21

Re: Buna

Tetrazone langa scalar? Se va lasa cu aripioarele scalarului ciupite. Nu sunt pesti compatibili.
Pestii cei portocalii cu bulina neagra e posibil sa fie Puntius Conchonius.

22

Re: Buna

Convietuiesc de cateva luni impreuna si au teritoriul bine stabilit i-si impart sefia acvariului ......... e adevarat ca este o concurenta ........

Re: Buna

Tetrazona sunt pesti de card, ai nevoie de minim 6-7.

Satul de Romania !!!

24

Re: Buna

Pestii necunoscuti sunt probabil Puntius Chonconius.
Tetrazonele nu au ce cauta linga Scalar sau invers!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

25

Re: Buna

Tetrazonii sunt pesti foarte vioi si ciupesc aripioarele scalarilor in joaca. Inchipuie-ti ca acel scalar nu se simte bine. Sunt pesti total incompatibili si pana la urma scalarul va ceda. Sfatul meu este sa donezi acel scalar deoarece sigur este terorizat.

26

Re: Buna

Edisonjohn86 A scris:

Tetrazona sunt pesti de card, ai nevoie de minim 6-7.

   Asta ar fi problema? Daca da, ma gindesc ca ar mai trebui si citiva scalari, sa nu fie unul singur victima! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

27

Re: Buna

Pai acum daca am marit spatiul voi mai lua cativa , i-mi va fi destul de greu pentru ca ai mei au crescut foarte mult si nu prea am vazut de vanzare asa mari ,  va fi diferenta mare intre ei , au cam un an de cand sunt la mine si sunt foarte mari , i-mi pare rau ca nu pot atasa pozele , dar totusi poate ma ajuta cineva , sa le dau pe e-mail si sa mi le ataseze .............rog mult !!!!

28

Re: Buna

DanaD A scris:

Pot trimite pozele pe adresa office@acvariidevis.ro ? sau i-mi puteti da o alta adresa de e-mail ? asta daca vreti sa ma ajutati........

Multumesc !

   Nu-i nicio filozofie sa atasezi poze, inainte sa trimiti mesajul, uita-te in josul casetei pt. mesaj, ai "adauga imagini". Asta este tot!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

29

Re: Buna

Stiu sa atasez poze , ideea este ca nu ma lasa administratorul meu de retea sa atasez poze .....de aceea aveam nevoie de cineva caruia sa le trasmit pe mail ....

30

Re: Buna

DanaD A scris:

Stiu sa atasez poze , ideea este ca nu ma lasa administratorul meu de retea sa atasez poze .....de aceea aveam nevoie de cineva caruia sa le trasmit pe mail ....

   Imi pare rau, trimite de acasa sau din alta parte, la cit avem de citit si de scirs in fiecare zi, asta ne mai lipseste, sa mai si atasam pozele userilor.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

31

Re: Buna

Scuze ca am indraznit sa va cer aceasta favoare.

Multumesc !

32

Re: Buna

DanaD A scris:

Scuze ca am indraznit sa va cer aceasta favoare.

Multumesc !

   Ironia (cred) din tonul tau nu are niciun rost, puteam sa fiu mai dezagreabil decit am fost, spunindu-ti ca, fiecare user activeaza pe acest forum, in masura in care isi permite si i se permite. Nu cred ca administratia ar trebui sa preia o parte din activitatea voastra.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

33 Editat de DanaD (2011-03-14 18:22)

Re: Buna

Chiar nu am avut intentia sa sune ironic, sincer .
Am fost ajutata forte mult de colegii si administratorii acestui site si chiar nu mi-as permite ironii , mai ales cu un administrator .

I-mi cer mii de scuze daca s-a interpretat ironic mesajul meu .

O zi frumoasa si spor la treaba !

34

Re: Buna

In mare "razboiul"dintre  tetrazone si scalari e si mai pregnant cand tetrazonele sunt mici si mai ales daca sunt multi! Probabil e un instinct de aparare, apoi cand se fac mai mari si grasi tetrele devin mai puturoase si invata sa convietuiasca cu scalarii.
Cu fotografiile e simplu,in spatiul destinat adaugarii de mesaj,sub chenarul inserarii mesajului,ai o mica rubrica "Adauga imagini" ,dai "Browse..." si alegi din calculatorul tau fotografiile cu pricina,apoi selectezi foto si trimiti ! Simplu ,nu?
Probabil daca nu montai cuvantul "favoare" mesajula tau  ar fi sunat mai impersonal... Succes! smile

35

Re: Buna

Buna dimineata ,

      Tetrazonele mele sunt mari , dar nu au devenit prea puturoase drept dovada ieri am primit cadou cinci Rodostomus .......clienti noi .... in jumatate de ora pe unul l-au scos din circuit, au ciupit coada pana l-au terminat, ciudat este ca dupa aceea se potolesc , nu mai au nici o treaba cu ceilalti care s-au integrat imediat in grupul de neoni. Nu fac asa mari ravagii tetrazonele, cu scalarul chiar nu au nici o problema , daca mai aduc ceva nou si interesant pentru ei  este problema ....i-mi pare rau pentru victime dar chiar nu pot renunta la cei doi ticalosi i-am crescut de foarte mici si acum sunt tare frumosi.

        Inca o data i-mi cer scuze daca am suparat administratorii acestui site, am folosit cuvantul ,,favoare'' pentru ca chiar am solicitat o favoare din partea dansului. Am inteles ca nu ma poate ajuta si atat , nu am avut nici mai mica intentie sa supar pe cineva.
Daca veti citi inceputul postului am explicat acolo ca nu pot atasa poze pentru ca nu-mi da voie administratorul meu de retea ( folosesc computerul firmei) , acasa am...... dar este scos din uz pe o perioada nedeterminata .......cu banii de placa video mi-am cumparat filtru .....

O zi frumoasa si ape limpezi !

36

Re: Buna

Va multumesc mult , aveti dreptate cei patru pesti doi gri si doi portocalii  (care sunt mari acum , ii am de un an si au crescut foarte mult , sunt cam cat tetrazonele dar nu chiar asa grasuti) sunt intr-adevar Puntius Conchonius.

Multumesc mult !

37

Re: Buna

Mi le poti trimite mie sa ti le atasez, daca o faci pana joi dupa`amiaza le bag, daca nu le bag abia duminica sau luni. Dar trimite`le ca nu raman nepostate. Numai bine :hug

Etiamsi omnes, sed non ego.

38

Re: Buna

Multumesc mult Cezara, s-au oferit si alti colegi de pe forum si am trimis deja.

Multumesc !

39

Re: Buna

Pentru colega noastră Dana!

http://img820.imageshack.us/img820/2529/dscn2713.jpg
http://img59.imageshack.us/img59/2564/dscn2715d.jpg
http://img121.imageshack.us/img121/6748/dscn2718l.jpg
http://img846.imageshack.us/img846/9558/dscn2729.jpg
http://img852.imageshack.us/img852/6264/dscn2732.jpg

Nota:Pozele ii aparțin Danei!

40

Re: Buna

Procedeul nu este tocmai fericit, naste confuzii, adica deschizi sa vezi comentariul lui Paul si de fapt este vorba despre pozele titularului. Ma rog, pina una alta merge si asa, s-o sprijinim pe colega, pina la rezolvarea problemelor.
   Despre acvariu: frumos, cochetaria feminina isi spune cuvintul. Cele doua roci sunt calcaroase, in consecinta masoara pH-ul si duritatea, vei avea surpriza ca sunt la cote prea ridicate pentru acvariul tau.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!