Re: accept oricefel de donatie in special plante :X:X

of ... exact cand ridicasem piatra .... te-ai gasit tu cosmine bun samariteam ... mi-ai stricat bucuria.

PS. accept si eu orice fel de donatii ..... daca e moca ... dar sa-mi aduca acasa si sa-mi spuna si cum se folosesc.

Bucuresti Eroii Revolutiei

22

Re: accept oricefel de donatie in special plante :X:X

Lasand glumele la o parte ,cred ca milogeala aceasta pe forumuri de acvaristica din partea unora care au citit sau nu regulamentul se datoreaza rubricii "Donatii",rubrica care dupa parerea mea nu are ce cauta pe un site de hobby ,se stie ca un hobby nu este esential sau vital ,este un moft de-al fiecaruia si se mai stie ca acvaristica nu este ieftina ,deci asta e dragi colegi cu mai multa mila eu donatii as face doar pentru orfani si batrani necajiti de la azil  nu pentru unul care are de bine de rau un calculator si internet acasa ,dar asta e o alta poveste cu romanul care se plange tot timpul,e buna vorba aia romaneasca "Tot ala care se vaita are mai mult",cu mult respect Cyp!!!

Sa fii OM ii lucru mare!!!

Re: accept oricefel de donatie in special plante :X:X

Sunt de acord si cu @cyp DAR ... am donat de cand am inceput sa inmultesc tot ce am avut prin acvariu ... gupi, molly, xifo, pomaceea, plante easy. Am incercat sa le donez incepatorilor cu care mai vorbeam si una-alta ... o ciclare, o filtrare, o lumina ... dar dupa o vreme schimbi acvariul, pestii si plantele. Raman totusi cei pe care i-ai ajutat - cei carora le-am spus ca nu-mi datoreaza nimic - doar sa faca la fel si ei cu 1-2 novici in ale acvaristicii. Un fel de pay it forward acvaristic.
Totusi ... sa ceri TU este alta poveste. Inchei aici contributia la acest post.
PS: Ar fi interesant de pus sticky?

Bucuresti Eroii Revolutiei