Subiect: salut

ma numesc Alex sunt din Constanta am 25 de ani, de vreo5 ani ma "chinui" cu acvaristica! de curand am achizitionat un nou acvariu 125x45x50 , atat mi`a permis spatiul! locatari sunt africani bineinteles!ciclidele africane m`au atras de cativa ani incoace si am ramas la ele smile) filtrarea la acvariu o fac cu 2 filtre: 1 extern Aqua Pro 1800 plin cu siporax , cel intern este un fluval U4! lumini ....leduri :albastru +alb(lumina calda) acum timpul va decide cat de bune sunt! locatari nu-i cunosc pe toti smile) inca invatam
curios sunt daca mai are cineva acvariu pe leduri la ciclide africane?? o parere o indrumare!
imi cer scuze pt calitatea proasta a pozelor!
astept sfaturi! smile

Re: salut

Bine ai venit!Frumos acvariul

Re: salut

Ms!  :apl

4

Re: salut

Bine ai venit Alex smile

"When you reach the end of your rope, tie a knot in it and hang on."

Re: salut

Salutare si bine ai venit! Superb acvariul, keep up the good work!  :noroc

Re: salut

Salut si bine ai venit ! Reusit acvariul  :fok

Re: salut

Ms! Ms!  :sok

ar fi careva de prin constanta care sa ma ajute cu cateva ciclide? big_smile
:acv

8

Re: salut

Bine ai venit....acvariul tau este frumos si reusit  :sok  :sok

9

Re: salut

frumos aranjat dar ciclidele muta nisipul si scurma pe sub pietre sa-si faca cuib. deci s-ar putea sa-ti darame cetatea. pune pietrele prima data si dupa aceia nisipu.

Re: salut

am pus si niste polistiren sub nisip , in caz de cade ceva sa nu se sparga smile)

Ms!

Re: salut

as vrea sa schimb capacul de pe leduri sa trec pe neoane, ce ma sfatuiti T5 sau T8?? si bineinteles daca stiti pe cineva care ar putea sa faca capacul smile astept sfaturile voastre, ms!

Re: salut

:bf  :acv

Re: salut

:crap

Re: salut

Dupa ce am renuntat la leduri si am revenit la neoane si am mai achizitionat un filtru extern (JBL 1501) mici modificari in acvariu ...cam asa arata smile

Re: salut

:acv