321

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Bine ai revenit remusica ! Poti conta pe mine pentru orice ajutor ai nevoie  :noroc

Multi vad, putini cunosc !

322

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Multumesc frumos tuturor de primire!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

323

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

AM URMARIT mesajele lui ancistrus si ma bucur ca s-a facut baiat de treaba!!..asa deci..slava tuturor care au contribuit la cumintirea lui!)))...in ceea ce priveste banutii...de luat i-au luat la prima promisiunde de tar au promis de 3-4 ori pana acum )))...dar sper sa-i dea

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

324

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

bitanu A scris:

Surprize, surprize! Bun revenit, Remus! Acum ca t-i s-a mai marit norma de hrana si solda cu 8% (bani promisi in card luna asta)

Si poate intra si cei de haine  lol

325

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

iete-te alt militar)))

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

326 Editat de visiniu (2012-07-04 22:09)

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Cam asa ceva  wink

327

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

LA POLIGON NU???....fratele....

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

328

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

remus242004 A scris:

AM URMARIT mesajele lui ancistrus si ma bucur ca s-a facut baiat de treaba!!..asa deci..slava tuturor care au contribuit la cumintirea lui!)))

   Glumeam cu "cumintitul" mai devreme... era culmea sa existe om pe planeta asta sa ma cuminteasca lol

329

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Dane, croitorii militare exista... banii de haine sa ii ai.  lol  lol  lol

330

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Ce sa spun... la mai mare !!! Sa ajungi macar sub  lol  lol  lol

331

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Remus, inca o data: ma bucur ca ai revenit. Ca si ceilalti colegi, imi exprim disponibilitatea sa te ajut in ceea ce crezi tu de cuviinta.
   In ceea ce priveste proiectul tau, am o intrebare: de ce numai 50 cm. inaltime? Daca sunt numai considerente financiare, inteleg, daca nu, nu inteleg. Ma distreaza tare, cum majoritatea colegilor de forum admira acvariile lui Takashi Amano, isi doresc mai mult sau mai putin declarat sa aiba asa ceva dar trec cu vederea ca majoritatea acvariilor acestui maestru au inaltimi care deseori depasesc 60-70 cm.
   Nu spun ca domnul sus-amintit trebuie (este posibil) sa fie copiat in tot ce face dar macar sa ne punem intrabarea de ce majoritatea acvariilor sale au inaltimi considerabile, fara sa ridice probleme de iluminat sau siguranta.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

332 Editat de tabaks (2012-07-04 14:54)

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

visiniu A scris:
bitanu A scris:

Surprize, surprize! Bun revenit, Remus! Acum ca t-i s-a mai marit norma de hrana si solda cu 8% (bani promisi in card luna asta)

Si poate intra si cei de haine  lol

Anul asta, in niciun caz... mad (surse sigure).
Bine ai revenit Remus! :sok

333

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Incepem sa ne strangem de o armata... de oameni cu acvarii  lol

334

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Eu spun ''prezent''  big_smile

335

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Mai daca afla superiorii pe ce dati voi banii... lol

336

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Sufera de grandomanie, acolo in unitate au cui se lauda, odata ce au iesit pe poarta devin simpli cetateni, cunosc genul  lol

337

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Baracuda A scris:

Remus, inca o data: ma bucur ca ai revenit. Ca si ceilalti colegi, imi exprim disponibilitatea sa te ajut in ceea ce crezi tu de cuviinta.
   In ceea ce priveste proiectul tau, am o intrebare: de ce numai 50 cm. inaltime? Daca sunt numai considerente financiare, inteleg, daca nu, nu inteleg. Ma distreaza tare, cum majoritatea colegilor de forum admira acvariile lui Takashi Amano, isi doresc mai mult sau mai putin declarat sa aiba asa ceva dar trec cu vederea ca majoritatea acvariilor acestui maestru au inaltimi care deseori depasesc 60-70 cm.
   Nu spun ca domnul sus-amintit trebuie (este posibil) sa fie copiat in tot ce face dar macar sa ne punem intrabarea de ce majoritatea acvariilor sale au inaltimi considerabile, fara sa ridice probleme de iluminat sau siguranta.

  Am ales eu inaltimea de 50 cm ptr a putea face o intretinere mai buna adica cu stand cu tot va avea o inaltime de 130cm-140...deci 50 maxim 55...ptr o intretinere cat mai usoara...dl Amano ........stie el...))...probabil ca el doar le creeaza ...acum nu stiu cine sta cu mana prin ele ca la inaltimea de 70 de cm....ar fi cam greu de ajuns pe la radacinile plantutelor!...( parerea mea)

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

338

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Daca inaltimea acvariului + standului, nu depaseste inaltime subratului (standul poate fi mai putin inalt, facind niste dulapuri laterale pentru echipamentul voluminos), poti ajunge cu mina pina la substrat. Oricum exista tot felul de scule, care te ajuta sa faci curatenie si sa sadesti plantele pe fundul unui acvariu inalt.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: salutare incepatarilor...respect consacratilor!

Ma inscriu si io la rand pentru bani aia de haine ... acu sa vedem cand o sa imi si vina randu ...
Bine ai revenit prietene  :sok
Bafta in noul proiect si toate cele bune  :sok