21

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

Coco deja ne-a luat valul și am scris prea mulți la "cartea de vizita" asa ca este mai bine sa muti la "prezentare acvariu" cu scuzele noastre de rigoare.... :sok

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

pelly67 A scris:

PS. Suna aiurea nick-ul tău ,spune și tu un prenume ceva sa ne fie mai ușor în comunicare wink , a și nu uita de poze!

PAN - sunt initialele mele (Popov Alexandru Nicolae)
cred ca o sa fie deajuns sa ma numiti asa

23 Editat de pelly67 (2010-10-30 01:11)

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

Pan-Moldova A scris:
pelly67 A scris:

PS. Suna aiurea nick-ul tău ,spune și tu un prenume ceva sa ne fie mai ușor în comunicare wink , a și nu uita de poze!

PAN - sunt initialele mele (Popov Alexandru Nicolae)
cred ca o sa fie deajuns sa ma numiti asa

Asa mai Nicule!  :noroc
PS. Nu uita de poze! dacă eu la 54l am deja vreo 5Gb stocați, tu cu acvariul tău de 2m ar trebui sa ne trimiți vreo 100 GB lol

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

narcis.b A scris:

Imi aduc aminte mai demult am postat un acvariu olandez ,pe un alt forum,in care aveam 28 de specii de plante,greii forumului m-au faultat imediat,

Tu ai facut sa-mi fiarba creerul. Ai scris multe si interesante lucruri, dar mie chiar mi-a fost greu sa inteleg fraze atit de lungi (acuma seara sotia mea m-a ajutat cu traducerea  cool )
Problema consta in aceea ca eu in Moldova nu am multi oameni passionati de aceasta ocupatie cu cine asi putea imparti collectia mea. In caz contrar eu mi-asi lasa numai speciile problematice. Si de aceia sint nevoit sa pastrez toata lista aceasta la mine in acvariumuri.

25

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

cred ca impresionant este putin spus !!!!!!!!!
nu va uitati ca un acvariu la asemenea dimensiuni,cat de fin si frumos este plantat aproape in intregime ! sincer sunt uimit ! BRAVO !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

26 Editat de narcis.b (2010-10-30 23:23)

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

Pan-Moldova A scris:
narcis.b A scris:

Imi aduc aminte mai demult am postat un acvariu olandez ,pe un alt forum,in care aveam 28 de specii de plante,greii forumului m-au faultat imediat,

Tu ai facut sa-mi fiarba creerul. Ai scris multe si interesante lucruri, dar mie chiar mi-a fost greu sa inteleg fraze atit de lungi (acuma seara sotia mea m-a ajutat cu traducerea  cool )
Problema consta in aceea ca eu in Moldova nu am multi oameni passionati de aceasta ocupatie cu cine asi putea imparti collectia mea. In caz contrar eu mi-asi lasa numai speciile problematice. Si de aceia sint nevoit sa pastrez toata lista aceasta la mine in acvariumuri.

Din punctul asta de vedere cred ca te inteleg,am trecut si eu prin aceasta problema,tendinta de a pastra orice planta imi pica in mana.
Deci,iar,bun venit si ape limpezi!
Mentionez ca imi place foarte mult cum arata acvariul tau incorporat in mobilier si te invidiez pentru metalhalida! :sok  smile

P.S. Poate vede Coco pana la urma si muta topicul....

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

ppfff...frumos...este putin spus....mai bine nu ma uitam....imi vine sa-mi iau acvariul si sa mi-l bag in......mobilier!!!!!!!!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

partea dreapta

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

rotala pearls

30

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

Bine ai venit! smile

Am ramas uimita de frumusetea acvariului tau...
Este intr-adevar impresionant, din toate punctele de vedere smile

Felicitari inca o data, si multa sanatate si bucurii iti doresc! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

Extraordinar... sunt incepator in acest domeniu si, sincer, pot numai sa visez deocamdata la asa acvariu... Felicitari!

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

Samolus parviflorus (sau samolus valerandi)
foarte interesanta plante pentru prim plan

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

Am si eu un nano-acvariu   :acv

34

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

atunci asta era aquariu mic din moldova  tongue

35

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

Acvariile sunt no comment. Foarte frumoase si ingrijite. Oricum se pare ca aproape tot ce te inconjoara are un stil propriu cu mult bun gust. Bravo. Atat acvariile cat si pozitionarea lor in casa sunt foarte foarte frumoase. :sok

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

esti, te rog frumos, amabil sa-mi pui si mie niste poze cu tonina belem, manaus si fluviatilis?
eu am reusit sa scot asa ceva din ele:
http://i55.tinypic.com/iqecde.jpg
http://i51.tinypic.com/mvt26d.jpg
http://i55.tinypic.com/1z4btbd.jpg
http://i53.tinypic.com/34ha0so.jpg
http://i56.tinypic.com/16anm03.jpg
http://i55.tinypic.com/2cr2cra.jpg

vand de toate pentru toti

37

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

Foarte frumos Cristi,esti reclama vie a fertilizantilor tai,dar si a tuburilor alora Giessmann!
Personal mi-a placut mult,dar mult de tot cererea facuta aici.... lol  :noroc
PS  Cristi in curand te bipai ca raman fara Macro!

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

cristi_ionescu_79 A scris:

esti, te rog frumos, amabil sa-mi pui si mie niste poze cu tonina belem, manaus si fluviatilis?

Nici o problema. Eu sunt mare amator de toate plantele sus mentionate.
Calitatea ii super!!!
Felicitarile mele!
Ai ceva din erio? Eu caut pe amanoanum
Am setaceum, cinereum, japan middle, red (dar ultimu din parerea mea este trithuria sp)

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

momentan nu am decat setaceum. abea l-am primit de la cineva din tara. inafara de setaceum, in romania mai exista doar cinereum. cat despre celelalte doua pe care le ai tu, poate organizam un import ....

vand de toate pentru toti

Re: Un Aquariu mic din Moldova (780 litre)

cristi_ionescu_79 A scris:

cat despre celelalte doua pe care le ai tu, poate organizam un import ....

Expedierea in Romania din Moldova, nu pare se fie o problema. Avem o multime de autobuse din Chisinau in Bucuresti, Brasov, Constanta, Timisoara s.a.
Pina ce nu am prea multe specii de vinzare, dar cite ceva pot sa export smile...