281

Re: My small island

Ai aranjat foarte frumos plantele , acum trebuie doar sa le inmultesti :fok
Planta aia seamana foarte bine si cu bacopa monnieri asa ca nu stiu ce sa zic...

282

Re: My small island

Mai astept si alte pareri despre ce planta este smile Multumesc Marius,in mijloc vreau sa pun Glosso si sa fac o forma ca si cum se vede nisipul big_smile nu prea stiu cum sa zic dar o sa v-a spun cand v-a fi gata de plantat glosso smile

283

Re: My small island

Sunt de părere ca acea planta este Giant bacopa Bacopa monnieri

284

Re: My small island

Multumesc de informatie  :noroc

285

Re: My small island

In acvariu au mai aparut: 2 fire Tonia fluviatilis
                                         3 fire Eriocaulon setaceum
                                         1 pot mare de Micrantheum Umbrosum
big_smile am zis sa incerc si cu astea, am inteles ca sunt plante mai grele,voi ce ziceti ??? oare reusesc sa le tin in viata smile ?

286

Re: My small island

Sper sa reusesti :fok  dar sunt printre cele mai grele plante de acvariu .Didiplisul si blyxa sunt nimic pe langa astea .O sa-mi incerc si eu norocul cu tonina fluviatilis si eriocaulon setaceum .Cu micranterum umbrosum am dat-o in bara , dupa ce m-am chinuit 3 luni am renuntat ,crestea o zi da doua nu  lol

287

Re: My small island

lol  Poi eu mai demult in 2011 am avut Umbrosum si crestea destul de bine wink dar mi-a venit din bomba "mazga" de aia si a trebuit sa o arunc sad acum incerc iarasi big_smile "incercarea moarte nu are" speram sa nu se topeasca smile

288

Re: My small island

Un mic up-date la acvariu,multumesc colegului Claudiu Truta pentru superbele plante pe care mi lea donat  big_smile glossotigma,rotala rotundifolia green,micrantheum umbrosum,staurogoyne,moss etc big_smile
Si ceva poze astept sa creasca gazonul si celalalte plante,glossotigma in ala de 30l creste bine in asta sper sa creasca mai bine  :noroc

289

Re: My small island

Deja au inceput sa creasca  :fok Succes in continuare !

290

Re: My small island

Multumesc Marius  :noroc  ^:)^

291

Re: My small island

Remus felicitari privind reusitele tale, ma declar surprins de ce ai putut face :fok si astept in continuare sa vad cum iti evolueaza plantele. Dupa ce termin ciclarea incep si eu sa mai adaug plante o parte din ele tu le ai deja si o sa ne comparam performantele smile)) :sok

Where My Shrimps At?

292

Re: My small island

Multumesc knox38  smile 
Ceva poze de azi big_smile
-Hedyotis salzmannii
-Rotala rotundifolia "green"
-Tonia fulvitalis & Eriocaulon setaceum(care vad ca ii merge bine)  :noroc

Re: My small island

frumoase poze Remus, mai ales planta din fundal din ultima poza cu care am incercat si eu la ciclare dar s-a cam palit.

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

294

Re: My small island

Multumesc smile
Un nou reactor la acvariul meu (mai performant zic eu) numai ca mai trebuie sa adaug un burete acolo jos big_smile reactorul este facut de mine big_smile
http://www.youtube.com/watch?v=tLdFB-Lb1LU&feature=youtu.be

295

Re: My small island

Pop Remus A scris:

http://www.youtube.com/watch?v=tLdFB-Lb1LU&feature=youtu.be

   Remus deja esti bandit... chiar astepti sa-ti activeze altii link-urile?

296 Editat de Pop Remus (2012-05-29 15:44)

Re: My small island

Scuze dar nu prea stiu cum cu BBCode  :scry  nu inteleg cum sa le pun daca mi-ai explica ti-as fi recunoscator  :noroc

297

Re: My small island

Selectezi link-ul si apesi pe butonul YouTube de deasupra, ala colorat big_smile

Re: My small island

http://www.youtube.com/watch?v=tLdFB-Lb … e=youtu.be

gata Remus; nu-i mare secret dai paste likului intre url  si /url ambele in paranteze patrate!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

299

Re: My small island

Eu ma refeream la asa ceva:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tLdFB-Lb1LU&feature=youtu.be[/youtube]

wink

300

Re: My small island

Foarte misto acvariu Remusica, daca aveam asa acvariu la 14 ani ma bateau copii din zona  lol .
Ai deasupra melcului (la smileuri) globul acela albastru , dai click pe el si copiezi linkul intre parantezele dintre cele doua url-uri.