61 Editat de mirceajifcu (2012-03-26 22:08)

Re: "Nano" 10l

Conteaza?  lol Tetra de aia i-am si bagat, ca nu se cumpara tot timpu creveti, si am peste 200 intr-un acvariu de 60l. Daca mai ciugulesc din pui nu ma deranjeaza, iar in cel cu perle albe, am microrasbora care i-am testat, am luat pui si i-am pus in acvariu si nu i-au atacat nici macar duap 2 zile de post negru.

62

Re: "Nano" 10l

Aha ok wink

63 Editat de Pop Remus (2012-04-07 13:17)

Re: "Nano" 10l

Un filmulet facut acum dimineata,soldateii la masa big_smile
http://www.youtube.com/watch?v=IAM4BfzW … =youtu.be/
PS:Nu stiu ce sa intamplat ca se vede cam intrerupt si cam tremurat  :stupid scuze big_smile

64

Re: "Nano" 10l

Buna, am comandat in cele din urma un acvariu de 31 l cu dimensiunile 30l-30L-35h big_smile acum astept sa se usuce siliconul dupa care ii pot da drumul la ciclare,ca ciclarea sa fie mai repede am sa pun apa din acvariul de 10l si din cel de 60l big_smile am luat nisip negru niste plante si moss, autocolant am negru si albastru si nu prea stiu de care sa pun astept idei smile azi la ora 13:00 a fost lipit acvariu,cand pot sa ii dau drumul ???:D...

65

Re: "Nano" 10l

Pop Remus A scris:

azi la ora 13:00 a fost lipit acvariu,cand pot sa ii dau drumul ???:D...

Lasa-l o zi, doua sa se usuce bine siliconul.Ce silicon ai folosit?

66

Re: "Nano" 10l

Poi cred atunci ca pe duminica ii dau drumul big_smile silicon transparent firma habranuam,:D silicon de geamuri

Re: "Nano" 10l

Pop Remus A scris:

autocolant am negru si albastru si nu prea stiu de care sa pun astept idei

Eu am pus o bucata de polistiren negru in spate , are cam 2 mm grosime , de obicei se foloseste pentru a fi pusa sub parchet , se gaseste prin magazine care tin si parchet .Daca pui autocolant si vrei sa-l schimbi este destul de greu de desfacut. Oricum eu as opta pentru negru

68

Re: "Nano" 10l

Poi acum gata l-am pus deja l-am lipit big_smile foarte estetic fara bule de aer,am pus un albastru azuriu cum are colegul Mircea big_smile imi place cum arata la mine substratul este negru si fundalul albastru arata bine :d adika nu am pus doar o cana de ninip in el in parte din spate sa vad cum arata si l-am luat jos,acvariului o sa ii dau drumul duminica big_smile o sa revin cu poze wink

Re: "Nano" 10l

Eu zic sa nu te grabesti sa pui pestii in el si crevetii, eu prima serie de RCS am intors-o cu burta in sus datorita calitatii apei  lol , si am ales pe spanceana doar femele gestante sad(. Apropo de fundalul albastru, eu il urasc, dar e lipit cu ceva lipici de la JBL si nu ma risc sa il dau jos pentru a nu ramane cu urme si bucati de fundal. Mi se pare prea artificial pentru un acvariu plantat, se potriveste ca nuca in perete.

70

Re: "Nano" 10l

Poi mno de atunci am luat un alt acvariu de 30l Green Valley uiate ca vei vedea wink voi pune tot ce am in asta de 10l in asta de 30l wink

71

Re: "Nano" 10l

Se poate inchide multumesc!