61 Editat de visiniu (2012-12-05 00:34)

Re: salutare

Florin, poza pe care am pus-o este de la acvariul easy. Mai am pregatita o surpriza... in curand. smile
Asa cum ai spus, prietenii stiu  big_smile


Ca si urmatoare provocare, o sa incerc toninele... preferata mea este tonina belem.

62 Editat de visiniu (2012-12-05 00:52)

Re: salutare

http://img21.imageshack.us/img21/5131/20121204140257.jpg

Detalii... curand. Dar tot fara gazul magic.  smile

63

Re: salutare

Ia uite... doi au iesit galbeni! Ce le dai sa manance? lol
   Foarte frumos, scuze simtul meu usor comic :noroc

Re: salutare

George ne auzim la un telefon, poate ajung pe la tine sa face o sedinta foto acvariului sa le punem gheata la inima carcotasilor

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

65

Re: salutare

Galbenii au fost primii mei discusi... nu sunt de concurs, au mult piper pe ei, dar sunt ai mei si imi plac asa cum sunt.  smile
Respectivul acvariu (300 litri brut) este populat cu 2 pigeoni (galbenii), 1 LSS, 1 Cobalt, 10 rosy tetra, 7 ancistrusi (3 albino)... si mai multi melci de substrat.

66

Re: salutare

Florin... vom face asta cu siguranta. Atunci cand voi crede eu de cuviinta, cand acvariul va arata in asa fel incat sa fiu si eu multumit (sunt mai greu de satisfacut  wink )

67

Re: salutare

Eu mestec gheata la micul dejun!  :pp

Lasand gluma la o parte, n-as putea creste plante fara CO2 ca n-am rabdare destula. Imi place sa vad o frunza noua a doua zi. Desi cubul de 60 fara gaz alearga bine smile

Cred ca o sa ma reprofilez pe roseata. Tuberculatumul din cub ma ispiteste sa renunt la verdeturi si sa trec in totalitate pe "muscate".

Re: salutare

ok, astept sa ma suni cand consideri tu, pana atunci sa ai spor

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

69

Re: salutare

Urmeaza o tunsoare si o reasezare a plantelor:

http://img15.imageshack.us/img15/8762/20121218191212.jpg

70

Re: salutare

Frumos acvariul....o adevarata jungla  wink  wink  wink
Bafta la tuns  wink  wink ...,asteptam poze cu el frezat  :sok  :sok ..

71

Re: salutare

Multumesc, Petre !  :noroc

72

Re: salutare

Mai au pana la suprafata, ce vrei sa tunzi? big_smile

73

Re: salutare

Poza nu este facuta din cel mai bun unghi, dar unele dintre ele chiar se leagana la suprafata sau mai au foarte putin... in afara de asta, trebui sa ii dau si o forma, nu?   smile

74

Re: salutare

visiniu A scris:

... in afara de asta, trebui sa ii dau si o forma, nu?   smile

Daaaa ai mare dreptate..,trebuie "cosmetizat" putin  wink

75

Re: salutare

Pune-i castronul si da-i cu masina de ras smile

76

Re: salutare

Buna treaba nea George big_smile  :apl foarte frumos big_smile

Where My Shrimps At?

77

Re: salutare

Frumos george, dar ia gandeste-te cum ar fi daca ai folosii si co2 ?

Multi vad, putini cunosc !

78

Re: salutare

sTTTk A scris:

Frumos george, dar ia gandeste-te cum ar fi daca ai folosii si co2 ?

...tocmai in asta a constat si consta in continuare provocarea. Spun consta, deoarece vreau sa incerc si alte plante, considerate dificile (ma gandesc acum la tonine).

79

Re: salutare

Succes! Eu la gasesc in primul rand dificile, cu CO2. Fara lumina destula planta asta nu prea vrea sa miste. Cred ca asta te va "limita". Desigur, puse intr-un loc mai la inaltime decat restul plantelor ai putea rezolva acesta problema.

80

Re: salutare

Nu lumina ar fi problema, am suficienta... cred.  smile