21

Re: ultima captura

ce vorbesti ma nene??? cu 500 ron ma duc si ma insor lol:lol::lol: si mai stau si in luna de miere o saptamana pe balta

22

Re: ultima captura

bradraqua A scris:
pelly67 A scris:
bradraqua A scris:

500 ron? Este enorm!!!!!!!!!!!!!!!!

poate a vrut sa zica 50ron, zic si eu!...la 500ron nu cred ca mai este vorba de bun simt din partea pescarului si mai ales din partea celor care o gestioneaza! ...dar in viata baltile sunt si ele impartite pe categorii...ca si portofelele dealtfel.

Cu 300 ron (daca mi-as pierde mintile) ":lol: ma duc la Dirvari linga Bucuresti, balta de concurs cu peste (crap si salau) la greu.

Daca ar afla nevasta ca as da 500 pe o zi de pescuit, 2 saptamani trec la regim cu chibrite si somnul de frumusete pe pres in fata portii!

23

Re: ultima captura

coco A scris:

ce vorbesti ma nene??? cu 500 ron ma duc si ma insor lol:lol::lol: si mai stau si in luna de miere o saptamana pe balta

....luna de miere la bulgari, nu asa oricum smile

24 Editat de Baracuda (2010-05-25 13:17)

Re: ultima captura

costi8 A scris:

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol:.....500 RON........din nou m-am grabit,...nornal ca 50 RON  am vrut sa zic , scuze ....:P:P

ei acum mai merge ?

Costi, te joci cu nervii nostrii! lol Deja intrasem in panica si vroiam sa-l sun pe Victor Tarus, sa-i reprosez ca nu ma tine la curent cu astfel de balti de "fite"

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

25

Re: ultima captura

pelly67 A scris:
bradraqua A scris:
pelly67 A scris:

poate a vrut sa zica 50ron, zic si eu!...la 500ron nu cred ca mai este vorba de bun simt din partea pescarului si mai ales din partea celor care o gestioneaza! ...dar in viata baltile sunt si ele impartite pe categorii...ca si portofelele dealtfel.

Cu 300 ron (daca mi-as pierde mintile) ":lol: ma duc la Dirvari linga Bucuresti, balta de concurs cu peste (crap si salau) la greu.

Daca ar afla nevasta ca as da 500 pe o zi de pescuit, 2 saptamani trec la regim cu chibrite si somnul de frumusete pe pres in fata portii!

Mi s-a intimplat mie Paul, am descoperit ca, chibritele arse sunt mai gustoase decit cele nefolosite lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

26

Re: ultima captura

bradraqua A scris:
costi8 A scris:

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol:.....500 RON........din nou m-am grabit,...nornal ca 50 RON am vrut sa zic , scuze ....:P:P ei acum mai merge ?

Costi, te joci cu nervii nostrii! lol Deja intrasem in panica si vroiam sa-l sun pe Victor Tarus, sa-i reprosez ca nu ma tine la curent cu astfel de balti de "fite"

eu deja cautam sa vad cine este patron, poate acolo spala bani nu ...peste!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
cu 50 mai merge si se impaca si cu bunul simt al pescarului! la 500 te duceai cu generatorul de curent, batoane de TNT, si cel putin 200 de parasute!

27

Re: ultima captura

bradraqua A scris:
pelly67 A scris:
bradraqua A scris:

Cu 300 ron (daca mi-as pierde mintile) ":lol: ma duc la Dirvari linga Bucuresti, balta de concurs cu peste (crap si salau) la greu.

Daca ar afla nevasta ca as da 500 pe o zi de pescuit, 2 saptamani trec la regim cu chibrite si somnul de frumusete pe pres in fata portii!

Mi s-a intimplat mie Paul, am descoperit ca, chibritele arse sunt mai gustoase decit cele nefolosite lol

bine ca mi-ai spus, oricum am auzit ca fosforul ala din gamalie face bine la ten lol

28

Re: ultima captura

coco A scris:

poi cu 500 de ron merg aici la covasna la o balta 10 zile si nopti, cantitatea admisa luata acasa fiind de 5 kg sau cel mai mare peste. si peste este acolo la greu. daca mergi acolo nu ai timp nici sa auzi ce zice nevasta lol:lol::lol::lol:

Ce zice nevasta? O auzi, ea fiind acasa? Mai ce auz impresionant! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

29

Re: ultima captura

bradraqua A scris:
costi8 A scris:

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol:.....500 RON........din nou m-am grabit,...nornal ca 50 RON am vrut sa zic , scuze ....:P:P ei acum mai merge ?

Costi, te joci cu nervii nostrii! lol Deja intrasem in panica si vroiam sa-l sun pe Victor Tarus, sa-i reprosez ca nu ma tine la curent cu astfel de balti de "fite"

o fi vreo una pe Dorobanti pe la voi la capitala mai Radule!

