21

Re: salut

coco A scris:

si in poza a doua apare un neon pe sub discusi acolo big_smile de auzit hai ca nu vad dar de vazut vad si craterele de pe luna big_smile

   Nu am nicio indoiala Coco, atita timp cit vezi swingere-le cum se ridica, vezi tot! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

22 Editat de Ancistrus (2011-02-16 13:07)

Re: salut

Cei 2 neoni insemnati de mine cu rosu, mi se pareau neoni rosii, privind mai atent am vazut ca cel din dreapta este neon rosu sigur smile
PS: Daca era poza clara nu ne dadeam cu parerea smile

23

Re: salut

Ancistrus A scris:

Cei 2 neoni insemnati de mine cu rosu, mi se pareau neoni rosii, privind mai atent am vazut ca cel din dreapta este neon rosu sigur smile
PS: Daca era poza clara nu ne dadeam cu parerea smile

   Asta imi aduce aminte de zicala cu... care arunca o piatra in apa si altii se chinuie s-o scoata! lol Sper sa nu inteleaga gresit colegul diabloo!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

24

Re: salut

de putin timp am acvariu... stiu ca am unele greseli ... dar banuiesc ca se pot remedia.

25

Re: salut

doar un singur neon rosu am

26

Re: salut

diabloo A scris:

de putin timp am acvariu... stiu ca am unele greseli ... dar banuiesc ca se pot remedia.

   Sigur ca se pot remedia, de aceea suntem unii dintre noi mai "coltosi", pe mine unul m-a deranjat postura Discusilor - material didactic, in procesul de instruire. tongue

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

27 Editat de narcis.b (2011-02-16 15:45)

Re: salut

Problema este ca te-ai adresat unor pesti mai "elitisti", de obicei se trece la ei dupa ce ai vazut cum se intretine un acvariu cu altfel de pesti...macar scalari.Ai niste discusi frumosi,ar fi mare pacat sa ai probleme cu ei,spun de discusi caci ei sunt mai predispusi la boli in cazul unui mediu mai neadecvat.Pentru ca tot ai acesti mununati pesti,probabil cei mai frumosi pesti de apa dulce,ar trebui sa te preocupe mai mult sa le creezi conditii cat mai bune,nu te limita la ce,probabil,ti-a spus petshopistu` cand ti i-a vandut.Sunt pasionati de discusi de ani de zile care isi bat capul cu ei si tot nu au invatat tot ce se poate despre acesti pesti.Asi fi preferat sa vad la tine daca tot esti incepator ,sa ti discusii in acvariu steril,macar pana mai acumulezi cunostinte si practica in intretinerea acvariilor. Nu ai spus nimic de filtrere ! Sper din tot sufletul sa ai macar un filtru extern,dimensionat pe volumul acvariului,si burdusit cu Siporax(desi din poza nu prea...).Eu zic sa nu te gandesti la CO2, lasa asta pe mai tarziu,asa peste vreo 6 luni.Daca tot ai substrat planteaza si ceva plante mai mari ,palntele au si ele rolul lor,nu numai decorativ,printre altele le ofera un loc de refugiu discusilor ,dealfel timizi.
Mult spor in lecturi de specialitate!