481

Re: LOCUINTA NOUA

johnny A scris:

Dupa 5 zile mia dat afara ventuza care mi-o mancase arowana  lol Am avut noroc ,ca altfel trebuia sa o chinui sa o scot cu japca. lol

   Aaa, hmm hmm... deci, tu vrei sa zici ca arowana a scos chestia aia pe poponetz? Sau nu am inteles eu gluma? smile

482

Re: LOCUINTA NOUA

Pe gura binenteles. lol

483

Re: LOCUINTA NOUA

Am luat niste fittinaraie ca sa plec din returul de la pompa  cu teava de 20mm si doi robineti ,unul sa mearga la chiller si altul la uv.Sa nu mai pun pompe in plus . big_smile

484

Re: LOCUINTA NOUA

Mi-am adus acasa ieri una din pompa ,si azi mi-am mai luat inca una la fel de rezerva. big_smile .Sumpul era lipit de sambata sta la uscat.sa lipit si cutiile de la overflow.Sper ca zilele astea sa termin. big_smile

485

Re: LOCUINTA NOUA

Si ceva nouatai sumpul si cutia interna big_smile

486

Re: LOCUINTA NOUA

Azi mia ajuns acasa sumpul,cutiile de la overflow si fitingaraia,maine ma apuc de lipit si de gaurit bazinul big_smile

487

Re: LOCUINTA NOUA

Spor la treaba!
Din cate am vazut iti place sa tot mesteresti ceva....

488

Re: LOCUINTA NOUA

m-au luat durerile de cap, la cati bani ai bagat tu acolo si inca nu ai terminat, felicitari si succes.

Modestia este calitatea celor care nu au calitati.

489

Re: LOCUINTA NOUA

Va multumesc frumos hmm .termin cu filtrarea acuma. :sok

490

Re: LOCUINTA NOUA

Am reusit de montat cutiile de la overfow si de gaurit sticla.Multumesc mult lui Florin si lui Vali pentru ajutor :noroc

491

Re: LOCUINTA NOUA

Si o poza..

492

Re: LOCUINTA NOUA

Am scapat de un stres (:|

493

Re: LOCUINTA NOUA

Cutiile au fost lipite cu Jbl Haru si deja am completat cu apa bazinul big_smile

494

Re: LOCUINTA NOUA

Am bagat sumpul pe pozitie ,sau lipit tevile de la bean animal .Dat cutia exterioara cu silicon negru .Sper ca maine sau cel tarziu duminica sa termin treaba big_smile

495

Re: LOCUINTA NOUA

Si cateva poze..Materialul filtrant inca in viata ,de la filtrele vechi eheim.Cutia exterioara la pima mana de silicon ,o vreau neagra si sumpul pe pozitie . :fok

Re: LOCUINTA NOUA

de un draught de bere mai ai loc?  :noroc
p.s. sa fie ca soacra: pe masa, rece si cu spume la gura!  lol  lol  lol

497

Re: LOCUINTA NOUA

:noroc Facem loc si de bere,aruncam cativa litri de material din sump lol

Re: LOCUINTA NOUA

tot mai ai de lucru la acvariu  lol  lol  lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

499

Re: LOCUINTA NOUA

:sok Sall si multumesc inca o data de ajutor ,sper sa se termine. lol

500

Re: LOCUINTA NOUA

Am reusit aseara si am dat drumul la sump,mai am sa scot materialul din doua canistre.Si am terminat.Multumit ca am scapat de matarae,tevarae si pompe.. lol