1

Subiect: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

Dupa cum spune si titlul , as dori sa imi deschid un pet shop. Orasul unde locuiesc eu , nu dispune de un pet shop , in concluzie as fi singurul din oras.... Dar am o problema , nu gasesc distribuitori , pentru mancare , hrana , pesti si asa mai departe....stie cineva ?

2

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

eu zic sa te gandesti foarte bine si la clientela. degeaba dai banii pe marfa daca nu ti-o cumpara nimeni.

3

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

frate cu cati am vb in oras...majoritatea si-ar dori un pet shop. De ce sa mergi 200 de km pentu o mancare de la un pet shop.....

4

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

tu ai dreptate, dar cati clienti fideli vei avea? nu e carciuma sa vina lumea zilnic si sa consume o cinzeaca.
o punga de tetra wafers ma tinea 3 luni si aveam 4ancistrusi. ma costa 5 ron. e convenabil sa investesti in ea??

5

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

nu ma refer doar la acvaristica , pe langa asta....as vrea sa am mancare pentru catei , pisici , si rozatoare......

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

Ai ceva cu pasarile? big_smile

7

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

Dupa parerea mea, o afacere devine profitabila si de succes atunci cind ea se adreseaza unei necesitati umane. In cazul de fata, vorbim mai degraba de un hobby, care pe deasupra nu e nici ieftin. Clientii tai pot trai foarte bine fara punga de fulgi pentru pesti, dar fara paine, medicamente sau caldura...mai greu. Nu vreau sa te descurajez, si sa-ti spun sa nu-ti deschizi micul magazin, dar sa nu te astepti la profituri uriase si la cifre de afaceri de speriat. Moldova noua nu e Mexico city, nici macar Bucuresti...

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

8

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

exact...ai dreptate. Poate si pasari...

9

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

Vreau va rog sa imi spuna cineva , daca sunt mascul si femela , sau sunt aman2 masculi....

http://s7.postimg.org/9ebp3x5ff/IMG_20141125_184243.jpg

10

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

Asta e tare, vrei sa deschizi petshop si ne intrebi pe noi deosebirea dintre sexe la scalari. Si culmea... amandoua in acelasi topic? lol

11

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

v-am intrebat....deci ?

12

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

Scalarul inchis la culoare pare a avea putina frunte, dar, nu e nimic sigur!

13

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

are are...

Re: Vreau sa-mi deschid un Pet Shop

acumulezi informatie gratis de pe site, pe care ulterior o transpui in castiguri materiale printr-un petshop.... glumesc! dar Cristi aka Ancistrus, nu cred! presimt ca te va taxa la urmatoarele intrebari!  lol