21

Re: carasei coada evantai sangerare

va multumesc din tot sufletul Lucia si Gabi rana sa vindecat dupa tratamentul prescris de voi, de ieri am constatat ca nu mai are rana si nici solzul scos cum se vedea,ii mai dau si astazi si gata il las in pace pe dragul meu ochiosu asa lam denumit(caraselul). Va Multumesc din tot sufletul si Dumnezeu sa va ajute asa cum si voi ati ajutat la radul vostru

Re: carasei coada evantai sangerare

Buna Ionut87!
am urmarit din umbra si ma bucur sa vad ca-i este bine,vreau sa complectez cu ceva munca celor doi colegi si amume:parerea mea este ,asa cum ti-au  mai zis, sa menti apa curata,asta inseamna doua schimburi ( ex:miercuri si duminica) si mare atentie ca vine vara,este foarte posibil sa creasca temperatura in acvariu si  va trebui sa racesti apa.Daca ai posibilitatea, ar fi super, sa le poti face celor trei muschietari ,doar caminul lor,asa le daruiesti un comfort si posibilitatea de a creste frumos.O zi frumoasa si multa sanatate.

23

Re: carasei coada evantai sangerare

Ionut87 A scris:

va multumesc din tot sufletul Lucia si Gabi rana sa vindecat dupa tratamentul prescris de voi, de ieri am constatat ca nu mai are rana si nici solzul scos cum se vedea,ii mai dau si astazi si gata il las in pace pe dragul meu ochiosu asa lam denumit(caraselul). Va Multumesc din tot sufletul si Dumnezeu sa va ajute asa cum si voi ati ajutat la radul vostru



Cu multa placere, Ionut!

Exact cum a subliniat si Iuliana, sa nu uiti de igiena!

Multa sanatate si bucurii sa ai! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.