Subiect: Animax total neprofesionisti

Am fost la pet-shop in mall la Animax si am intrebat vanzatoarea care este cel mai bun fertilizant macro dintre:easy life kalium-potassium,nitro,fosfo si ia mi-a raspuns ca ce este ala macro  lol deci va dati seama ce cunostinte avea,a mers si a intrebat-o pe colega sa care era tot asa de ,,priceputa,, ca si ea, si a spus ca nustie ce este ala(macro), si pana la urma am ciit eu ce scria pe fiecare sticula de fertilizant sa consider care este mai buna :stupid  smile

Re: Animax total neprofesionisti

Pai si chiar daca ar fi stiut ce este acel "Macro" crezi ca ar fi stiut si care este mai bun? Poate aveai noroc si avea 2 acvarii cu fertilizari diferite sa i-ti spuna din experienta.
Avand in vedere salariile mizere care se practica eu am fost impresionat ca mi-au spus "Buna ziua" cand am intrat.
Si eu lucrez in vanzari (in alt domeniu) si vand marfa care nu mi-a fost prezentata...pur si simplu este un produs nou si trebuie sa il vinzi....asa se practina in Romania!
Daca ti-ar fi indicat unul dintre ele (la nimereala) te prindeai?

Re: Animax total neprofesionisti

Logic ca ma prindeam care este mai bun dintre alea de pe raft big_smile dar eu am vrut sa cer si parerea vanzatoarei smile

Re: Animax total neprofesionisti

la ce experienta si cunostinte au , asa salarii au ... ar trebui sa vanda cartofi . Problema este ca necunostinta lor se rasfrange asupra buzunarului cumparatorului .

Re: Animax total neprofesionisti

mariuseugen80 A scris:

la ce experienta si cunostinte au , asa salarii au ... ar trebui sa vanda cartofi . Problema este ca necunostinta lor se rasfrange asupra buzunarului cumparatorului .

De ce? Tu trebuie sa mergi inarmat cu cunostiinte si sa cumperi ce iti trebuie. La 800 de ron pe luna nu poti avea pretentia sa discuti cu un acvarist profesionist, cand cu banii aia nu poti platii nici chiria cum trebuie, darmite si un acvariu bine intretinut. Iar o intrebare gen "care e cel mai bun produs dintre 4 fertilizanti diferiti", toti necesari intr-un acvariu, un acvarist cu experienta ar fi facut misto de tine pentru ca nu au timp sa stea sa iti explice toata teoria fertilizarii plantelor de acvariu.