1 Editat de nicolasgrig (2013-02-24 20:14)

Subiect: vand/schimb cichlasoma nigrofasciatum

vand/schimb ciclide cichlasoma nigrofasciatum mascul + femela, in cazul schimbului doar cu ciclide africane, ca pret 50 lei perechea! dimensiuni 13 cm ! ii dau pt ca am bagat ciclide africane in acvariu iar ei sunt foarte mari si ii mananca pe ceilalti big_smile

2

Re: vand/schimb cichlasoma nigrofasciatum

am si eu vreo 20 de pui de nigro(3-5cm) ai ideie daca as baga ciclide africane cu ei cam de aceeasi talie ar incepe lupte in acvariu?(lupte seculare) :acv

Re: vand/schimb cichlasoma nigrofasciatum

GXG A scris:

am si eu vreo 20 de pui de nigro(3-5cm) ai ideie daca as baga ciclide africane cu ei cam de aceeasi talie ar incepe lupte in acvariu?(lupte seculare) :acv

   Despre "lupte seculare" poti discuta, deschizandu-ti propriul subiect, la sectiunea Pesti (apa dulce), nu aici intr-un anunt de vanzare!

Re: vand/schimb cichlasoma nigrofasciatum

nu cred ca au nici o pb , eu tin si acum 2 chiclasoma cu africane si nu s-a intamplat nimic! sau obisnuit

Re: vand/schimb cichlasoma nigrofasciatum

am si eu vreo 20 de pui de nigro(3-5cm) ai ideie daca as baga ciclide africane cu ei cam de aceeasi talie ar incepe lupte in acvariu?(lupte seculare
Atit timp cit au crescut impreuna nu se intimpla nimic. Problema va aparea cin apar noi locatari, sau incep nigro sa depuna .Vei ramine cu un acvariu gol.

Re: vand/schimb cichlasoma nigrofasciatum

Sunteti culmea... lol

Re: vand/schimb cichlasoma nigrofasciatum

big_smile