21

Re: Acvariul meu

Puii de discus au inceput de aseara sa-si "i-a zborul" s-au mutat de pe geam si acum roiesc toti in jurul parintilor. O sa revin cu fotografii.

22

Re: Acvariul meu

:smoke  Asteptam cu interes fotografiile!

Re: Acvariul meu

Astept si eu cu interes fotografiile si daca poti sa pui si un film cu "vaca", ar fi frumos.

24 Editat de Bizul (2012-03-09 01:38)

Re: Acvariul meu

Din nefericire pozele cu pui trebuie sa mai astepte...Nu cunosc motivul dar parintii i-au mancat pe toti. Probabil s-au speriat de ceva sau au fost stresati de ceilalti pesti nu pot sa imi dau seama.
Oricum de maine o iau de la capat numai ca de data asta in acvariu separat.

25

Re: Acvariul meu

Bizul A scris:

Nu cunosc motivul dar parintii i-au mancat pe toti. Probabil s-au speriat de ceva sau au fost stresati de ceilalti pesti nu pot sa imi dau seama.
Oricum de maine o iau de la capat numai ca de data asta in acvariu separat.

   Sigur asta este motivul, se simt mai in siguranta singuri, dar mai bine ii mai lasi sa mai depuna 1-2 ponte printre "straini", asa invata sa fie mai protectori :fok

26

Re: Acvariul meu

Ca o consolare...am descoperit, cautand supravietuitori, pui de corydoras panda...eu stiam ca icrele lor nu eclozeaza la temperaturi asa mari...

27

Re: Acvariul meu

Posibil ca le-ai facut vreun schimb cu apa mai rece, fara sa vrei, si s-au conformat big_smile

28

Re: Acvariul meu

R.I.P.  sad

29

Re: Acvariul meu

Cum a reusit? :omfg

30

Re: Acvariul meu

Nu stiu probabil o infectie... din pacate eu sunt plecat din Bucuresti si pestii au ramas pe mana soacra-mi  :fcry

31

Re: Acvariul meu

Pacat de el, era frumos neutral

32

Re: Acvariul meu

Il aveam de cinci ani de cand avea doi centimetri ...

33

Re: Acvariul meu

atunci e si mai mare suferinta neutral  dar cat timp traieste un discus?

ignoranta doare cel mai tare:)

34

Re: Acvariul meu

@alynn pot ajunge si la 10-12 ani daca sunt ingrijiti...

35

Re: Acvariul meu

am inteles,merci.deci pot sa traiasca mult, mult timp:)

ignoranta doare cel mai tare:)