Re: acvariul rio 180

Multumesc frumos chiar aveam nevoie. Hristos a inviat!

Eu si cand stau degeaba sunt cel mai bun

Re: acvariul rio 180

A si iti urez succes in ceea ce faci cu buturuga

Eu si cand stau degeaba sunt cel mai bun

Re: acvariul rio 180

Adevarat a Inviat! multumesc sper sa iasa faina buturuga.

24

Re: acvariul rio 180

Multumesc de poza. Mi-ai dat si mie acum idee cum sa prind. In cel mai scurt timp sper sa trec si eu la categoria semi-profesionala ca aparatura ma ajuta....altele ma tin in loc.

Inca odata multumesc si felicitari pentru frumusetea de acvariu

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

Re: acvariul rio 180

cu placere. sper sa-ti iasa mai frumos decat a iesit la mine.  wink

26 Editat de Horia (2011-05-21 13:12)

Re: acvariul rio 180

Eu ma multumesc cu ce am vazut la tine... simplu si eficient. O sa imi postez si eu bricolajul dar inca nu e timpul. Am pus ceva poze un pic mai recente si astept sa mi se stabileasca si mie plantutele apoi il voi chema pe Bote sa faca un "Shooting'' cu "manechinuitele" lui si ca decor -> ACVARIUL MEU big_smile


Inca o rugaminte postezi te rog si poza ta de la avatar ca tare frumoasa mai este.

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

Re: acvariul rio 180

stai intai sa o gasesc. stiu ca am poza la munca sigur, am sa o uploadez maine. sincer si pe mine m-a lasat masca atunci cand am vazut acel acvariu si am tot alergat dupa acele plante, acum am acele plante dar din pacate nu am si pietrele acelea, sunt ceva mai speciale, cica se numesc dragonrock stone din cate imi aduc eu aminte.

Re: acvariul rio 180

sper sa se vada bine poza.  wink

Re: acvariul rio 180

da foarte frumos e super sa ai asa ceva in casa

Eu si cand stau degeaba sunt cel mai bun

Re: acvariul rio 180

De ce nu incerci sa realizezi setupul cu alt gen de pietre?

Re: acvariul rio 180

pt ca astea imi plac foarte mult din pacate nu le gasesc pe nicaieri. am tot studiat ce pietre as mai putea sa pun sa fie asa de spectaculoase dar din pacate in afara de lava nu am gasit ceva sa-mi placa.

32

Re: acvariul rio 180

Roca este destul de populara !
arata foarte bine la stilul pe care l-ai abordat tu pentru acvariul tau !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

33 Editat de arcudohori (2011-05-13 18:15)

Re: acvariul rio 180

v-am spus ca am de cand sa inmultes neoni? nu cred, dar pana atunci am reusit sa am placuta surpriza sa imi depuna Inpaichthys kerri. Am prins primul infractor in poza


http://imageshack.us/photo/my-images/69 … 11283.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/19 … 11282.jpg/
ma cam speriasem pentru ca nu-l mai vedeam acolo unde stiam eu ca sta. cand l-am vazut acum de dimineata nu am rezistat sa nu-l pozez. culmea este ca deja am vazut alti mormoloci ceea ce e bine.   big_smile

Re: acvariul rio 180

la mine nu merg pozele pune si tu linkurile separate

Eu si cand stau degeaba sunt cel mai bun

35 Editat de bogdivaio (2011-05-13 18:19)

Re: acvariul rio 180

arcudohori A scris:

stai intai sa o gasesc. stiu ca am poza la munca sigur, am sa o uploadez maine. sincer si pe mine m-a lasat masca atunci cand am vazut acel acvariu si am tot alergat dupa acele plante, acum am acele plante dar din pacate nu am si pietrele acelea, sunt ceva mai speciale, cica se numesc dragonrock stone din cate imi aduc eu aminte.

Piatra asta o poti gasi la cei de la Nevertebrate, am fost eu saptamana trecuta si aveau.E foarte faina dar e putin mai scumpa.
Bafta!

http://www.nevertebrate.ro/Decoruri/c44 … _info.html
P.S.nu te lua dupa poza pusa de ei pe site,nici ca form si nici ca marimie, e doar una orientativa  wink

Re: acvariul rio 180

multumesc pentu detalii. am sa vorbesc cu cei de la nevertebrate sa vad ce au acolo.  smile

Re: acvariul rio 180

Ne anunti si pe noi daca reusesti ceva cu neonii

Eu si cand stau degeaba sunt cel mai bun

Re: acvariul rio 180

Cu siguranta  big_smile  am avut cateva incercari dar trebuie sa le dau papa bun si din pacate ceea ce caut eu nu prea gasesti prin Romania, sunt asa numitii glassworms. Daca stiti pe cineva care aduce asa ceva sa ma anuntati si pe mine va rog  ^:)^

39

Re: acvariul rio 180

arcudohori A scris:

Cu siguranta  big_smile  am avut cateva incercari dar trebuie sa le dau papa bun si din pacate ceea ce caut eu nu prea gasesti prin Romania, sunt asa numitii glassworms. Daca stiti pe cineva care aduce asa ceva sa ma anuntati si pe mine va rog  ^:)^

Care ar fi motivul, pentru care vrei sa-i hranesti cu glassworms, greu de gasit, cind exista alte atitea sortimente de hrana, cel putin la fel de bune?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: acvariul rio 180

bradraqua A scris:
arcudohori A scris:

Cu siguranta  big_smile  am avut cateva incercari dar trebuie sa le dau papa bun si din pacate ceea ce caut eu nu prea gasesti prin Romania, sunt asa numitii glassworms. Daca stiti pe cineva care aduce asa ceva sa ma anuntati si pe mine va rog  ^:)^

Care ar fi motivul, pentru care vrei sa-i hranesti cu glassworms, greu de gasit, cind exista alte atitea sortimente de hrana, cel putin la fel de bune?


am aflat ca aceasta mancare stimuleaza pestii sa depuna. si caut in disperare asa ceva si din pacate pe la noi nu gasesti asa ceva.   sad