21

Re: ce interesant!

aqua A scris:
aryna A scris:

nu am dorit sa se faca atatea comentarii pe tema aceasta, topicul se putea inchide de la inceput. Am dorit doar sa va arat un acvariu "nepotrivit", atat...care pe mine m-a mirat, pentru ca, oricat de inventiva as fi fost cu decorarea unui acvariu, fie el si un acvariu de incepator, nu mi-ar fi dat prin cap sa il decorez in acest mod. Ce s-a comentat dupa aceea, nu depinde de mine...Am adaugat si altfel de subiecte la aceast forum("cafeneaua") , cum ar fi "cel mai mic acvariu din lume"...acolo nu s-a comentat nimic...

Daca ma considerati o "barfitoare" e problema voastra, daca urmariti comentariile o sa vedeti ca nu eu le-am facut pe cele mai rautacioase...

Eu nici nu te-am considerat o barfitoare stai linistita !
insa daca ai vrut sa faci acest topic ca sa arati lumii cum NU se face un acvariu,trebuia sa scrii ceva de genul "Niciodata sa nu va luati dupa cest gen de acvariu" sau "Sa nu realizati niciodata acvariul in felul asta ! In mesajul tau de la inceput mi se pare ca ai jignit si pe persoana care a facut acvariul zicandu-i "asa-zis acvarist" .Cum am mai zis si eu si ancistrus,nu vad de ce ai facut acest topic...Sunt multe acvarii kitsch dar nu are rost sa iei un acvariu la intamplare de pe net si sa ii fci critica aici ! de ce nu faci acest gen de critica unui user de pe froum care abia a inceput in acvaristica .E mult mai constructiv decat sa critici o persoana pe care nici macar nu o cunosti .BTW crede-ma acvariul pe care l-ai postat tu este un caz fericit...comparativ cu altele !

   - Niciodata sa nu va luati dupa cest gen de acvariu" sau "Sa nu realizati niciodata acvariul in felul asta! Mai Radule, tu crezi ca acest forum este pentru retardati?
   - persoana care a facut respectivul acvariu, nu poate fi jignita, se autojigneste prin insusi acvariul respectiv!
   - nu stiam ca poti critica numai persoanele pe care le cunosti
   - de ce nu faci acest gen de critica unui user de pe froum care abia a inceput in acvaristica Au aparut astfel de acvarii pe acest forum, s-a aflat vreun user nou intr-o astfel de situatie jalnica?
   Raducu, iar ma superi! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

22 Editat de aqua (2011-06-21 16:01)

Re: ce interesant!

hai mai radu ca au fost si mai groaznice ! sa fim seriosi ! nu puteam sa fiu mai direct ! insa au fost useri care au ascultat sfaturile ! exemple de useri=Remus !avea un acvariu groaznic la inceput si acuma a facut o frumusete .jos palaria! de luat exemplu !insa avem si useri care fac regres(nu dau nume) ! Useri care au renuntat la plantele naturale ca sa bage plante artificiale....
da Radu el se autojigneste prin acvariul lui ! dar nu isi da seama .... II iau apararea fiindca stiu si eu cum eram la inceput ! imi pare foarte rau ca nu mai am poze mai vechi..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

23

Re: ce interesant!

aqua A scris:

hai mai radu ca au fost si mai groaznice ! sa fim seriosi ! nu puteam sa fiu mai direct ! insa au fost useri care au ascultat sfaturile ! exemple de useri=Remus !avea un acvariu groaznic la inceput si acuma a facut o frumusete .jos palaria! de luat exemplu !insa avem si useri care fac regres(nu dau nume) ! Useri care au renuntat la plantele naturale ca sa bage plante artificiale....
da Radu el se autojigneste prin acvariul lui ! dar nu isi da seama .... II iau apararea fiindca stiu si eu cum eram la inceput ! imi pare foarte rau ca nu mai am poze mai vechi..

Iti era dor de... capodopera ta? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

24

Re: ce interesant!

bradraqua A scris:

Iti era dor de... capodopera ta? lol

lol  lol  lol  NUU domnu' Radu ca asta arata bine ! eu ziceam de la inceput de tot !
acvariul era plin ochi cu scoici si vallisneria plutitoare  big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

25

Re: ce interesant!

Termenul barfitoare l-am trecut bolduit pentru ca era altceva decat parea... respectiv o intaratare la discutie a colegei aryna, si nicidecum scopul de a o jigni. Mai intram pe forumuri si pentru a barfi, nu doar a da pe dinafara de cunostinte, lucru absolut normal parerea mea... sau poate nu mai stiu eu ce inseamna barfa? Sau chiar asa de rau este sa mai si barfim? Posibil Dl Radu imi va face placerea sa-mi exemplifice cum se duc barfele mai nou, ca sa ma mai pun si eu in tema ca se pare ca nu mai am simtul barfei lol

aryna A scris:

Oare ce a dorit sa faca acest asa-zis acvarist in acvariul lui? ...din peisaj lipsesc palmierii si hamacul big_smile  :apl

bradraqua A scris:

mi s-a parut evident ca intentia de birfa nu exista, ci ai vrut sa faci cunoscut un acvariu demn de tot risul.

PS: Colega aryna imi cer scuze daca te-am jignit wink

26

Re: ce interesant!

Cristi, cind am afirmat ca aryna s-a "bucurat" de comentarii mai putin amabile, nu m-am referit neaparat la tine, tu ca si ceilalti, sunteti liberi sa calificati gestul ei, cum doriti. Acum am inteles ca sensul cuvintului era altul, cind am citit prima oara, nu reiesea asta, imi pare rau!
   Amindoi avem ce invata, unul de la altul, mai putin despre manierele de a birfi, eu unul nu ma omor dupa asa ceva si sper ce nici tu! lol
   Trag mare speranta ca ne vom cunoaste Duminica 26 Iunie! :noroc

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!