Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Continuare

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Da, uite asta este o idee buna .... nu m-am gandit .... Stargate Atlantis big_smile

23

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Wow...chiar erau mari. Imi pare rau de pierdere, asta da pierdere "majora". Pacat, erau frumosi tare. Ai apucat sa te bucuri de ei, la momentul lor.

Etiamsi omnes, sed non ego.

24

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Inca o idee buna este sa pui niste plante nepretentioase cu crestere rapida, este posibil sa ai de-a face cu lupta cu algele din primele 2-3 luni, iar ele te vor ajuta.

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Multumesc pentru sfat. Asa voi face. Oricum, va voi tine la curent.

26

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Si lumina maxim 9-10 ore pe zi...cu pauza 3-4 ore la pranz. Se rezolva simplu cu o priza programabila.

27

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

ca plante cred ca poti pune valisneria. este cea mai usoara si nu cred ca o papa roscovanii datorita frunzelor ei tari :d

28

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Nu mai are decat guppy si neoni...

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Asa-i. Generatia asta este formata doar din guppy si neoni.
Merci pentru ca ai lamurit subiectul.  wink

30

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

bine ai venit Alina.
buturuga aia ...foarte tare:/, si acvariul arata bine.

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Bine v-am gasit.
Ma bucur ca buturuga a atras atentia. big_smile

32

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Alina Miron A scris:

Bine v-am gasit.
Ma bucur ca buturuga a atras atentia. big_smile

Felicitari! Ma bucur ca reprezentantele sexului... frumos (nu slab), cistiga teren in acest hobby. Eu unul astept cu interes, ca fenomenul sa se transforme in "invazie". Calitatile native ale doamnelor/domnisoarelor vor aduce cu siguranta un plus de rafinament acvariilor noastre.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Multumesc.

Probabil, din partea tuturor doamnelor/domnisoarelor pasionate de acest subiect.
Eu una, am inceput asta din curiozitate, si am sfarsit prin a fi din ce in ce mai interesata de acest hobby.

Oricum, "povara rafinamentului" pe care ne-ai pus-o pe umeri este destul de grea.

34

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

Alina Miron A scris:

Multumesc.

Probabil, din partea tuturor doamnelor/domnisoarelor pasionate de acest subiect.
Eu una, am inceput asta din curiozitate, si am sfarsit prin a fi din ce in ce mai interesata de acest hobby.

Oricum, "povara rafinamentului" pe care ne-ai pus-o pe umeri este destul de grea.

Cine a spus ca veti avea o viata usoara? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Acvariu reamenajat - Cluj

lol