1

Subiect: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

Buna ziua ,nu vreau sa creada cineva de pe forum ca am ceva personal cu  dansi ,insa sincer eu si cred ca si alti membri  de cateva zile suntem putin socati de ceea ce a ajuns sa se discute pe acest forum.
Consider ca acest forum a ajuns un fel de site de socializare si daca o tinem tot asa o sa vedem in locul subiectelor de acvaristica  , imagini din Kamasutra  ai astfel de subiecte , nu de alta dar cand intru aici pe acest forum vreau sa vad  subiecte legate de  acvaristica , si nu  sani, craci  sau alte parti ale corpului uman.
Sunt milioane de site-uri unde ne putem etala aceste inzestrari naturale, insa cred ca nu aici,parerea mea este ca da foarte urat deoarece aici intra persoane de varste foarte fragede  si nu mi se pare normal  sa vada asa ceva . Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar hai sa nu mai dam apa la moara sa nu mai incurajam aceste persoane sa puna anumite poze la avatar in care apare imbracat destul de sumar ,  cred ca nu are rost sa coboram stafeta  deoarece avem ocazia sa vedem aici  ceea ce se gaseste slava domnului  pe internet din abundenta
Daca  acvariidevis  considera ca am jignit pe cineva  cu ceea ce am scris mai sus, rog a mi se sterge contul
O zi buna si multa stima tuturor

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

2

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

dami link-uri si nume. fie si pe PM .

3

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

Sunt pentru...si ar mai fi ceva de adaugat, cel putin eu, ma declar cel mai mare dusman al prostiei. Sunt cateva persoane care nu au ce cauta pe acest forum din mai multe motive iar unul ar fi incultura. Parca nu as vrea sa stau alaturi de un cocalar doar pentru ca avem aceeasi "pasiune".
Iar daca sunt singurul care gandeste asa, am aceeasi pretentie ca si colegul de mai sus "Daca  acvariidevis  considera ca am jignit pe cineva  cu ceea ce am scris mai sus, rog a mi se sterge contul"
Va doresc aceeasi zi buna!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

4 Editat de allexya (2010-07-24 16:36)

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

Andi nu esti singurul care gandesti asa. Precum ati vazut nu mai intru pe aici, motivul este cel mentionat mai sus de colegii mei.
Am intrat ieri si ce am gasit... discutii despre poze si sani si picioare. Nu mai conta acvaristica, conta postarea unei poze, schimbul de telefoane si ID-uri.  Se intra in polemici fara logica si se blameaza "inculturismul" de exact cel ce a inventat frumosul cuvant.

Atmosfera pe acest forum a fost intotdeauna cat se poate de relaxanta si plina de discutii inteligente, dar deja se transforma in site de socializare si discutii "ca la usa cortului" datorita unor specimene speciale prezente printre noi si incapatanate in avantul lor lipsit de orice tinta.

Dorinta mea nu a fost sa jignesc sau sa insult pe cineva, daca am facut acest lucru subscriu cerintei colegilor mei, sa mi se stearga contul. Am dorit doar sa imi exprim un punct de vedere care poate..sau nu.. sa fie luat in seama.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

5

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

stiu despre ce topic vorbiti....s-au umplut vreo 8 pagini(poate chiar mai mult) de non-acvaristica ....nici eu nu sunt de acord cu prezenta a atat de multe off-topicuri ...
draga allexya...pe postul respectiv eu am incercat sa remediez situatia...dar nu am reusit...nu voi da motive.....citeste tot topicul si vei vedea despre ce vorbesc..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

6 Editat de aqua (2010-07-24 16:44)

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

eu am incercat sa vorbesc cu persoana respectiva sa nu se mai expuna ....dar ma rog acuma na....si schimbul de id-uri si nr de telefon era pentru discutii acvaristice ...dar abia am reusit sa vorbim un pic.. neutral despre asta...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

7

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

si se vede mai vreun rezultat neutral

8

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

Spuneam mai devreme pe un alt post altor doi colegi ca vor obosi....nu de alta de e si foarte cald afara....cred ca am "obosit" eu deja.  sad

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

9

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

Andi66 A scris:

Spuneam mai devreme pe un alt post altor doi colegi ca vor obosi....nu de alta de e si foarte cald afara....cred ca am "obosit" eu deja.  sad

andi nu ma intelege gresit .....eu am incercat sa remediez problema si cu scrisu' si cu poza dar asta e generatia asta...mai grea de cap.... deci te rog sa nu te prind ca ma acuzi si pe mine ca vorbesc nu stiu cum ca ne suparam...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

10

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

aqua A scris:
Andi66 A scris:

