21

Re: aryna (Irina)

Concluzia mea e clara, filtrul a fost defect si din pacate inca este.
Dovada:
http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … are-curge/
Defectul se gaseste la pompa de amorsare, nu se etanseaza.
Nu se gasesc piese de schimb. Filtrul nu se poate folosi.
Este insa "excelent" !

Re: aryna (Irina)

Intoarce garnitura aia dintr-o bucata INVERS,eu asa am facut si nu mai curge...
Vezi daca nu se poate anula cumva pompa de amorsare !!! Cineva parca zicea ca merge,nu mai stiu sigur si nici nu am incercat,daca am vazut ca a mers asa !!!

marian37

23

Re: aryna (Irina)

floreamarian37 A scris:

Intoarce garnitura aia dintr-o bucata INVERS,eu asa am facut si nu mai curge...
Vezi daca nu se poate anula cumva pompa de amorsare !!! Cineva parca zicea ca merge,nu mai stiu sigur si nici nu am incercat,daca am vazut ca a mers asa !!!

Nu se poate anula ppa de amorsare, e pe circuitul de IN, prin ea trece apa in regim permanent catre canistra. Butonul se poate anula, dar nu acolo e problema. Dupa cum e profilata garnitura mi-a fost teama sa incerc sa o scot, oricum nu aveam alta de schimb. Am uns-o si am constatat ca tot scapa apa.
Se poate incerca sa se decupeze din cauciuc subtire, sau incerca a se lipi un snur de cauciuc de genul celor care strang fisicuri de bani. E migalos. Sau se poate incerca a se lipi definitiv capacul de corpul pompei de amorsare.

De ce nu discutam la topicul pe care l-am deschis la "Aparatura"? Ar ramane si pentru altii care cauta rezolvari.
Aici este despre tranzactii.

Re: aryna (Irina)

Scuze,nu l-am vazut !!!

marian37

25 Editat de aryna (2014-05-30 17:39)

Re: aryna (Irina)

OK ATUNCI DE CE NU M-AI SUNAT SA IMI SPUI DE PROBLEMA? AVEAI NR MEU DE TELEFON IAR CAND AI PLECAT DE LA MINE DIN CASA TI-AM SPUS SA MA SUNI DACA AI PROBLEME CU EL SI REZOLVAM CIVILIZAT ! EU NU M-AM ESCHIVAT IN NICI UN FEL BA CHIAR TI-AM SPUS CA FILTRUL A STAT MULT TIMP NEFOLOSIT, BA CHIAR AM CUMPARAT GARNITURA NOUA PT EL! PROBLEME LA POMPA DE AMORSARE AU TOATE FILTRELE TETRATEC SI TI-AM SPUS CAND AI LUAT FILTRUL, DECI STIAI! DACA MA SUNAI SI DISCUTAM VENEAI CU FILTRUL LA MINE SI ITI INAPOIAM BANII DAR A FOST MAI USOR SA ACUZI SI SA TE COMPORTI ASA! FOARTE URAT DIN PARTEA TA!!! MAI BINE RECUNOASTE CA NU TE-A LASAT ORGOLIUL SA MA CONTACTEZI!

26

Re: aryna (Irina)

@Aryna am incercat sa rezolv problema pe privat, ai raspuns urat, m-ai facut nepriceput. Dupa acel raspuns m-am simtit cu adevarat pacalit si ti-am adus la cunostinta ca nu mai avem ce discuta si ca imi rezerv dreptul de a posta pe forum. Daca chiar vroiai sa rezolvi ceva, rezolvai atunci, reparai filtrul sau imi returnai banii. Ce mai doresti acum? Las-o balta. Filtrul se va vinde ieftin catre cineva care il va lua in cunostinta de cauza si il va repara.