21

Re: Buna tuturor

Multumesc Lucia, imi si puiutu.

Nu e vorba doar de faptul ca sunt plante mai ieftine pe forum, dar in pet shop nu sunt plante, adica foarte putine si acelea intr-o stare deplorabila, multe au deja alge pe ele.
Multumesc.

22

Re: Buna tuturor

iti dau un numar de telefon: respectivul este un baiat/domn care mi-a mia dat primul buchet de plante si si acum le am. are calitate si sunt si ieftine acesta este numarul lui : 0729832103 laur se numeste. mai tot timpul are plante de vanzare. il suni si vorbesti cu el.spor la negociat

uite si aici pe acest link ca vinde plante http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … et-plante/

23

Re: Buna tuturor

daca te declari incepatoare iti sugerez sa cumperi plante din gama easy, pentru a nu le pierde pe cele mai "fitoase" si a te confrunta cu dezamagiri. daca vezi ca acele plante iti cresc, si iti faci si tu mina, poti trece mai apoi la plante mai pretentioase.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

24

Re: Buna tuturor

Woau! Uite ca am lipsit un pic din peisaj...si iata ce colege apar in lipsa mea! :apl Doar ce am trecut prin Brasov si nu te-am vazut lol
Deci,bun venit si de la mine!E frumosa acvaristica merita sa-ti bati un pic capul cu ea,rezultatele pot fi spectaculare,sunt multe de invatat e drept dar dupa cum vad ai destul timp...si in mod sigur ,noi avem rabdare pe masura! :sok

Re: Buna tuturor

In primul rand bine ai venit printre noi, speram ca deacum inainte sa primesti toate informatiile de care ai nevoie, iar mai tarziu de ce nu, sa ii poti ajuta pe incepatori impartasind din experienta ce o vei acumula in acvaristica. Cat despre Brasov, este orasul in care mi-ar place sa traiesc insa cam totul mai tine aproape de Buc. Oricum Brasovul este orasul ce il vizitez cel mai mult, iar ca sa ma intelegi acum o luna am stat singur pe o banca din Piata Sfatului aproximativ 5-6 ore fara sa imi pese de nimic. Si sa nu deviem de la subiect, ai un acvariu dragut pt. un incepator si ce este cel mai important lucru subliniat si de coegul ciprian, se pare ca inainte de a te apuca de acvaristica ai citit un pic si nu ai incalcat regurile ei. Iti doresc o zi buna alaturi de Soarele dragastos din Brasov si acvariul tau.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

26

Re: Buna tuturor

Multumesc Narcis. Cat despre Brasov, este destul de mare orasul...  :sbr

Multumesc acvariidevis. 5-6 ore singur pe banca, wow...pare asa romantic. Nu te-a abordat nicio domnisoara ?  tongue
O zi frumoasa iti doresc si tie, in aglomeratul Bucuresti !  tongue