1 Editat de toth.razvan (2014-03-06 19:48)

Subiect: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Vand piatra ponce naturala 100%.  - Oferta limitata

Granulatia care o vand este de 6-12mm.

Produsul nu este tratat cu solutii chimice, fiind un produs natural 100%. Este un material filtrant foarte bun, cateva cautari pe google vor confirma acest lucru. De altfel daca nu era un mediu filtrant foarte eficient banuiesc ca firme consacrate nu l-ar fi folosit si nu l-ar fi comercializat la preturi uriase in raport cu preturile mele.

pret/litru: 13.99Ron
Sac sigilat 220Ron


Pentru detalii, comenzi si rezervare marfa va rog sa ma contactati telefonic la numarul 0734881017 sau prin PM.

2

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Exact cine imi poate spune si mie care e diferenta intre Matrix la 40 lei/litru si acest material? :-

Calitatea se plateste!

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Salut, iti trimit raspunsul pe PM deoarece nu vreau sa fiu sanctionat in vreunfel de catre administratori.

4

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

exemplu up :


de actualitate !!

Multi vad, putini cunosc !

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Salut. Ultimele cereri deoarece voi pune comanda saptamana aceasta. S-a strans deja o cantitate mare si nu voi mai putea aduce.

O zi buna.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Informatie pentru toti cei care au comandat. Comanda a fost data. Saptamana viitoare pe miercuri ar trebui sa ajunga marfa la mine. In principiu joi voi trimite coletele la toti care au comandat.

Deoarece au fost multe solicitari dupa ce am plasat comanda voi mai aduce inca o tura de piatra ponce. Pentru aceasta comanda nou va rog sa ma contactati telefonic 0734881017 sau prin PM.

Ape limpezi la toata lumea.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

toth.razvan A scris:

Informatie pentru toti cei care au comandat. Comanda a fost data. Saptamana viitoare pe miercuri ar trebui sa ajunga marfa la mine. In principiu joi voi trimite coletele la toti care au comandat.

Deoarece au fost multe solicitari dupa ce am plasat comanda voi mai aduce inca o tura de piatra ponce. Pentru aceasta comanda nou va rog sa ma contactati telefonic 0734881017 sau prin PM.

Ape limpezi la toata lumea.

de actualitate!

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Maine vorbim la telefon. Astazi sunt foarte ocupat si nu pot. Am citit PM-ul de pe telefon si tot de acolo si scriu. Deseara citesc si cealalta parte si maine vorbim la telefon.
Multumesc. Toate cele bune. Cu respect, Olimpiu.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Anunt de actualitate!

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Anunt de actualitate!

11 Editat de toth.razvan (2014-02-19 19:48)

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

update. Am reusit de am trimis la o parte dintre colegi. Celorlalti trebuie sa mai imi soseasca inca un colet maine (a fost ratacit la curierat) si voi trimite.

Anuntul este inca de actualitate dar mentionez ca este ultima tura in care aduc cantitati mici (comenzi gen 2-3 litri) deoarece este foarte, foarte mare bataie de cap. In concluzie pentru cei interesati puteti comanda iar cei  care aveti comenzi mici pana vineri sunteti rugati sa le confirmati.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Poze reale ale marfii.

granulatia de 6-12mm este cea din saci. Am primit mostre din granulatia 22-40mm (resul pozelor).

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Up!

14 Editat de toth.razvan (2014-03-06 19:49)

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

UP:
pret/litru: 13,99lei/litru
Sac sigilat: 220Ron

15

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Vreu sa intreb ,cine a primit  piatra ponce .Cat de  multumit este de produs. lol Diferenta inte el si matrix,sau este la fel lol

16

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

piatra ponce = Matrix = Rio Bio   .... functie de cine-l comercializeaza,
practic e acelasi lucru, acelasi "material", posibil sa difere foarte putin caracteristicile functie de locatia de unde este "extras",


PS: E mai bun ca siporax, avand canalele si porii mai fini (si e roca naturala),
asisgurand o suprafata MULT MARITA pentru bacteriile benefice

17 Editat de toth.razvan (2014-03-05 15:04)

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Up!

Al doilea transport a sosit si a fos livrat catre destinatiile stabilite in PM.

Datorita cererilor care le-am avut ulterior am decis sa mai fac inca un transport in cazul in care se strange cantitatea minima pentru a face comanda.

pret/litru - granulatie 6-12mm
1-5 litri -  13,99lei/litru
Sac sigilat 220Ron (transportul la un sac prin curier este de aproximativ 35lei, prin posta aproximativ 34lei)

NOU - granulatie 22-40mm - se vinde doar la sac sigilat 250ron/sac. Greutatea ~ 13.5kg, densitate material 0,55g/cm3 Volum aproximativ 20l (datele care sunt transmise de producator). Eu personal  am umplut  un filtru  cu 40l de material filtrant la aceasta granulatie si sunt foarte multumit pana acum de cum decurg lucrurile. Video mai jos pentru a vedea materialul. ( de asemenea transportul la un sac prin curier este de aproximativ 35lei - sprint curier, prin posta aproximativ 34lei)

http://www.youtube.com/watch?v=JO4NiPBIFTc

P.S: acesta va fi mai mult ca sigur ultimul transport.

18

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Imi exprim si eu opinia referitoare la acest produs.
Am primit azi o cantitate de 6 l granulatie 6-12mm.
Pro:
1.Mi se pare foarte buna textura materialului pentru filtrarea biologica
Contra:
1:Am spalat o jumatate de ora la el si apa inca mai era murdara.Am luat o pauza azi am sa revin maine.
2.Acesta granulatie de 6-12mm mi se pare mica si aici fac o comparatie cu o bila de micromec=> cam jumatate de cantitate(3l) este comparabila la dimensiuni cu o bila micromec,in rest mi se pare mult prea mica.

In concluzie eu zic sa luati granulatie cat mai mare.

Calitatea se plateste!

19

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Eu am mai observat  ca se cam macina usor in mana cea ce matrixul nu  big_smile Dar avand in vedere pretul este ok.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Salutare. Toate parerile sunt binevenite, pro - contra. Eu personal sunt foarte multumit de material chiar daca este inca prematura concluzia. Pana si sotia a remarcat schimbare in bine la claritatea apei.

Din pacate eu va trebui sa mai astept cu concluzia deoarece s ar putea sa am o "SURPRIZA" in bazin. Am bagat acum o saptamana si ceva niste locatari in bazin si este posibil sa fi adus ceva bacterie. Maine imi soseste gradinita de 30 neoni negri si 30 de red nose tetra si pe urma voi face un tratament cu baktopur. Implicit va rezulta o deciclare a bazinului. Dar asta este cand te mananca te mananca. Asa m a mancst si pe mine sa aduc locatari noi cand totul era ok in bazin.