141

Re: acvariul meu

Eu ma chinui cateodata si cu "i", si cu "a" si cu "12". Dar asa e viata, mergem inainte.  :noroc

Re: acvariul meu

Folositi pentru asta rasnite ca ale mele si nu veti mai avea probleme !!!
     lol  lol  lol

marian37

143 Editat de george.r (2014-01-30 03:46)

Re: acvariul meu

wassupady A scris:

@george.r: nu are legatura "conectare automata" cu cele relatate mai sus.
Chestia mentionata si de marius minu este ca dupa un timp (alocat) pagina (sesiunea) expira. Si depinde de algortimul in care este creat forumul in cauza, poate sa expire doar pagina curenta sau sa te deautentifice.
Insa cel mai important si mai important asa cum a precizat si marius minu, inainte de a finaliza mesajul si a trimite, copiaza tot textul rapid (CTRL + A, CTRL + C), dureaza 1 sec si atunci stii sigur ca nu ai de pierdut nimic. Si eu procedez la fel de fiecare data, oriunde postez ceva. Cu atat mai nasol sa pierzi un intreg 'referat' la care ai scris idei de moment.

Ideea era ca eu nu am avut niciodata problema asta oricat de mult am stat sa scriu un mesaj. Si cred ca poate fi datorita faptului ca am autentificarea automata activata...  :smoke

L.E.: Cred ca ar trebui mutate toate discutiile astea off-topic undeva la cafenea, pentru ca ne-am cam prelungit.

Re: acvariul meu

Baga Mariuse pozele alea odata,ca ne-am plictisit si ne mutam la cafenea  lol

marian37

Re: acvariul meu

dany112004 A scris:

Eu ma chinui cateodata si cu "i", si cu "a" si cu "12". Dar asa e viata, mergem inainte.  :noroc

Nu vrea cuba s.o ia din loc sub nicio forma. Am parametrii apei: ph 6.2, kh 6(urmeaza sa.l duc in 4) gh 4, no3 12, Fe 0,6, Po4 0,8, potasiu....nu pot spu e pt ca nu am test, care e problema? Astept un raspuns si de la tine. Am uitat sa precizez ca , hc se suge si iese la suprafata.  hmm utricularia si restul merg in draci, formidabil sad

146

Re: acvariul meu

Salut.
La mine a mers bine HC-ul la PH 6.7. Incerca sa il plantezi in bucti mai mici (vad ca tu l-ai plntat destul de sanatos), si baga-l mai mult in substrat. De ce te plangi ca nu merge hc-ul, cand merge UG-ul. La mine e invers.  :noroc 2

147

Re: acvariul meu

Hc-ul dureaza cel putin 2 saptamani ca sa dea lastari noi,este mai complicat pana se prinde si isi face niste radacini,dupa se va observa cu ochiul liber wink ai rabdare inca 2 saptamani

Re: acvariul meu

Pai are mai mult de 2 saptamani de cand il are....parca.

marian37

Re: acvariul meu

dany112004 A scris:

Salut.
La mine a mers bine HC-ul la PH 6.7. Incerca sa il plantezi in bucti mai mici (vad ca tu l-ai plntat destul de sanatos), si baga-l mai mult in substrat. De ce te plangi ca nu merge hc-ul, cand merge UG-ul. La mine e invers.  :noroc 2

Pentru ca imi place mai mult hc si chiar imi doresc sa fac un covor din ea , ug nu.mi place

150 Editat de mariuspopa69 (2014-02-08 01:44)

Re: acvariul meu

Imi pare rau de arcuata ca nu am cui sa o dau, maine bag coasa in ea

Re: acvariul meu

La somn smile

152

Re: acvariul meu

Este cumva Ludwigia Brevipes cea mare din tufa big_smile ?

Re: acvariul meu

nu am costum si cred ca de asta nu merge pusa la profil smile))))))))))))))))))))

154

Re: acvariul meu

Cred ca trebuia sa te pui in poza astfel incat sa te vezi din profil si mergea la fix, profil pe profil smile))))

Re: acvariul meu

miloaleko A scris:

Cred ca trebuia sa te pui in poza astfel incat sa te vezi din profil si mergea la fix, profil pe profil smile))))

ce sa fac, sunt baiat amarat, nu-mi permit sa cumpar un acvariu mare plin cu ciclide wink

156

Re: acvariul meu

wink nu marimea si banul conteaza, ci daca stii ce sa faci cu ei in acest hobby :noroc
Nu cred ca am comentat pe subiectul tau pana acum, chit ca-l urmaresc de la inceput si imi place ce a iesit  :apl

Re: acvariul meu

miloaleko A scris:

wink nu marimea si banul conteaza, ci daca stii ce sa faci cu ei in acest hobby :noroc
Nu cred ca am comentat pe subiectul tau pana acum, chit ca-l urmaresc de la inceput si imi place ce a iesit  :apl

scuze, m am simtit un pic jignit

Re: acvariul meu

dany112004 A scris:

Salut.
La mine a mers bine HC-ul la PH 6.7. Incerca sa il plantezi in bucti mai mici (vad ca tu l-ai plntat destul de sanatos), si baga-l mai mult in substrat. De ce te plangi ca nu merge hc-ul, cand merge UG-ul. La mine e invers.  :noroc 2

am scos o in seara asta pe toata si am replantat poturi de cate doua trei fire, daca si acum creste ca draq in sus o scot definitiv. am renuntat la o gramada de plante pentru ea si vad ca ma scoate din minti. creste imediat , dar toti lastarii o iau pe deasupra in loc sa creasca prin substrat.

159

Re: acvariul meu

Salut. Si eu ma chinui putin acum si cu HC si cu UG  sad . Momentan nu mai am gazon, de cand am facut noul set-up. Cred ca de vina sunt "porcisorii mei", adica Cory. neutral

Re: acvariul meu

dany112004 A scris:

Salut. Si eu ma chinui putin acum si cu HC si cu UG  sad . Momentan nu mai am gazon, de cand am facut noul set-up. Cred ca de vina sunt "porcisorii mei", adica Cory. neutral

mi am dat seama ca ceva e in neregula ca ai disparut de ceva vreme. nu i bai, le rezolvi tu wink bafta!!!