Subiect: A inceput campionatul

O prima parere la inceputul camionatului in care pana acum au jucat Dragomir si Mircea Sandu.
Dupa cum bine stiti din diverse motive acest campionat a inceput fara doua din cele mai iubite echipe ce au in spate o traditie. Parerea mea personala este ca aceste 2 echipe nu trebuiau tratate asa fiinca fotbalul si asa schiop va avea si mai mult de suferit. Daca conducatorii fotbalului aveau ceva de impartit cu Iancu si Mititelu atunci trebuiau sa lase deoparte acesti suporteri care acum sufera.Ce vin au ei?
Ne plangem ca vin putini oameni la stadiopn, insa ce facem noi ca acestia sa revina, le excludem echipele din primul esalon, dupa ce i-am vanat cu arbitraje un an intreg?
In fine poate sunt eu paranoic, parerea ta care este?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

2

Re: A inceput campionatul

Parerea mea e ca in scurt timp se v-a alatura si Steaua pe lista echipelor retrogradate sau dezafiliate , atat timp cat acest babauin incompetent este patronul echipei.... Cat despre celelalte , de Timisoara imi pare rau pentru suporteri ca erau printre cei mai fanatici si faceau atmosfera frumoasa , dar pentru Jaba (Iancu) nu-mi poate parea decat bine. Oricum  Fc Arges , Timisoara si U Craiova au fost ingropate de patroni interesati doar de buzunarul propriu.

Doua culori ce le ador

3

Re: A inceput campionatul

Stai linistit, echipe ca Steaua, Dinamo, Rapid nu or sa fie niciodata retrogradate. Exceptie Rapidul, din proprie initiativa, cum a mai facut-o de cate ori  lol .

Fotbalul de azi, din Romania, este mai mult vorbit, decat jucat, din cauza asta si nivelul la care este, atat la echipe de club cat si la nationala. Asta e, am vrut democratie, am primit democratie.

4

Re: A inceput campionatul

Fotbalul Romanesc este mai mult vorbit si din cauza ziaristilor care, ca si in viata de zi cu zi, cauta si in fotbal senzationalul subiecte bomba care sa le vanda ziarele si sa le faca rating la TV.
Ia sa nu mai faca ei coada la usa lui Becali si sa il intrebe toata ziua si ce a mancat si ce pipi a facut sa vezi cum ii scade lui din impresia ca e buricul pamantului si sigur fotbalul ar avea de castigat din asta

Closing your eyes forces you to look at the darknes inside your head!

5

Re: A inceput campionatul

acvariidevis A scris:

Dupa cum bine stiti din diverse motive acest campionat a inceput fara doua din cele mai iubite echipe ce au in spate o traditie. Parerea mea personala este ca aceste 2 echipe nu trebuiau tratate asa fiinca fotbalul si asa schiop va avea si mai mult de suferit.


Cele doua cazuri nu pot fi tratate la gramada, pentru ca sunt foarte diferite.

Timisoara a fost retrogradata pentru ca Jabba (altfel nu pot sa-i zic) a facut pe nebunul cu banii datorati Benficai. E drept ca de data asta regulamentul a fost aplicat, si ingineria financiara cu divizarea clubului n-a mai mers (ceea ce in alte cazuri nu s-a prea intamplat), dar nu cred ca ne putem plange pentru ca s-a aplicat corect legea.

In cazul Craiovei s-a dat o sanctiune mult mai dura (dezafilierea) pentru "vina" clubului de a se fi adresat instantelor civile. Aici avem de-a face cu un abuz grotesc, pentru ca FRF nu-i stat in stat, sa nu se supuna legilor tarii si sa-i sanctioneze pe cei care insista ca acestea sa fie respectate. Oricat de tembel si de ticnit ar fi Mititelu, de data asta are dreptate 100% si sunt convins ca lucrurile nu vor ramane asa.

Nu uita insa ca oricum campionatul ar fi inceput fara Craiova, intrucat aceasta retrogradase pe teren...

Re: A inceput campionatul

a retrogradat pe teren sau a fost retrogradata de arbitri?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

7 Editat de ciprian01 (2011-10-08 01:03)

Re: A inceput campionatul

Lasa Florinele ca va descurcati voi si fara punctele luate moca de pe al Timisoara! smile
RETROGRADATA si DEZAFILIATA. Perfect normal intr-un stat normal!

La Timisoara discutam despre activele unei firme care a tepuit cat a putut in stanga si in dreapta. Nu liga trebuia sa aiba grija de echipa si de suporteri. Patronul si cei din conducere trebuiau sa o faca!

8

Re: A inceput campionatul

acvariidevis A scris:

a retrogradat pe teren sau a fost retrogradata de arbitri?


Ultima oara cand am verificat arbitrii oficiaza tot pe teren wink
Sigur ca se pot discuta multe despre arbitrajele de care a avut parte Craiova, dar sa fim totusi seriosi, arbitrii te pot retrograda doar daca te tarai prin subsolurile clasamentului.

Alta e problema grava aici, si anume dezafilierea total ilegala, decisa de parca FRF ar fi stat independent. Arbitraje care ii dau un branci in B unei echipe aflate in suferinta au tot fost si o sa mai fie, la noi si prin alte parti.

9

Re: A inceput campionatul

Usor-usor se strange latul in jurul gatului numitului Sandu Mircea  lol

Ia uitati aici:

http://i39.tinypic.com/2qcghft.jpg

Re: A inceput campionatul

sa nu uite sa il ia si pe Mitica

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

11

Re: A inceput campionatul

E si Mitica pe lista, dar nu cred ca ramane agatat, pentru simplul motiv ca decizia a fost a FRF.