30

Re: ultima captura

bradraqua A scris:
coco A scris:

poi cu 500 de ron merg aici la covasna la o balta 10 zile si nopti, cantitatea admisa luata acasa fiind de 5 kg sau cel mai mare peste. si peste este acolo la greu. daca mergi acolo nu ai timp nici sa auzi ce zice nevasta lol:lol::lol::lol:

Ce zice nevasta? O auzi, ea fiind acasa? Mai ce auz impresionant! lol

o tine on line...non stop! multi zic ca se duc la peste...acum depinde la care! lol:lol::lol::lol:

31

Re: ultima captura

pelly67 A scris:
bradraqua A scris:
costi8 A scris:

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol:.....500 RON........din nou m-am grabit,...nornal ca 50 RON am vrut sa zic , scuze ....:P:P ei acum mai merge ?

Costi, te joci cu nervii nostrii! lol Deja intrasem in panica si vroiam sa-l sun pe Victor Tarus, sa-i reprosez ca nu ma tine la curent cu astfel de balti de "fite"

o fi vreo una pe Dorobanti pe la voi la capitala mai Radule!

Iar "stricam" topicul baiatului! lol Pe Dorobanti mai trec din cind in cind pentru un altfel de... pescuit, de aceea ti-am spus ca am mincat chibrite lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

32

Re: ultima captura

da asa este...scuze costi!...dar tu esti singurul vinovat! lol

33

Re: ultima captura

lol:lol::lol::lol:

34

Re: ultima captura

ma da ce neveste aveti voi?.....ca eu sunt si insurat big_smile:D.......si "casatorit" din cand in cand, (pentru sanatate):P:P:P.......dar nu comenteaza nici una la cate  hobby-uri am eu lol:lol::lol:si vedeti voi de ce am incurcat borcanele cu cei 500 RON, am uitat sa pun la socoteala si banii pentru pantofii sotiei care i-am luat din mall, drept mita :lol:pentru a nu comenta.:lol::lol::lol::lol::lol:

lasand gluma ,...... ia spuneti voi cei care cunosc si sunt intradevar impatimiti ai acestui sport, cand facem un pescuit impreuna pe aceasta balta? numa" ca trebuie sa ne hotaram inainte pentru a putea sa rezerv locuri in functie de cati ne strangem.

35

Re: ultima captura

Mi se pare o idee buna, o intalnire la un pescuit.
Unde se afla balta mai exact?
Singura problema ar fi ca majoritatea ar trebui sa venim de la o distanta de 200-300 sau chiar mai multi kilometri, deci o partida de pescuit de o zi n-ar fi o afacere prea buna, mai degraba o minivacanta de vreo 3 zile, iar daca se pescuieste si noaptea...cu atat mai bine.

36

Re: ultima captura

costi8 A scris:

ma da ce neveste aveti voi?.....ca eu sunt si insurat big_smile:D.......si "casatorit" din cand in cand, (pentru sanatate):P:P:P.......dar nu comenteaza nici una la cate  hobby-uri am eu lol:lol::lol:si vedeti voi de ce am incurcat borcanele cu cei 500 RON, am uitat sa pun la socoteala si banii pentru pantofii sotiei care i-am luat din mall, drept mita :lol:pentru a nu comenta.:lol::lol::lol::lol::lol:

lasand gluma ,...... ia spuneti voi cei care cunosc si sunt intradevar impatimiti ai acestui sport, cand facem un pescuit impreuna pe aceasta balta? numa" ca trebuie sa ne hotaram inainte pentru a putea sa rezerv locuri in functie de cati ne strangem.

Costi, sper tare mult sa-ti gasesti parteneri de la tine din zona, noi astia care stam mai departe, ne orientam catre balti mai apropiate noua. Eu unul ma gindesc sa iau in calcul propunerea ta pentru perioada concediului, cind as putea veni macar vreo 3 zile, altfel este drumul lung si... timpul scurt. Oricum multumim de invitatie, o luam in serios. Fir intins!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

37

Re: ultima captura

hai ma ca nu este chiar asa departe , mai ales de cei din Bucuresti, ...eu cum am ajuns la Moara Vlasiei ? asa ajungeti si voi, va cuplati mai multi la o masina sa reduceti din cheltuieli si gata, berea o dau eu pentru trei zile

38 Editat de robertino (2010-05-26 13:14)

Re: ultima captura

Nu e departe, dar nu prea se merita batut drumul doar pentru doar o zi de pescuit...pentru 3 zile e perfect! Eu unul ma bag! smile

39

Re: ultima captura

Urat din partea voastra sa vorbiti pe praful asta de pescuit! Nici eu nu as pleca pentru o zi! Minim 3 zile daca nu 5!
Fir intins!

40

Re: ultima captura

Deja imi miroase a balta ...
http://pescuitul.ro/ps/page.php/id/foto … uri/rec/1/