1 Editat de ionut_dt (2013-10-21 23:41)

Subiect: Acvariul din Paris-Port Doree

Salut, in acest topic vreau sa va prezit una dintre cele mai frumoase experiente ale mele de anul acesta. Mai precis este vorba despre o parte din  minunata mea vacanta din Paris, si anume vizita la acvariul din capitala Frantei.
     Si uite cum se facu ca intr-o dimineata insorita de toamna ma urc eu intr-un tramvai si tai tot Parisul de la vest la est pentru a-mi satisfice una din placerile vietii.  Expozitia de acvarii de afla la subsolul cladirii care mai gazduieste si un muzeu de istorie.  Norocul meu a fost ca la interior eram doar eu si inca doi oameni mai in varsta, asa ca am putut sa admir frumusetea acvariilor in liniste.  De la bazine cu apa dulce , sarata, paludarii, terarii pana la un  reptilariu cu diametrul de vreo 20m, aveai cu ce sa-ti umpli timpul cam 3-4 ore. Frumusetea si curatenia acvariilor pe mine unul m-a uimit: nu tu alge sau mizerie, si cand te gandesti ca unele acvari aveau inaltiea unui om. La capitolul plante,animale si  corali am avut ocazia sa vad cam tot ce este posibil , mai putin frumoasele colonii de zoanthusi.  Singurul  lucru care m-a deranjat este limitarea aparatului meu foto, care nu a putut sa surprinda asa cum mi-as fi dorit realitatea de acolo.
       Acum va las pe voi sa faceti un tur virtual sis a va convingeti.

2 Editat de ionut_dt (2013-10-21 23:50)

Re: Acvariul din Paris-Port Doree

http://www.flickr.com/photos/106189415@N04/

Re: Acvariul din Paris-Port Doree

poate ne prezinti si cateva poze si filmulete daca ai.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

4

Re: Acvariul din Paris-Port Doree

Sa inteleg ca link-ul atasat nu este ok???