301

Re: Caut un film bun?!

maimutica A scris:
bogdivaio A scris:

Deocamdata evit filmele cu tenta romantica  lol  lol ...ms oricum  :noroc

e bine filmul, traducerea e prost facuta "Love and Other Drugs"

Stai linistit ca nu e vorba de traducerea titlului, am vazut trailer-ul filmului de ceva vreme si pare o comedie ok, dar cum spuneam nu am stare necesara sa ma uit la nimic ce tine de "cuplu" daca ma intelegi  lol  lol  lol

302

Re: Caut un film bun?!

ok smile

303

Re: Caut un film bun?!

Paul si la filmul asta am vazut trailerul de ceva vreme si culmea chiar astazi inainte sa postez pe forum stateam cu mouse-ul pe coperta filmului si imi ziceam ceva de genu " sa-l scot, sa nu-l scot, oare nu-i prea mult pentru mine"  lol  lol , chestii de genu...dar daca tot l-ai recomandat si tu, o sa ma razboiesc putin cu el  :smoke   wink

304

Re: Caut un film bun?!

After the shock - chinezesc este un super film...insa nu-l recomand plangaciosilor  big_smile

mama mea dupa ce a vazut filmul m-a sunat si mi-a zis:" sa vezi tu ce-ti fac cand te prind.....am plans tot filmul si un sfer de ora dupa"  lol

?

305

Re: Caut un film bun?!

Ms Kokos pentru sugestie si ma bucur sa te regasesc pe forum  :noroc ...l-am si scos sa ma uit la el  :sok , mi-am lau si servetelele in caz ca... lol  :stupid

306

Re: Caut un film bun?!

hmmm, rio, life as we know it, source code, unknown...astea le-am vazut eu in timp de 2 zile, ti le recomand cu inima deschisa...viz. placuta!

307

Re: Caut un film bun?!

sunt bifate de ceva vreme big_smile

308

Re: Caut un film bun?!

Domnu Bogdivaoi, vin cu ceva filme bune:

If Only - avec le nevasta
Leon - e un MUST SEE
Love actually - avec le nevasta
Elizabethtown - merge si singur dar tot mai bine avec le nevasta
Slumdog Millionaire
The Reader - bun rau
The Town - cu Ben affleck - bun film
Man About Town - tot B.Aff. dar e comedie, bun de tot
Forrest Gump - MUST SEE
The Greenmile - MUST SEE
The Terminal - avec le nevasta
The Admiral - in lb rusa, e fantastic, decor, scene, merita vazut, o lectie de istorie
Norbit - o comedie cu negri
Soul Plane - o alta comedie cu negri
Supertroopers - umor canadian, fim bunicel
Atonement - avec le nevasta
Lista lui Schindler - MUST SEE
Saving private Ryan
The notebook - avec le nevasta
Seria Pacific facuta de cei de la HBO - MUST SEE
Letters from Iwo Jima
The good, the bad and the ugly (nota 10, prea bun)
Casablanca (iarasi prea bun, vechi, de prin 40)

http://www.cinemagia.ro/filme/taegukgi-hwinalrimyeo-tae-guk-gi-fratia-razboiului-13006/ - asta e foarte bun, l-am vazut recent in varianta lb coreeana se simte altfel decat dublat
... si cam atat, ajunge deocamdata...

Corolar - La Vita e Bella - e preferatul meu, un must see categoric!
Sper ca macar unul din lista de mai sus sa nu il fi vazut, asa ca vizionare placuta!

309

Re: Caut un film bun?!

Multumesc mult pentru lista, majoritatea le-am vazut dar sunt cateva care nu le-am bifat inca si o sa le vizionez in timpul liber.  :noroc

310

Re: Caut un film bun?!

o comedie mai veche dar de tot rasul
Senseless

311

Re: Caut un film bun?!

Da este destul de vechi filmul, dar o comedie buna.Am impresia ca la ProTV il repeta an dupa an.  big_smile

312

Re: Caut un film bun?!

Un film bun ar fi Deja-vu sau American Gangster, Django, Batman the dark knight rises si multe altele, dar trebuie cautat si uitat la trailere pentru ca fiecare  are gusturile lui wink