21

Re: Construiesc si eu un acvariu

alnolny19 A scris:

Si pozele promise. Astept sugestii/pareri si inca ceva, imi poate spune si mie cineva unde gasesc un background negru?

costinbanu are autocolant de vanzare  wink

Multi vad, putini cunosc !

22

Re: Construiesc si eu un acvariu

in coltul din dreapta unde ai incalzitorul eu as fi pus filtrul ca plantele acelea din fata lui sa il mascheze. in rest este bine.

23

Re: Construiesc si eu un acvariu

Multumesc pt sugestii. M-am gandit si eu sa mut filtrul in partea aceea si incalzitorul sa il pun  pe orizontala chiar aproape de pietris sa nu se mai vada, cred ca voi face schimbarile la urmatorul schimb de apa.

24

Re: Construiesc si eu un acvariu

poti sa lasi incalzitorul exact unde este. si pui filtrul langa el. de ce ? pentru ca apa se va incalzi uniform datorita miscarii imprimate de filtru si nu vei avea diferente de temperatura dintr-o parte in alta a acvariului. dar de obicei se aplica la acvariile mari insa nici la cele mici nu strica acest lucru.

25

Re: Construiesc si eu un acvariu

Am gasit si autocolant negru in sfarsit dupa nenumarate cautari. Astept ziua de duminica sa achizitionez ceva mai multe plante(din piata deoarece sunt la sub jumate de pret de magazin) si ma bate gandul sa imi fac o bomba CO2. Ma poate ajuta cineva?

26

Re: Construiesc si eu un acvariu

alnolny19 A scris:

Am gasit si autocolant negru in sfarsit dupa nenumarate cautari. Astept ziua de duminica sa achizitionez ceva mai multe plante(din piata deoarece sunt la sub jumate de pret de magazin) si ma bate gandul sa imi fac o bomba CO2. Ma poate ajuta cineva?

de ce nu cauti plantute pe forum la sectiunea vanzari sau donatii, cu siguranta o sa gasesti plantute frumoase si la un pret foarte bun !

Multi vad, putini cunosc !

27

Re: Construiesc si eu un acvariu

Am scos autocolantul negru deoarece facuse niste dungi albe. Stie cineva dc?
Am pus niste poze noi cu acvariul . Astept pareri. Mentionez ca le-am facut imediat dupa schimbul de apa asa ca e apa putin tulbure.

28

Re: Construiesc si eu un acvariu

Si inca niste poze sa vedeti ce se mai intampla prin acvariu. Astept sugestii/reclamatii:))