261 Editat de bogdivaio (2010-08-07 02:41)

Re: Caut un film bun?!

Gata am reusit singur big_smile
8 Heads in a Duffel Bag 1997 - un film de exceptie cu Joe Pesci  ^:)^
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ri_rH-e93go[/youtube]

Iar sound track-ul care il cautam este The Chordettes - Mister Sandman  :sbr
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qW-puVjkmU8&feature=related[/youtube]

262

Re: Caut un film bun?!

Un film excelent dupa parerea mea, Inception, cu DiCaprio. In ultimul timp face roluri foarte reusite, iar filmul este un thriller psihologic care merita vazut. Te lasa in dubii, ca si Shutter Island.

Etiamsi omnes, sed non ego.

263

Re: Caut un film bun?!

Încercați și "SALT" ....cui ii place genul

264 Editat de Avatar (2010-08-20 01:49)

Re: Caut un film bun?!

Ce coincidente...ha ! Inception l-am vazut ieri la cinema (un film cu cateva teme literare, foarte complex), iar SALT...hmm, acum 2minute a sarit fata din elicopter  tongue

P.S: maine voi merge la "The Last Airbender" ...pentru fantasticul, mitologicul dar si efectele speciale din film  :noroc

265 Editat de Cezara (2010-08-20 01:57)

Re: Caut un film bun?!

The Last Airbender nu m`a tentat, pentru ca am o problema sincera cu filmele in care apar prea multi asiatici :fmad  Cat despre Salt am inteles ca e slab filmul si are o poveste fumata si rasfumata.

M`ar mai fi tentat Ucenicul Vrajitorului. L`ati vazut? Se merita?


LE. acum mi`am amintit un film de prin 2005, cred, Coach Carter. Frumos film, pentru cine nu`l stie, merita vazut.

Etiamsi omnes, sed non ego.

266

Re: Caut un film bun?!

Avatar A scris:

Ce coincidente...ha ! Inception l-am vazut ieri la cinema (un film cu cateva teme literare, foarte complex), iar SALT...hmm, acum 2minute a sarit fata din elicopter  tongue

P.S: maine voi merge la "The Last Airbender" ...pentru fantasticul, mitologicul dar si efectele speciale din film  :noroc

avatar sti cumva de unde iau filmul the last airbender ?
ma tenteaza !

PS ! pentru nestiutori !
the last airbender se mai numeste si AVATAR ! si este varianta film de la un desen animat vechi,japonez ...dupa parerea mea,AVATAR este singurul serial reusit tip anime facut de japonezi  :stupid  :stupid

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

267

Re: Caut un film bun?!

REPO MAN iarasi un film bun zic eu

268

Re: Caut un film bun?!

The Last Airbender => film de copii pana in 18ani, am dat 21lei sa-l vad 3D, aoleo, m-a luat somnu' si nu mai aveam stare pe scaunul ala.

269

Re: Caut un film bun?!

Avatar A scris:

The Last Airbender => film de copii pana in 18ani, am dat 21lei sa-l vad 3D, aoleo, m-a luat somnu' si nu mai aveam stare pe scaunul ala.

Ti`am zis...am simtit ca nu merita lol  lol

Etiamsi omnes, sed non ego.

270

Re: Caut un film bun?!

pe mine ma tenteaza deoarece am vazut mai demult si serialul desen si vreau sa vad si varianta film big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

271

Re: Caut un film bun?!

Mdeah, am vazut si Salt, nu se merita sa platesti bilet sa`l vezi. Nu e plictisitor dar, cum ziceam, ideea e megafolosita. Destul de sec, dar de vazut acasa, merge.

Etiamsi omnes, sed non ego.

272

Re: Caut un film bun?!

Avatar A scris:

The Last Airbender => film de copii pana in 18ani, am dat 21lei sa-l vad 3D, aoleo, m-a luat somnu' si nu mai aveam stare pe scaunul ala.

Vai asta da film plicticos,nici nu am reusit sa ma uit la el pana la final...ar trebui sa aia eticheta gen "for kids only" sau "up to 10 years"..apoi sa mai fi dat si bani sa-l vad,eu unul ma rasuceam si in mormant  lol  lol

Mdeah, am vazut si Salt, nu se merita sa platesti bilet sa`l vezi. Nu e plictisitor dar, cum ziceam, ideea e megafolosita. Destul de sec, dar de vazut acasa, merge.

Cezara te aprob si eu  big_smile

Un film care merge este The Expendables...merita vazut macar pentru scena de pe terenul de basket  lol unde isi i-au unii o bataieeee  lol  lol  lol  Traiasca RAMBO !   :stupid

273

Re: Caut un film bun?!

Bogdanele....te uiti la prea multe filme....americane  lol

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

274

Re: Caut un film bun?!

Si tot jason Statham parca-i mai  tare decat stallone. :fok

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

275

Re: Caut un film bun?!

da,da e greu omu'   :sok

276

Re: Caut un film bun?!

a good heart

277

Re: Caut un film bun?!

As vrea sa merg sa vad Backup Plan. L`a vazut cineva, merita? Am vazut un trailer, parea haios, dar e vorba de Jennifer Lopez, si am usoare dubii in ceea ce priveste talentul ei actoricesc.

Etiamsi omnes, sed non ego.

278 Editat de Avatar (2010-08-30 12:23)

Re: Caut un film bun?!

"The backup plan" l-am vazut acum cateva luni, mi-a placut mult, mai ales partea in care el afla ca ea este insarcinata, cum o ia la fuga, ajunge intr-un parc si.... uita-te ca o sa razi, o sa-ti placa  big_smile

"The Expendables" l-am vazut aseara, tare filmul, asa in stilul american cum e, cu bad guys vs. good guys, mi-a placut. Bataia de pe terenul de baschet si bataia dintre Stallone si chelul ala urias big_smile a si....cand si-a facut negru ala amuzant, intrarea cu arma aia a lui, cum ii ciopartea pe aia  lol

279

Re: Caut un film bun?!

1200/min.....parca bătea bolturi! ...ce muzica :sok

280 Editat de bogdivaio (2010-08-30 22:29)

Re: Caut un film bun?!

Am inceput sa ma uit la filme tot mai slabe  lol 

MacGruber:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bqySbDqTGGc[/youtube]

...banuiesc ca se vrea a fi o parodie intre  MacGyver si  putin din Rambo ,oricum am ras de m-am prapadit la unele faze  lol

P.S.am uitat sa mentionez ca am murit de ras la cateva faze deci,in consecinta va astept in priveghi  :fok ...masa si dansul se vor tine la capela din Manastur  :pp ..PUPURI GRATIS!!!   ^:)^