Re: Regulament vot

Eu chiar imi doream sa mearga mai departe concursul pentru ca in felul asta eram stimulat sa tin acvariul cat mai frumos. Sper sa reveniti cu vesti pozitive la adresa concursului :fok

22

Re: Regulament vot

MariusMinu A scris:

Eu chiar imi doream sa mearga mai departe concursul pentru ca in felul asta eram stimulat sa tin acvariul cat mai frumos. Sper sa reveniti cu vesti pozitive la adresa concursului :fok

   Marius, un acvariu trebuie sa arate cit mai bine, nu pentru a-l inscrie intr-un concurs, ci din respect pentru acest hobby si pentru tine insuti. Singurele operatiuni care se impun la inscrierea in concurs sunt mascarea sau scoaterea aparaturii pentru sedinta foto si o curatare mai amanuntita a bazinului.
  Fii sincer, tu ai investi bani in achizitionarea unor premii, destinate cistigatorilor unui concurs, concurs asupra caruia planeaza suspiciuni in privinta corectitudinii arbitrajului? Continuarea acestor concursuri nu depinde decit de clarificarea afirmatiilor facute de curind, vis-a-vis de o practica incorecta.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Regulament vot

Baracuda A scris:

Marius, un acvariu trebuie sa arate cit mai bine, nu pentru a-l inscrie intr-un concurs, ci din respect pentru acest hobby si pentru tine insuti.

Asta cam asa este :fok

Sper sa dezlegati misterul ce invaluie aceasta editie, daca era a 13-a mai intelegeam  sad  dar asa...

24

Re: Regulament vot

MariusMinu A scris:
Baracuda A scris:

Marius, un acvariu trebuie sa arate cit mai bine, nu pentru a-l inscrie intr-un concurs, ci din respect pentru acest hobby si pentru tine insuti.

Asta cam asa este :fok

Sper sa dezlegati misterul ce invaluie aceasta editie, daca era a 13-a mai intelegeam  sad  dar asa...

Da, intr-adevar, caracterul omului este un adevarat mister, mai ales cind se manifesta din spatele tastaturii...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

25

Re: Regulament vot

Deci, nimeni din cei care au cunostinta de neregulile intimplate, nu vrea sa spuna ceva!
   Poate cel care a cerut (nu cersit) voturi, sa fie un om de calitate si sa-si recunoasca fapta? Ar fi un gest de admirat si ar dovedi ca a fost vorba despre un moment regretabil, intimplator si irepetabil.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

26

Re: Regulament vot

Baracuda A scris:

Deci, nimeni din cei care au cunostinta de neregulile intimplate, nu vrea sa spuna ceva!
   Poate cel care a cerut (nu cersit) voturi, sa fie un om de calitate si sa-si recunoasca fapta? Ar fi un gest de admirat si ar dovedi ca a fost vorba despre un moment regretabil, intimplator si irepetabil.


Ma scuzati Dl Radu dar , stiu ca nu este frumos din partea mea dar ma faceti sa rad si chiar o fac cu o pofta teribila  lol  lol  lol

27

Re: Regulament vot

costyy_78 A scris:
Baracuda A scris:

Deci, nimeni din cei care au cunostinta de neregulile intimplate, nu vrea sa spuna ceva!
   Poate cel care a cerut (nu cersit) voturi, sa fie un om de calitate si sa-si recunoasca fapta? Ar fi un gest de admirat si ar dovedi ca a fost vorba despre un moment regretabil, intimplator si irepetabil.


Ma scuzati Dl Radu dar , stiu ca nu este frumos din partea mea dar ma faceti sa rad si chiar o fac cu o pofta teribila  lol  lol  lol

Ma gindeam eu ca sint naiv... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

28

Re: Regulament vot

Nu comenteaza situatia asta nici unul din primii 8 clasati, in afara de bitanu? Nu-i afecteaza pe nici unul din ei aceasta situatie? Nu sunt incomodati de alterarea clasamenutlui, de catre unul din participanti, poate chiar unul din ei? Curaj domnilor, daca am cistigat ceva cu adevarat, acel ceva este libertatea cuvintului...!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

29 Editat de radu_dragan (2012-07-24 17:29)

Re: Regulament vot

Am vorbit cu Bitanu pe PM,credeam ca se refera la mine,eu fiind singurul cu Malawi(pietre,pesti si apa) dar nu este vorba de mine,sincer nu ma asteptam sa fiu printre primii 3, cand am vazut 4-5 acvarii plantate superbe ,dar nici bitanu sa nu fie printre primii 2 ,el fiind pe 4-5(nu stiu sigur).
PS- Bitanu a spus ca nu de mine este vorba,au mai ramas 6 concurenti din concursul acvariidevis

30

Re: Regulament vot

Ne cam invartim in jurul cozii... cel care stie ceva despre asta ar trebui sa aiba onoarea si barbatia de a spune lucrurilor pe nume. Concret... cine, ce si cum.

