1

Subiect: acvariile mele

primul meu acvariu

2

Re: acvariile mele

al doilea acvariu:
capacitate:250l
iluminat: 4x39w (1 jbl solar color/1 arcadia pro plant/2 philips 865)
filtrare: tetratec ex 1200
fertilizare:  micro - macro pps-pro
                  easy carbo
                  co2 butelie
substrat : aqua basis+florapol+ manado

3

Re: acvariile mele

am intarziat cu  prezentarea acvariului ... asa ca voi arata toti  pasii

4 Editat de danielt (2012-02-29 16:24)

Re: acvariile mele

Pozele cu primul acvariu poate le refaci si tu ca prima e in ceata iar a doua e "sclipitoare". Si e pacat ca pare a fi un acvariu frumos din cat se poate distinge  :sbr

Cel mare arata super!

Si nu in ultimul rand, bun venit  :sok

5

Re: acvariile mele

am 28 neoni albastri, 7 rodostomus, 2 coridoras,2 sae,2 Ancistrusi maturi si 10 pui ,4 melci si niste creveti  Rcs.

6

Re: acvariile mele

am gasit o poza cu primul acvariu .imi cer scuze dar era un aparat nou si nu prea ma pricepeam sa il setez cum trebuie :")

7

Re: acvariile mele

Sa inteleg ca primul acvariu nu-l mai ai?

8

Re: acvariile mele

nu ..din pacate.. am vrut ceva mai mare si nu aveam unde sa tin 2 acvarii... cu toate ca as fi vrut sa il pastrez sa bag niste endleri in el ..dar asta este nu le putem avea pe toate smile)

Re: acvariile mele

Bun venit pe forum ! Reusite acvariile ! Acvariul de 250(cel actual )ce dimensiuni are si ce sticla , intreb ca m-ar tenta si pe mine . :noroc

10

Re: acvariile mele

sticla este de 10 mm , si dimensiunile sunt urmatoarele : 110 cm lungime , 45 cm latime si inaltime 50 cm , acvariul are 247.5 litri mai exact...

Re: acvariile mele

Mersi pentru detalii  :fok

12

Re: acvariile mele

cu placere:D

13

Re: acvariile mele

Salut si bine ai venit!
Foarte frumoase acvariile tale. :sok

14

Re: acvariile mele

multumesc tabaks! si acvariul tau este frumos. big_smile

Re: acvariile mele

bv-o gojira:)  ai inceput sa te pricepi:))

16

Re: acvariile mele

pai nu... daca am profesorii langa mine smile normal ca usor usor incep si eu sa mai invat cate ceva

17

Re: acvariile mele

Salut si bine ai venit  :sok
          Frumoase acvarii :fok

18

Re: acvariile mele

Bine ai venit Ionut!
   Frumoase acvariile, dar Corydoras sunt pesti de grup si se simt mai in siguranta in compania altor indivizi din aceeasi specie, minim 6-7 exemplare :fok

19

Re: acvariile mele

am avut in prima faza 10 corydoras maturi... dar am renuntat la ei pt ca ii aveam in acvariul ala mic si faceau dezastru... o sa mai populez eu acvariul mai incolo. oricum iti multumesc pt sfat smile si va multumesc de urari smile

20

Re: acvariile mele

acvariul meu acum smile