Spuneam mai devreme pe un alt post altor doi colegi ca vor obosi....nu de alta de e si foarte cald afara....cred ca am "obosit" eu deja.  sad

andi nu ma intelege gresit .....eu am incercat sa remediez problema si cu scrisu' si cu poza dar asta e generatia asta...mai grea de cap.... deci te rog sa nu te prind ca ma acuzi si pe mine ca vorbesc nu stiu cum ca ne suparam...

hmm

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

11

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

uite-te pe topic..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

12

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

Prieteni, si pentru ca evenimentele se precipita, am senzatia ca va voi spune La revedere mai repede decat credeam.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

13

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

Andi66 A scris:

Prieteni, si pentru ca evenimentele se precipita, am senzatia ca va voi spune La revedere mai repede decat credeam.

desi ma superi cateodata iti cer sa NU PLECI !
ramai aici ,chiar daca ma superi si faci mult off-topic....imi va fi dor de bancurile tale smile
te rog frumos nu pleca smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

14

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

cum au zis si colegi mai sus sunt de acord cu ei dar haideti voi cei cu cap pe umeri sa dati dovada de maturitate si sa nu dam apa la moara la uni : cocalari : care care nu au in cap decit prosti eu din punctul meu de vedere am invatat multe pe acest forum si din cauza la niste copii fara minte sa se retraga citva mentori de pe acest forum. va rog fiti maturi si dati dovada de maturitate si hai sa ne vedem in continuare de acvaristica noastra si anumite prosti sa le ignoram. daca am jignit pe cineva prin acest mesaj mii de scuze cu respect si stima

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

15 Editat de aqua (2010-07-24 18:24)

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

miruna A scris:

cum au zis si colegi mai sus sunt de acord cu ei dar haideti voi cei cu cap pe umeri sa dati dovada de maturitate si sa nu dam apa la moara la uni : cocalari : care care nu au in cap decit prosti eu din punctul meu de vedere am invatat multe pe acest forum si din cauza la niste copii fara minte sa se retraga citva mentori de pe acest forum. va rog fiti maturi si dati dovada de maturitate si hai sa ne vedem in continuare de acvaristica noastra si anumite prosti sa le ignoram. daca am jignit pe cineva prin acest mesaj mii de scuze cu respect si stima

de acord cu tine...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

16

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

multumim mult adminului ca a sters ultimele 2 pagini  :sok

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

17

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

stiu ca ma injurati ca in ultimul timp nu prea am avut grija pe aici dar am fost foarte ocupat. de astazi promit ca o sa imi rezerv zilnic cate o ora seara sa citesc absolut tot ceea ce se posteaza peste zi si sa iau masuri acolo unde se impune.
si daca doriti sa ma ajutati si voi postati aici sau imi trimite-ti un pm ca sa stiu exact si repede unde arde focul mocnit.

inca o data scuze de neplacerile create si o zi buna si un week-end placut.

18 Editat de ciprian01 (2010-07-24 20:51)

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

Nu vad de ce va suparati atat de tare! Poate ca este un site mai...sexy...! Sau cel mai sexy site de acvaristica.
Si pana la urma, nu cred ca putem sa facem o delimitare clara intre o poza decenta si una mai putin decenta cu atat mai mult cu cat sunt notiuni subiective!
Din punctul meu de vedere nu este nicio problema ca fiecare sa isi puna ce poza vrea la avatar! Din contra, cred ca face parte din dreptul fiecaruia. Cu atat mai mult cu cat trebuie sa recunoastem ca fetele arata chiar dragut! Si nu pt ca bautura a fost prea multa...! smile

Nici nu cred ca acest fapt reduce din cantitatea de informatii in ceea ce priveste acvaristica! Daca cinevca are probleme si solicitat ajutor, cu siguranta a primit raspunsuri. Si va primi in continuare chiar daca sunt sau nu diverse poze la avatar.

Iar cei carora nu ne place o polemica pe alte teme, nu avem decat sa nu intram in ea!

Eu sunt de partea cealalalta convins fiind ca cele doua probleme (poza de la avatar si acvaristica) nu se exclud una pe cealalta. As putea sa avansez si mai mult si sa consider ca este o discriminare si o ingradire a libertatii de exprimare....!

Asa ca...fetelor de la mine aveti 2 plusuri! Unul pt acvaristica iar celalalt pt curaj!

19

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

andi: am obosit ....ai avut dreptate. astept si replica colegului pelly
ciprian01: erau mai multe? nu pot sa cred ce am ratat.... :frogp

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

20

Re: Chiar nu ia nimeni nici o masura?

Ce imi place...! LOL
Vinovatii fara vina! Nici nu va place....

Da! toate fetele care au pus poze la avatar sunt dragute! Mai putin  @hard to please! smile
Dar din diverse mtive, majoritatea le-au scos!