Re: Regulament vot

suntem 8 concurenti
bitanu este exclus ca el a dat adevarul,zvonul,etc
a spus ca nu este vorba despre mine
ceilalti 6 sa scrie fiecare daca se simte sau nu vinovat,cine nu scrie insemna ca despre el este vorba

32

Re: Regulament vot

visiniu A scris:

Ne cam invartim in jurul cozii... cel care stie ceva despre asta ar trebui sa aiba onoarea si barbatia de a spune lucrurilor pe nume. Concret... cine, ce si cum.

:fok

33

Re: Regulament vot

b37dra A scris:

Am vorbit cu Bitanu pe PM,credeam ca se refera la mine,eu fiind singurul cu Malawi(pietre,pesti si apa) dar nu este vorba de mine,sincer nu ma asteptam sa fiu printre primii 3, cand am vazut 4-5 acvarii plantate superbe ,dar nici bitanu sa nu fie printre primii 2 ,el fiind pe 4-5(nu stiu sigur).
PS- Bitanu a spus ca nu de mine este vorba,au mai ramas 6 concurenti din concursul acvariidevis

   Stai linistit Radule, asa a fost sa fie... votul. Nu ai nicio vina ca ai adunat mai multe voturi decit cei cu acvarii plantate. Daca se vor mai tine aceste concursuri, acvariile neplantate (ciclide africane, biotop Amazon, carasi, etc) vor avea concursul lor. Oricum, multumesc ca ai luat cuvintul!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

34

Re: Regulament vot

b37dra A scris:

suntem 8 concurenti
bitanu este exclus ca el a dat adevarul,zvonul,etc
a spus ca nu este vorba despre mine
ceilalti 6 sa scrie fiecare daca se simte sau nu vinovat,cine nu scrie insemna ca despre el este vorba

Interesanta propunere!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

35

Re: Regulament vot

Baracuda A scris:
b37dra A scris:

Am vorbit cu Bitanu pe PM,credeam ca se refera la mine,eu fiind singurul cu Malawi(pietre,pesti si apa) dar nu este vorba de mine,sincer nu ma asteptam sa fiu printre primii 3, cand am vazut 4-5 acvarii plantate superbe ,dar nici bitanu sa nu fie printre primii 2 ,el fiind pe 4-5(nu stiu sigur).
PS- Bitanu a spus ca nu de mine este vorba,au mai ramas 6 concurenti din concursul acvariidevis

   Stai linistit Radule, asa a fost sa fie... votul. Nu ai nicio vina ca ai adunat mai multe voturi decit cei cu acvarii plantate. Daca se vor mai tine aceste concursuri, acvariile neplantate (ciclide africane, biotop Amazon, carasi, etc) vor avea concursul lor. Oricum, multumesc ca ai luat cuvintul!


carasi??? cat am avut carasi nu  v-ati gandit sa faceti un concurs special pentru carasi.! big_smile

36

Re: Regulament vot

Baracuda A scris:
b37dra A scris:

suntem 8 concurenti
bitanu este exclus ca el a dat adevarul,zvonul,etc
a spus ca nu este vorba despre mine
ceilalti 6 sa scrie fiecare daca se simte sau nu vinovat,cine nu scrie insemna ca despre el este vorba

Interesanta propunere!

intradevar interesanta,, dar cred ca ar trebui dat un termen ..

Re: Regulament vot

eu cred ca ar fi simplu,primii 3 concurenti sa scrie ca nu au cersit,furat,trisat concursul pt ridicarea premiilor

Re: Regulament vot

b37dra A scris:

eu cred ca ar fi simplu,primii 3 concurenti sa scrie ca nu au cersit,furat,trisat concursul pt ridicarea premiilor

astept aici parerea celorlalti doi concurenti situati pe podium pentru validarea concursului

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

39

Re: Regulament vot

Salutare, eu unul am fost foarte surprins si bucuros ca acvariul meu a placut atator persoane; in momentul de fata sunt dezamagit de ceea ce se discuta despre acest concurs si consider ca domnul Bitanul ar trebui sa lamureasca afirmatile facute pana la capat, si nu sa le inceapa si sa le lase asa.
Eu unul am constiinta impacata pentru ca nu-mi sta in caracter sa "cersesc" voturi, asadar, mai raman 5 persoane din concurs care ar trebui sa ne lamureasca despre aceasta situatie neplacuta.

Re: Regulament vot

P.S.-La prima tunsoare dau plante de la mine din acvariu daca ma votati(asa aborda unul din concurenti votantii,asa mi a spus Bitanu)