Re: Sfaturi

de mici ce sunt puii, nici nu se vad big_smile

Re: Sfaturi

va salut. am si eu o problema. de vreo 2 zile, masculul de guppy sta mai mult pe o piatra si din cate am observat eu, are coada mancata, zici ca`i pudreda. ce sa fac ? sa`l mut singur intr`un acvariu ? ajutati`ma, va rog.
salutari

23

Re: Sfaturi

" maternitatea " e improvizata de tine sau ai cumparat`o ?

Re: Sfaturi

Salut Bogdanelmv !
Mai poti adauga in spatele acvariului o folie albastra sau neagra (background) gasesti la orice petshop wink o sa iti placa mai mult acvariul.
Nu imi dau seama ce e in spatele acvariului coltul stanga dar sper ca e macar un filtru "bolborositor"

Fii natural !

Re: Sfaturi

Salut. in primul rand, va multumesc pt sfaturi.
Zemizeu : maternitatea e una improvizata. e un acvariu mai micut, la care am atasat 2 bucati de plexic, prinse intr`un cornier care e taiat pe mijloc pt a cade`a pestisorii in acvariu.
Alexandrovici : acela a fost un acvariu pt moment, pt maternitate. iti dai seama ca nu`l tin mereu. acum in am intr`un dulap deoarece nu`l folosesc. Si da, in coltul din stanga e un filtru bolborositror, tras de la filtrul acvariului mare.
Asa arata acvariul acum, stiu ca nu`i ceva prea frumos, dar este al meu, facut de mana mea big_smile
Va Salut

Re: Sfaturi

pic 2

Re: Sfaturi

pic 3

Re: Sfaturi

pic 4

29

Re: Sfaturi

Buna Bogdanelmv!
Vin si eu cu un sfat: plantele cumparate din magazin, vin cu un fel de vata, material textil. ( am vazut intr-una din poze)
Radacinile plantei fiind inchise acolo vor putrezi si vor dauna calitatii apei si implicit pestisorilor.
Planta trebuie scoasa din ghiveci, material, si spalata bine sub jet de apa calduta.
Eu le tin cateva minute intr-un vas separat cu albastru de metil pt siguranta. Apoi o clatesc si ma ocup de plantat. Bafta multa! si Multe bucurii!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Sfaturi

pozele in care ai vazut plantele in ghiveci, sunt de cand nu prea stiam nimic despre acvarii ( nu ca acum as stii prea multe ). Acum nu le mai am asa big_smile

31

Re: Sfaturi

Am uitat sa adaug: E tare dragut pisoiul!
Ce bine ca i-ai luat televizor!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.