21 Editat de Ancistrus (2014-02-05 01:42)

Re: Inchis.

octavian A scris:

eu am zis cum se procedeaza,nu ai decat sa razi;dar te rog,data viitoare cand o mai faci,te poti documenta putin inainte ca dai in penibil...

   Vezi de treaba ta... auzi, sa le tai puța lol Cine procedeaza asa? ^:)^

PS: Octavian, nu ma satur sa te citesc lol

22

Re: Inchis.

viorel,vorbim pe pm...
off:de aia nu se gasesc informatii de care ai nevoie pe net(ca sa nu zic aici)...exact asa radea de mine si cand am deschis topicul cu "conditii de crestere a discusului"

ancistrus A scris:

Sa vezi tu ce or sa se omoare crescatorii de discusi sa posteze aici,

aici,intradevar nu s-a ingesuit nimeni,dar pe alte forumuri s-au inghesuit destui.probabil tot de asta,sa nu "rada" altii de ei...si am avut discusi superbi...
eu am auzit de chesti asta de la un crescator de guppy,si probabil nici nu treuia sa o dau asa gratis la toata lumea...

23 Editat de Ancistrus (2014-02-05 02:13)

Re: Inchis.

Octavian (te iau frumos, vezi? lol) sa zicem ca exista mutilatori de guppy care le-ar taia ciucurasul, "ceasornicari" de meserie, posibil... iti inchipui ca orice acvarist pasionat, incepator sau nu, daca aude asa ceva nu mai cumpara in veci pesti de la el? Asta nu este un secret, este o anomalie (100% comunista) o aberatie imbecila inumana si incredibila a acestui hobby, pe care nu cred ca si-o doreste cineva sa o stie/cunoasca... sa nu mai spun ca pe un secret! Cred ca esti singurul care vede aberatia asta ca pe "un secret de pastrat"! :omfg
   Scuze Viorel pentru offtopic, succes la vanzare!

24 Editat de octavian (2014-02-05 02:40)

Re: Inchis.

inainte erau oameni care erau "mutilati" ca sa pazeasca haremul imparatului,si se numeau fameni
porcii sunt "mutilati" ca sa creasca mai repede,taurii la fel(adica nu stiu de ce),in concluzie aceasta chestie se practica si e destul de bine vazuta in anumite cazuri.

iti inchipui ca orice acvarist pasionat, incepator sau nu, daca aude asa ceva nu mai cumpara in veci pesti de la el?

cine vrea guppy frumosi sa ii inmulteasca sa plateasca(aceeasi chestie ca si la discusi,perechile confirmate) cine vrea doar de frumusete atunci platesc mai putin dar se bucura doar de aspectul pestelui.
nu vreau sa dovedesc numanui nimic si nici sa fiu luat frumos(dar nici la misto)eu am scris asta pentru viorel si el poate sa faca ce vrea cu informatia...
ultimul lucru pe care il spun referitor la subiectul asta:cati nu au/ati luat guppy frumosi,deosebiti dar care nu au reusit sa se inmulteasca niciodata?!eu cunosc destule cazuri(de fapt asa am aflat prima data de chestia asta)...
multa bafta tuturor

25

Re: Inchis.

octavian A scris:

inainte erau oameni care erau "mutilati" ca sa pazeasca haremul imparatului,si se numeau fameni

   Ce-ti e si cu dexul asta... de eunuci nu ai auzit? lol Dar totusi, suntem in 2014... grow up!

octavian A scris:

porcii sunt "mutilati" ca sa creasca mai repede,taurii la fel(adica nu stiu de ce),in concluzie aceasta chestie se practica si e destul de bine vazuta in anumite cazuri.

   Vorbim de hobby sau de hrana? Au vreo legatura? Chiar daca emanciparea a plecat de la hrana, totusi, repet, suntem in 2014! lol
   Viorel, inca o data:

Ancistrus A scris:

Scuze Viorel pentru offtopic, succes la vanzare!

26

Re: Inchis.

Salut. Lasati-o mai usor. Da, stiu de metoda asta si chiar am cumparat guppy show de la o persoana care practica sterilizarea. Omul mi-a spus de la inceput: 25 euro trio matca sau 5 lei masculi de frumusete. Am primit ce am platit. Dar nu ma intereseaza sa o practic sub nicio forma.
Da Octavian, putem vorbi despre apicultura cam orice, am ceva vechime - 12 ani, dar si rezultate. Sunt multumit si nu cred ca voi putea renunta vre-o data la albine.
Cu pestanii... dam nainte... Anunt valabil.

27

Re: Inchis.

scuze de toate off-urile,bafta cu pestanii :sok

28

Re: Inchis.

