21

Re: Mountain Scape

Pacat ca renunti la o asemenea minune. Exact cum spunea si Radu , trecerea de la un acvariu ca al tau la unul "steril" inseamna un regres!....

22 Editat de octavian (2012-09-25 22:45)

Re: Mountain Scape

asa cum ti-am mai spus,superb.iar poza a doua ar merge pe coperta unei reviste :sok

L.E.nu stiu de ce numiti voi regres.poate e o parere personala,atunci nu am ce sa comentez.dar sa compari pestii cu plantele mi se pare o prostie.e ca si cum ai compara nu stiu ce ultima generatie de  motor yamaha cu un porche sau un mercedes sau cu ce vreti voi care are mai multe butoane si e mai mult de studiat(motorul e pe doua roti-masina e pe patru.e regres daca imi vand masina pt ca sunt inebunit de motoare?!)
plantele sunt deosebite,intr-adevar,si se munceste mult cu ele si e nevoie de o gramada de bani pt intretinere,dar eu nu as numi regres daca ciclidele africane sunt mai ieftine sau mai usor de intretinut dar sunt la fel de deosebite in felul lor.

asta nu am spus-o deoarece m-as fi simtit jicnit,pt ca am constat ca imi place la fel de mult si plantatele si ciclidele.tocmai de aceea am in plan(cand oi mai face rost de bani ca m-a secat ultimul proiect) un nano micut in care sa am cateva plantute si creveti

23

Re: Mountain Scape

Multumesc Octavian. Total de acord cu ce ai spus.

sa compari pestii cu plantele mi se pare o prostie

24

Re: Mountain Scape

:sok

25

Re: Mountain Scape

Robert, frumos acvariu, scos in evidenta si cu un aparat foto bun  tongue decizia ta o respectam chiar daca nu suntem deacord cu ea  :fok

Octavian, permite-mi sa-ti contrazic afirmatia ...  "plantele sunt deosebite,intr-adevar,si se munceste mult cu ele si e nevoie de o gramada de bani pt intretinere" ... daca incepi sa cunosti tainele acvaristicii, nu te costa o gramada de bani pentru intretinere ... si eu am fost incercat de cateva ori sa renunt la plantat din cauza dificultatillor pentru ciclide, dar mi-am spus ca nu ma dau batut asa usor.  :noroc

26

Re: Mountain Scape

Technics - Multumesc pentru aprecieri.

27

Re: Mountain Scape

Oricine are dreptul la o opinie. Nimeni, in astfel de situatii, nu ii da peste miini, celui care decide sa-si amenajeze un set-up nou, isi spune parerea, fara intentia de a jigni (nu jicni, cum am citit mai sus! lol ), parere izvorita din preferinte (gusturi) si dintr-un anumit nivel de cunostinte.
   Comparatia colegului Octavian este pe cit de corecta, pe atit de ilustrativa, in sensul cunostintelor lui, mult mai vaste, in acel domeniu.
   Astept cu nerabdare set-up-ul cu ciclide africane si promit sa contorizez comentariile laudative, in comparatie cu comentariile la set-up-ul ce tocmai isi traieste sfirsitul...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

28

Re: Mountain Scape

Acest jurnal se poate inchide. Multumesc pentru sfaturi si sustinere.
Ne intalnim din nou la rubrica Jurnale.