1

Subiect: ceva ieftin ...

Intr-un magazin cu papagali, o domnisoara interesata:
- Cat costa acesta?
- 500 euro!
- Dar acesta?
- 300 euro!
Neputandu-si permite asemenea preturi il intreaba pe vanzator:
- Dar mai ieftin nu aveti?
- Ba da, unul la 1 euro, dar e vai de mama lui si injura.
- il iau pe acela.
Ajunge acasa si da la o parte panza ce proteja colivia, moment in care papagalul incepe sa o injure si sa ii spuna ce casa de cacao are si ce mizerie de femeie este. Fata revoltata pune panza la loc si uita de papagal vreo cateva saptamani.
Aducandu-si aminte de el si gandindu-se ca nu cumva biata pasare sa fii murit, ridica usor-usor panza, la care papagalul se uita la ea si exclama:
- Te mananca in .... , vad!

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

2

Re: ceva ieftin ...

smile)


Altul tot cu papagali :
Un om avea un papagal care injura. Intr-o zi exasperat, il inchide in camara. Nimic, numai porcarii ii ieseau pe gura papagalului. Il inchide in sifonier. Si mai rau. Il inchide in congelator. Dupa un minut tace. Deschide omul usa congeletorului. Papagalul zice: "Va rog sa acceptati scuzele mele pentru neplacerile provocate, va asigur insa ca nu se vor mai repeta!" Omul sa cada pe spate, nu-i venea sa creada. Tot papagalul: "Apropo... doar asa, de curiozitate; gaina cu ce-a gresit?"

Constanta

3

Re: ceva ieftin ...

Am si eu unu cu papagali smile)

Un hot intra pe geamul unei case si incepe sa bage in sac tot ce prinde la mana si dintr-o data aude: Eu sunt Moise dar Iisus te vede... crezand ca s-a auzit de afara hotul isi vede in continuare de treaba dar se aude inca o data : Eu sunt Moise dar Iisus te vede .. la care hotul indreapta lanterna catre partea din care s-au auzit cele spuse si vede un papagal care zice: eu sunt Moise dar Iisus te vede ... hotul super amuzat rade si se intreaba cu voce tare "ce idiot a putut sa isi boteze papagalul Moise" ... la care papagalul raspunde: acelasi idiot care si-a botezat dobermanul Iisus!

Where My Shrimps At?