1 Editat de Liniste22 (2015-04-10 14:09)

Subiect: Ancamarketing

Cu parere de rau sunt nevoit sa dau acest feedback negativ pentru Anca marketing.  Mi-a cerut sa ii trimit un skimmer dennerle la pretul oferit de ea de 30 ron. Am achitat 12 pentru a trimite prin posta cu ramburs (12 ron fiind taxe postale), urmand sa primesc cei 30 ron plus 12 ron transportul, total 42. Dupa o saptamana in care mi-a spus ca s-a dus la posta si nu a gasit produsul, m-am dus eu la oficiul postal de unde l-am trimis, cei de acolo au sunat la iasi si au aflat exact oficiul unde ajunsese produsul si mi-au dat si un numar de telefon la care sa sun pentru orice alte detalii. A mai trecut o saptamana in care a avut probleme personale si am avut toata intelegerea. Dupa care, din momentul in care i-am adresa oficiului postal unde se afla produsul, numarul de telefon de acolo, au urmat niste discutii absolut fara sens care m-au facut doar sa inteleg ca nu il mai dorea si atat. I-am comunicat costurile de returnare si nu m-a crezut, ba mai mult, imi vorbea de parca m-as fi bucurat la 10 ron ai ei, spunand ca facem prea mult caz pentru 2 lei. In nici un caz nu vorbim de 2 lei, vorbim de 12 ron la expeditie si 12 ron la returnare plus intre 10 ron - 18 ron taxa postala pentru magazinaj, deja mai mult decat luam pe skimmer, se poate verifica la orice oficiu postal costurile enuntate mai sus.
In plus, am sunat la posta din nou pentru el sa aflu unde este, pentru ca ea deja se incurca in minciuni, iar directoarea de acolo mi-a spus ca nu a sunat nimeni ( desi, repet, i-a, dat colegei de forum si numarul de telefon si adresa oficiului postal in repetate randuri). Am expediat acest colet pe 09/03/2015 si pe 09/04/2015 posta din iasi l-a intors automat pe motiv neridicat de catre beneficiar. Multumesc colegei pentru acest gest minunat, si pentru ca m-a ajutat sa pierd niste bani aiurea. Ii stau la dispozitie cu chitantele si numarul de telefon de la oficiul postal din iasi unde a stat coletul meu 1 luna de zile pentru orice alte clarificari sau confirmari.
Si nu este vorba de bani, cat este vorba de gest si atitudine, de parca tot eu sunt vinovat de ce s-a intamplat.
O zi frumoasa tuturor si un Paste Fericit, Stefan.