1

Subiect: AJUTORR URGENT

Va salut. O sa va explic ce s a intamplat si daca ma puteti ajuta cu o parere.
Acum o saptamana in urma s a ars un neon la acvariu , 2 3 zile l am lasat fara apoi am dat comanda de le ebay de altele noi. Au venit si le am montat. Aveau culoarea violet asa , parca ultra violet asa.totul ok . Le am lasat lumina aia aprina sa zic cam vreo 15 ore in ziua reapectiva. De dimineata cand am.aprins iar ... toti pestii erau ascunsi lesinati asa si mohorati . Am oprit lumina ca , cred ca e de la ea.
A mai patit cineva asa ceva ?
Atasez niste poze sa vedeti saraci pesti , un caras auriu se chinuie de vreo 2 3 zile...

2

Re: AJUTORR URGENT

Ms de ajutor.
Foarte folositor forumul. Cum sterg contul?

Re: AJUTORR URGENT

Salut,
Fa-ti cont pe acvariu.ro, acest forum este mai mult pt tranzactii.
Ma gandesc ca neonul pe care l-ai pus sa nu fie cu UV, habar n-am cum arata alea ca n-am avut si ce efect au asupra vieturoarelor daca sta aprins cu orele.
Stiam ca un neon normal trebuie sa stea aprins o ora la prima utilizare.
Succes!

Re: AJUTORR URGENT

Buna ziua ma numesc Mihai si locuiesc in Bucuresti, iubesc la nebunie ciclidele africane , am facut o pasiune pentru ele.
M-am gandit sa deschid un topic aici pentru ca am nevoie de ajutorul vostru si sper sa nu fi deranjat pe cineva.
Vreau sa stiu de unde pot cumpara din Bucuresti ciclide africane sa-mi spuneti nume de magazine si zona gen MAXIPET militari sau Horbach militari etc
Ma intereseaza magazine bine dotate nu magazine de genul Animax cu 2-3 acvarii si alea cu pesti neingrijiti.

Eu pot sa recomand un magazin bine dotat dar scump magazinul CORALIS din drumul taberei langa parc moghioros.

Mutumesc tuturor care citesc acest topic si va doresc ape limpezi.