Subiect: Intrebare !!!

Salutare , stie cineva unde pot gasi un mascul Protomelas boadzulu !!!??? sau un crescator de ciclide africane de la care pot cumpara pesti , in speta ciclide malawi ... fara sa fie hibrizi !!?? Multumesc.

2 Editat de pizzaroo1234 (2014-03-13 04:20)

Re: Intrebare !!!

Asta e din tara si aduce numai import germania  :apl

Fara link-uri catre alte site-uri te rog. Exista si optiunea de PM  wink

Iar restul iti poti da seama singur ....si nu  o sa ai nici un dubiu referitor la hibridizare   :fcool  Dai un ban dar face , indiferent de unde iei ...parerea mea ...

Ciclidenstadl.de
Cichlid land.de
Kek frontosa.hu

Toate cele bune !!!!
P.S. Stiu ca vrei doar 1 pestan dar daca vrei ceva pur s-ar putea sa te coste ...

3 Editat de sebastian (2014-03-13 12:01)

Re: Intrebare !!!

Salut. Parerea mea din ce am citit este ca au loc incrucisari involuntare prin bazine datorita asemanarilor dintre pesti si nu ai cum sa iti dai seama daca sunt sau nu hibrizi la cumparare wink Eu unul nu as avea incredere decat daca m-as duce sa iau o specie care mi-o doresc din gura lacului Malawi. Restul este poveste. A nu ma intelege lumea gresit. Ex Germania,Polonia etc marfa nehibridizata. Cine vrea sa creada crede cu nu stiu cate foi de atestare a calitati.
P.S. de exemplu catelul husky Siberian adevaratul cu pedigree ar supravietui la temperatura continentului nostru? Zic ca da dar nu i-ar fi bine. Asa si cu cei care ii vedem pe strada sunt hibrizi foarte reusiti nu adevaratul caine de la pol unde sunt temperaturile care le stim atat de scazute.
Eu am pui de metriaclima sp membe deep daca iti plac si te hotarasti si nu mai vrei pedigree imi dai un pm  :fok

Nu fi prost cum ai mai fost, fi destept cum n-ai mai fost.

Re: Intrebare !!!

multumesc pentru ajutor baieti .Pizzaroo stiu ca o s a coste  ceva  calitativ insa nu vreau s a dau nici  exagerat de  mult  . nu vreau doar un pesten vreau  mai multi insa protomelasu il voiam  in mod  deosebit .
Sebastian ms pt oferta dar  nu prea  ma intereseaza membele dep.
   astia  ar fi pesti de care  sunt interesat :Aulonocara rostratum
Dimidiochromis strigatus
Arisochromis christy
Astatotilapia calliptera
Aulonocara stuartgranti ”Cobwe
Champsochromis caeruleus
Champsochromis spilorynchus
Chilotilapia euchilus
Dimidichromis compressiceps
Exochromis anagenus yellow
Fossorochromis rostratus
Nimbochromis linni
Placidochromis phenochilus
Protomelas ornatus
Tyrannochromis nigriventer
Chalinochromis Brichardi
Cyathopharynx Furcifer
Lobochilotes labiatus

5

Re: Intrebare !!!

Acum am vazut si eu acest topic si sunt tare curios sa stiu in ce bazin vrei sa ti speciile de mai sus ?!
Intradevar exista importator de africani, preturile sunt piperate, dar calitatea si mai ales dorinta de a avea ceva unicat si pe care ti-l doreste va prima intotdeauna (cel putin la mine asa este).

Multi vad, putini cunosc !