1

Subiect: Am venit si eu... :D

Va salut cu respect...sunt Cristi,am 20ani si sunt din Mioveni,Arges.Sunt pasionat de discusi(am momentan in acvariu 13discusi{2blue diamond,2white diamond,2pigeon pearl,2pigeon blod,2blue snakeskin,2solid red melon si 1 red tangerine} + cam 550L de apa{1 acvariu de 350L + 1 cub (pt depus) de 130L + 1 carantina de 70-80L})."boala" asta o am de prin 2000,am inceput ca orice incepator,cu vivipari(am crescut si inmultit aproximativ toate varietatile de vivipari),apoi am fost crescator de betta,am avut in jur de 50-60de exemplare,apoi m-am apucat de plantat...si apoi am crecut la "bazine olimpice" adica la discusi si cam de 7-8luni am numai discusi.Cam atat despre mine.Va multumesc.

Re: Am venit si eu... :D

salut. mult spatiu pentru "bazinele olimpice" lol

3

Re: Am venit si eu... :D

ehh...si inca se mai poate,dar vedem. tongue

Re: Am venit si eu... :D

Bine ai venit, Criss-T! As vrea sa vad si eu niste poze cu acvariul, daca se poate, desigur. smile

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

5

Re: Am venit si eu... :D

Bine ai venit printre noi.

6 Editat de Chriss-T (2010-01-11 15:10)

Re: Am venit si eu... :D

bine v-am gasit...poze nu prea am cu acvariile,deoarece de 2luni,am fost ocupat sa fac un suport BIG(190L x 60l x 80h) pt acvarii si momentan am pe el pe ala de 350L cu pestisori in el(110L x 60l x 50h) + 52L x 52l x 52h (acvariu de depus) si carantina momentan este in suport,dar merge.
AM UITAT CEVA...
Dotari:
Filtrare: eheim 2228 + jbl aquaball 2212 + 2bile bolborositoare mari.
Incalzire: Resun 300W + aquael 150w.
Acvariul este STERIL populat doar cu discusi si coridoras albino
Lumina: momentan o lampa ecologica de 20w,dar azi m-am apucat de capac si o sa am 2 x 38w.
Cam atat pot spune despre pestisorii mei,o sa revin cu poze cat de curand.VA MULTUMESC.

7

Re: Am venit si eu... :D

Bine ai venit !

rabdare si tutun :smoke    0722.731.565 "Cosmote"