Salut Viorel! Prin ce zona stai?

29

Re: Inchis.

eugen2265 A scris:

Salut Viorel! Prin ce zona stai?

Salut. Titan - Trapezului.

30 Editat de viorelolt (2014-02-07 14:47)

Re: Inchis.

Salut. Oferta mai este valabila pentru 3 perechi blue dark  moscow si 2 trio albino platinum.  :noroc

Curand, alta serie de juvenili, acum in varsta de 9 saptamani. big_smile

31

Re: Inchis.

Ceva foto:

32

Re: Inchis.

Aceasta serie de juvenili s-a dat. Cam peste 2-3 saptamani revin cu o noua oferta pentru blue moscow
Acum sunt cam asa:
Sanatate si :noroc !

33

Re: Inchis.

sper sa nu ma insel, insa cred ca toate exemplarele dtale sunt intr-un petshop in zona magazinul obor, si culmea - la preturi acceptabile smile

felicitari

catalos

34

Re: Inchis.

Asta ar fi culmea lol

35 Editat de viorelolt (2014-02-18 13:29)

Re: Inchis.

catalos A scris:

sper sa nu ma insel, insa cred ca toate exemplarele dtale sunt intr-un petshop in zona magazinul obor, si culmea - la preturi acceptabile smile

felicitari

Scuze, acum am vazut postarea.
Raspunsul meu este: cine are ochi, sa vada!!! wink

36 Editat de viorelolt (2014-02-20 15:44)

Re: Inchis.

Va salut. O noua serie de juvenili de vanzare blue dark moscow...
Preturile si calitatea pestanilor sunt aceleasi...
Varsta intre 2,5 si 3,5 luni.
Se poate vedea filmulet aici:
https://www.youtube.com/watch?v=LG3n5JideZw

37

Re: Inchis.

viorelolt A scris:

Liniile respective sunt de pe-afara si m-au costat in jur de 20 euro perechea (cu taxe cu tot). Lasand de-o parte pretul pe care l-am platit eu, mai analizati un pic produsul si sa-mi spuneti si mie in care petshop este asa ceva de vanzare la 1-3 lei ca parca mi-as mai lua si eu cativa.

viorelolt A scris:
catalos A scris:

sper sa nu ma insel, insa cred ca toate exemplarele dtale sunt intr-un petshop in zona magazinul obor, si culmea - la preturi acceptabile smile

felicitari

Raspunsul meu este: cine are ochi, sa vada!!! wink

   Deci cum e pana la urma?

38 Editat de viorelolt (2014-02-18 16:27)

Re: Inchis.

Ancistrus A scris:
viorelolt A scris:

Liniile respective sunt de pe-afara si m-au costat in jur de 20 euro perechea (cu taxe cu tot). Lasand de-o parte pretul pe care l-am platit eu, mai analizati un pic produsul si sa-mi spuneti si mie in care petshop este asa ceva de vanzare la 1-3 lei ca parca mi-as mai lua si eu cativa.

viorelolt A scris:
catalos A scris:

sper sa nu ma insel, insa cred ca toate exemplarele dtale sunt intr-un petshop in zona magazinul obor, si culmea - la preturi acceptabile smile

felicitari

Raspunsul meu este: cine are ochi, sa vada!!! wink

   Deci cum e pana la urma?

Rugamintea mea catre dvs. ar fi sa nu mai umpleti aceasta pagina cu discutii off.
Pentru investigatii, curiozitati, observatii, altele decat cele care fac obiectul acestei postari , va propun sa va deschideti un topic special. Multumesc pt. intelegere...

Ca sa nu va perpeliti de curiozitate, va spun ca da, pestii din acel petshop sunt de la mine, insa exista niste mici - mari diferente intre ce am dat de-acasa si ce am dat acolo. Pe de alta parte cine a fost sa-i vada a putut (si poate) constata ca sunt amestecati cu guppy comunitari. Oare asta conteaza?

De asemenea, rog administratorul forumului sa stearga aceste ultime doua postari. Multumesc.

39

Re: Inchis.

Salutari. De vanzare si exemplare din varietatrea blue green moscow :bf .
Preturi negociabile, functie de numarul exemplarelor dorite. smile

40 Editat de viorelolt (2014-02-26 16:50)

Re: Inchis.

Pentru a vizualiza mai bine calitatea clestanilor, am facut un filmulet cu si fara lumina rece. Va invit sa-l vedeti... :sok 
https://www.youtube.com/watch?v=FpGFjB9cX7U&list=UUxWFGHmIztds34xvQOxINRw&feature=c4-overview
Si... au doar 2,5 - 3,5 luni.
Sanatate.