Subiect: In caz de "neglijenta" la pescuit

Hai sa vedem cum se pote scoate un ac de pescuit infipt in piele... din greseala evident big_smile

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fOoardRmtSU[/youtube]

Re: In caz de "neglijenta" la pescuit

Nu mi-am bagat "acul" in mana in viata mea   :pp

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !

Re: In caz de "neglijenta" la pescuit

Asta vroiam si eu sa zic!cat de retard sa fi sa iti bagi ace de pescuit volutar in mana!se putea explica simplu si prin alte metode. :noroc  :pp  :stupid

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: In caz de "neglijenta" la pescuit

Nu zice nimeni ca trebuie sa-ti bagi singur acul in mana, ideea este ca poate esti la peste cu un tembel si te inteapa de nu te vezi lol

dan.matei26 A scris:

se putea explica simplu si prin alte metode. :noroc  :pp  :stupid

   Adica? smile

Re: In caz de "neglijenta" la pescuit

1.prima regula e sa nu te duci la peste cu tembei  :noroc
2.asa cum nimeni de voluntar nu se inneaca cu un dop ca sa iti prezinte metoda Heimmlich,ci se foloseste un manechin,sau cum se face corect respiratie gura la gura, banuiesc ca si acum se putea folosi o mana de manechin sau ceva asemnator pielii. :noroc  destul de simplu?
3.iar pentru tembeii care sunt predispusi sa pateasca asa ceva,daca mai esti si in stare de ebrietate.....cum toti suntem mai mult sau mai putin pe balta...nu recomand sa foloseasca astfel de metode.....conteaza mult tipul carlgului (daca are barbeta sau nu,daca are barbeta dubla)...si sa ai spirt la tine.Mai bine apelezi la cineva de specialitate  :noroc

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: In caz de "neglijenta" la pescuit

Nu !!  Pestele pe care-l prinzi se enerveaza si isi scoate acul din gura apoi te inteapa si pleaca  lol  lol  lol

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !

Re: In caz de "neglijenta" la pescuit

sa stii ca mai multe cazuri au fost ( in special la stiuca ) cand atunci cand a vrut sa il scoata din apa sau carligul din gura crapului ,pescarul sa se raneasca decat pescarii intre ei.serios acum...tre sa fii mult mai atent cand eliberezi pestele.daca nu e intepat corespunzator,adica in buza de jos,in interior, atunci carligul se comporta ca un spin in exterior iar daca peste da din cap.....atentie.
bine...sunt cazuri rare logic.
Sa ne ranim noi dar sa traga pestele smile

Gratis nu exista,ieftin nu rezista