21

Re: Delta del Orinoco

naspa...nisipul fiin mai fin cu timpul o sa se scurga printre pietricele si pana la urma tot cu pietrisul o sa ramai deasupra...

22

Re: Delta del Orinoco

Acum, asta este! Am comis-o!
:stupid

My advice is free and worth every penny.

23 Editat de Gabry3ll (2013-03-05 01:48)

Re: Delta del Orinoco

Salut prieteni!
Am reușit să fac și modificările pe care m-i le propusesem...: am eliminat din plante și am adăugat cîteva de suprafață (pistia); am pus nisip alb peste cel care era deja  :stupid ; am mai băgat cîteva pietre de rîu și am schimbat poziția buturugilor.... Acum, arată altfel... se apropie de ceea ce vreau eu să iasă. Voi ce părere aveți?

My advice is free and worth every penny.

24

Re: Delta del Orinoco

În umbra plutitoarelor....

My advice is free and worth every penny.

25

Re: Delta del Orinoco

Salut prieteni!
Am făcut cîteva modificări majore în ultimul timp și sper ca acestea să fie ultimele de acest gen... Am înlocuit rădăcinile de viță cu o rădăcină mare de red moor; deja arată mult mai bine și peste așteptările mele.
Aș schimba totuși lumina chiar dacă nu mă deranjează, m-i se pare prea galbenă. Aș pune un neon daylight sau aș mai scote din pistia... nu știu... voi ce părere aveți?

My advice is free and worth every penny.

Re: Delta del Orinoco

Salut Gabi, eu as folosi niste crengi de salcie creata (cum am eu in biotop) in loc de acea radacina! Nu arata rau nici asa, depinde cum iti doresti tu sa fie! Eu personal nu as mai schimba nimic la lumina! Spor

27

Re: Delta del Orinoco

@archangel22 - Aș folosi cu plăcere salcie creață (îmi place mult cum se vede la tine), dar nu știu de unde să iau... oricum, și dacă aș găsi, nu o pot băga imediat în acvariu. Pînă găsesc, rămîn cu asta... wink

My advice is free and worth every penny.