1

Subiect: o intrebar

am ointrebare :
de cate ori ar fi bine sa le dai la pesti de mancare??

2 Editat de bogdivaio (2010-03-10 13:34)

Re: o intrebar

de 2-3 ori pe zi,nu mai mult..eu de exemplu le dau dimineata dupa ce se aprinde lumina la acvariu deci pe la 10:10 le dau o tura de mancare(si in cantitati mici cat sa manance 1-2 min) si le mai dau seara pe la ora 20:00 iarasi cat sa manance in 1-2 min...incearca sa le dai mancare cat mai diversificata(fulgi,granule,tubi) nu doar acelasi fel

3

Re: o intrebar

ovio A scris:

am ointrebare :
de cate ori ar fi bine sa le dai la pesti de mancare??

Depinde in ce stadiu de dezvoltare sunt, si ce specii. Banuiesc ca nu ai discusi, asa ca, pestilor aflati in dezvoltare (crestere) le poti da de 3-4-5 ori pe zi, pestilor maturi le ajung 1-2 mese pe zi. Atentie la femelele gestante, acestora le trebuie hrana cu continut proteic ridicat.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

4

Re: o intrebar

bradraqua A scris:
ovio A scris:

am ointrebare :
de cate ori ar fi bine sa le dai la pesti de mancare??

Depinde in ce stadiu de dezvoltare sunt, si ce specii. Banuiesc ca nu ai discusi, asa ca, pestilor aflati in dezvoltare (crestere) le poti da de 3-4-5 ori pe zi, pestilor maturi le ajung 1-2 mese pe zi. Atentie la femelele gestante, acestora le trebuie hrana cu continut proteic ridicat.

nu nu am discusi sai pesti africani o sa le dau de 2 ori pe zi

5

Re: o intrebar

La pui de 4 ori/zi,la tineret de 3 ori/zi si la maturi de 2 ori/zi

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

Re: o intrebar

Eu le dau de 3 ori pe zi :
Dimineata 7:00-7:15
La Pranz 13:00
Si Seara 21:00

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !