Subiect: Se incalzeste mergem la peste

Duminica se anunta 12-14 grade, ma pregatesc de o iesire pe raul teleorman la clean si porcusori ca tare dulci mai sunt :fp  Mai se pregateste careva de o iesire pe undeva la pescuit ? :noroc

Satul de Romania !!!

2

Re: Se incalzeste mergem la peste

Edisonjohn86 A scris:

Duminica se anunta 12-14 grade, ma pregatesc de o iesire pe raul teleorman la clean si porcusori ca tare dulci mai sunt :fp  Mai se pregateste careva de o iesire pe undeva la pescuit ? :noroc

   Fir intins si ca... in traista!!!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Se incalzeste mergem la peste

ce tare   lol  fir intins   :-    poate o punem de o saramura

<<<<<Cardinal/Clownfish>>>>>

Re: Se incalzeste mergem la peste

Punem si de o saramura, un tuci un tripod niste pestisori si dai bataie, ca... in traista se zice la vanatori  :scool

Satul de Romania !!!

Re: Se incalzeste mergem la peste

dk tot te duci la peste vezi ca are la real macrou  :sok  sa nu ei congelat ca nu te crede nimeni   wink

<<<<<Cardinal/Clownfish>>>>>

Re: Se incalzeste mergem la peste

Pai da ca stiuca se prinde iarna la coada de macrou  :omfg cauta pe net daca nu ma crezi :fbr

Satul de Romania !!!

Re: Se incalzeste mergem la peste

ma pricep si io la ceva   :apl              :noroc

<<<<<Cardinal/Clownfish>>>>>

8 Editat de Baracuda (2011-02-03 18:24)

Re: Se incalzeste mergem la peste

Edisonjohn86 A scris:

Punem si de o saramura, un tuci un tripod niste pestisori si dai bataie, ca... in traista se zice la vanatori  :scool

   Poate ca urarea este valabila si pentru vinatori, in Delta si pe Dunare insa, oamenii o folosesc cind pleaca pe balta. In exclusivitate pentru vinatori: "foc si... piesa!"

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

9

Re: Se incalzeste mergem la peste

si eu merg vreau sa merg la peste dar mai astept poate imi iese ceva cu cererea aceea de donatii big_smile  lol  lol  lol  lol

Re: Se incalzeste mergem la peste

Poate vreun bat de musca de la ST Croix, la mulineta sa nu te astepti ca e criza :frogp

Satul de Romania !!!

11

Re: Se incalzeste mergem la peste

bat st croix ??? cu ala imi intretin familia o luna si mai ramane si de cheltuiala !!! si cu mulineta rezolvam 2 cuie la distanta de 5 cm si dau snurul pe dupa ele sau daca nu fac una din lemn ca la fly nu ai treaba prea multa cu ea. cel putin nu pe raurile noastre. big_smile  lol  lol

as merge dumineca la o copca pe lacul de acumulare siriu ca nu am fost niciodata la copca. sper ca am cu cine, daca nu merg la o scobareala pe raul buzau cu toate ca nu imi place scobarul nici sa il prind nici sa il mananc.

12

Re: Se incalzeste mergem la peste

Ce parere aveti de acesti pescari ?

http://www.vplay.ro/watch/t6t2e8jm/

Ofera sfaturi nu jigniri!