41

Re: Salutare!

Frumos, un fundal inchis la culoare ar merge de minune. Numai bine :sbr

Etiamsi omnes, sed non ego.

42

Re: Salutare!

Iti spun si eu cam tarziu "Bine ai venit!" smile

Mie imi place, e frumos acvariul. Felicitari!

Multa sanatate si bucurii! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

43 Editat de aqua (2010-08-01 22:09)

Re: Salutare!

dukuletz ce facusi scapasi de  bolovan ?! yikes  :omfg

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

44 Editat de Andi66 (2010-08-02 12:22)

Re: Salutare!

dukuletz A scris:

O noua aranjare, un nou stil  :fok

Frumos, ce sa spun ? Iar vrei sa ma zapacesti cu pietrele pe care le ai ?
Cu cea pe care ai avut-o ce ai facut ? Daca te gandesti cumva....sa sti ca sunt amator, adica in capu' listei (am zis).
Cat despre noul setup e foarte de efect, cu o singura observatie, muta Hydrocotyle mai in spate. Este o planta de fundal si creste inalta, nu de alta dar nu da bine si e pacat de stradania ta. Incearca sa gasesti ceva mai mic (blixa japonica)....
Multa bafta in continuare! ai toate sansele la ceva deosebit  :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

45 Editat de dukuletz (2010-08-02 12:01)

Re: Salutare!

big_smile doamne fereste, bolovanul este inca intact, doar ca "emite" frumusetea acum intr-o punga pe balcon :sevil
M-am cam plictisit de roca, era cam mare pt acvariulul meu si nu prea mai ramane spatiu de inot pentru pesti. Pe langa asta neoni stau ascunsi toata ziua dupa roca  roll si nu prea imi place asa.

Hydrocotyle o sa mut mai in spate ^:)^ Iau staurogyne m-a enervat foarte tare la plantare, se tot decola din substrat :stupid Dar e si din cauza mea ca am facut o mica prostie, am taiat radacini lor cam mult, si au ramas foarte scurti smile)

ps: Andi esti primul pe lista daca am de gand sa dau roca wink Dar momentan, o pastrez pt ca s-ar putea as am nevoie de ea pt urmator proiect :-

46

Re: Salutare!

Astept poze noi cu acvariul si felicitari pentru schimbare. Multumesc pentru intentie (cu roca), oricum nu prea as avea unde s-o pun momentan, este in proiect ceva mai mare, dar asta pe viitor.

Multa bafta cu ce ti-ai propus in continuare!  :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

47

Re: Salutare!

Si o poza cu un nou fundal negru  :pp
Este oarecum mai frumos acum wink) pietrele nu mai ies prea mult in evidenta, in schimb scoate in evidenta plantele, ceea ce este un lucru foarte bun :sbr

Mersi Cezara pt ideie :kiss

Stiti unde gasesc si eu o mica cantitatea de pietris alb? Vreau sa fac un fel de carare la mijlloc. "Calea spre rai"  :pls

48

Re: Salutare!

daca  vrei sa faci o carare fa altfel: planteaza gazon HC  sau altceva ce se preteaza ca planta de gazon si lasa pe mijloc o portiune neplantata. sa vezi ce fain o sa iti iasa.

49

Re: Salutare!

Frumos, ma bucur ca ti`am putut fi de ajutor, minimal ce`i drept, pentru ca acvariu arata oricum bine.

Etiamsi omnes, sed non ego.

50

Re: Salutare!

E, alta viata....asa mai merge. Mai Ducule esti tare dom'ne. Bravo, felicitari!  :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

51

Re: Salutare!

Multumesc multumesc!! :noroc

Gazon cu HC nu cred ca ma bag, nu cred ca pot oferi conditii necesare pentru dezvoltarea lor.

O alta intrebare: stie cineva unde gasesc de vanzare neoni rosii? (in Bucuresti desigur) Am mai gasit la Reef dar au preturi prea mari (respectiv 10 lei/buc). Iar la petshop-ul in Lipscan aveau doar cateva maturi si nu prea sunt in stare buna sad

52

Re: Salutare!

ai tot respectul din partea mea pentru evolutie !  ^:)^ 
bravooo !!!!!!
acum chiar poti sa il faci bine plantat ca ai loc tongue  :sok

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

53

Re: Salutare!

dukuletz A scris:

Multumesc multumesc!! :noroc

Gazon cu HC nu cred ca ma bag, nu cred ca pot oferi conditii necesare pentru dezvoltarea lor.

O alta intrebare: stie cineva unde gasesc de vanzare neoni rosii? (in Bucuresti desigur) Am mai gasit la Reef dar au preturi prea mari (respectiv 10 lei/buc). Iar la petshop-ul in Lipscan aveau doar cateva maturi si nu prea sunt in stare buna sad

Coralis din Drumul Taberei cel de la Tricodava (Billa).

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

54

Re: Salutare!

@aqua: mersi omule, de plantat chiar nu mai stiu ce sa bag in acvariu. Nu mai am "pamant" sa plantez nimic  :sbr

Mersi Andi, o sa dau o fuga azi la Coralis sa vad ce au. Numai laude am auzit despre ei big_smile

55

Re: Salutare!

:sbr

56

Re: Salutare!

Se pare ca ai înțeles perfect mersul treburilor astea cu acvaristica!  :sok
Ești un real exemplu de urmat pentru cei care îmbrățișează acest hobby! Bravo! :apl  :apl  :apl  :apl  :apl