1 Editat de polar bear (2010-02-06 18:02)

Subiect: rac sau crab

A avut cineva in acvariu un rac sau un crab?Se poate asa ceva?Exista vreun pet-shop in romania ce vinde raci sau crabi vii?Sunt animale ce se cresc in acvariu?

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

2

Re: rac sau crab

Racii se pot creste in acvariu fara sa-ti fie frica ca iti mananca pestisorii. Numai ca ii trebe o particica unde sa iasa la uscat. Atat stiu despre ei. Si daca ai noroc poate gasesti pe la vreun pet-shop wink

~Mihai~ ~Pace~ ~Respect~

Re: rac sau crab

MihaiA09 A scris:

Racii se pot creste in acvariu fara sa-ti fie frica ca iti mananca pestisorii. Numai ca ii trebe o particica unde sa iasa la uscat. Atat stiu despre ei. Si daca ai noroc poate gasesti pe la vreun pet-shop wink

nu este vorba cumva despre crabi...?!

4

Re: rac sau crab

Se pot tine in acvariu crabi ,dar mare grija cu etansietatea acvariului eu m-am trezit cu ei prin dormitor,le plac melcii la nebunie ii mananca imediat

Re: rac sau crab

crabi gasesti pe la hornbach.. sunt vreo 20 de lei daca nu ma insel..

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: rac sau crab

are la hornbach pui mici de crab dar mi-a spus vanzatorul de acolo ca o sa omoare si pestii cand se face mai mare acum poti sa il tii fara probleme dar cand creste...si da ii trebuie un loc sa iasa afara din apa..pret 20 lei parca si mai au acolo si niste broaste mici albe super frumoase

Re: rac sau crab

ciprian:
este vorba si de raci se de crabi.
fabyan:
mananca melci yikes ?!?vai!!deci nu este o idee buna ca eu imi doresc melci sad

si pana la urma m-am zapacit.deci,unul a zis ca racii au nevoie de un loc de uscat(no problem)si alticeva a zis ca si crabii au nevoie de un loc pe uscat.deci,amandouo nevertebratele au nevoie de un loc pe uscat???

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

8 Editat de ciprian01 (2010-02-07 17:12)

Re: rac sau crab

am avut in urma cu ceva vreme crabi si raci. racii, dupa ce au crescut putin, cateva naparliri, au inceput sa atace pestii. crabii nu mi-au produs niciun fel de impediment, nerelationand cu pestii.
din cunostintele mele doar crabii au nevoie de o parte unde sa iasa la aer si de apa putin salmastra. altfel durata de viata se scurteaza!

caut si acum crabi dar nu am mai gasit...! ...ca sa mamnace melci! smile
vrei melci? hai la mine si iti dau un borcan plin...!

Re: rac sau crab

ce melci ai? as vrea pomacea findca stiu mai multe despre ei.

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

10 Editat de ciprian01 (2010-02-07 18:01)

Re: rac sau crab

pomaceea abia dupa ce cresc putin! am primt de la @puiutu 3 bucati! Au facut 2 conuri si abia de 2 zile am observat cativa mici prin acvariu, conurile fiind inca prinse pe geam!
melci de aceia ,,faini,, am acum intr-un bazin! mici, draguti, maro, multi si desi! smile

Re: rac sau crab

perfect!pana ies melcisorii si vor creste tocmai bine se imbuneaza si vremea asta geroasa.

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

12

Re: rac sau crab

voi da anuntul cand va fi cazul sa ii dau!

13

Re: rac sau crab

Doar crabii au nevoie de niste lemne/ceva improvizatii sa iasa la soare.. smile

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.