21

Re: Rubrica Acvarii Sparte

pelly67 A scris:
kokos A scris:
pelly67 A scris:

la cei care filmeaza si viziteaza acvariul primesc la intrare masti de oxigen si labe...de scafandru!

eu chiar am primit... iti da o butelie pentru 2 ore de oxigen roll

si un prieten a primit...l-a intrebat daca vrea si un tub de acetilena!

au vrut sa-mi dea si mie, dar nu am putut sa mai duc si al doilea tub.........poate data viitoare ca vreau sa mai trec pe acolo....... smile

?

22 Editat de pelly67 (2010-04-12 23:54)

Re: Rubrica Acvarii Sparte

Razvan 35 A scris:

La sfarsit am putut cumpara Substrat ADA cu 20% mai ieftin daca am fost acolo si am luat o punga.
  MERITA MERS LA ASA CEVA, SINCER !!!  Pacat ca pe vremea aia nu era marca de TOP OLIVER KNOTT. Ca asi fi luat 10 pungi de pietris dinala. Eu am fost la WorkShop-ul asta pe data de 29.Martie.2009

esti tare razvanele!!!! la knott nu am putut ajunge ca era ceata si a redirectionat avionul spre Koln, insa l-am prins la Bucuresti in 2004 pe Toshiro Mifune!

23 Editat de Avatar (2010-04-12 18:19)

Re: Rubrica Acvarii Sparte

ce-am facut din topicul lui exotic... el saracu a ramas cu acvariul spart si noi dezbatem subiectul workshopului la care oamenii intrau cu masti de oxigen si labe de scafandru.

24

Re: Rubrica Acvarii Sparte

Scuze, greseala mea.

25

Re: Rubrica Acvarii Sparte

Razvan 35 A scris:

Omule, Nimeni nu avea tub de oxigen si nui trebe ca e in aer liber. Era multa lume. Si in sticla nu se vede clar, ti sa parut. A MAI VAZUT CINEVA ASTA ?

inseamna ca ai fost la alta demonstartie a lui knott! cu tub si ....labe se intra la acvariul de 5,5tone din incinta salii maro!

26

Re: Rubrica Acvarii Sparte

Razvan 35 A scris:

Eu am fost la al din clip. Da Dan zicea ca vede in sticla un om cu tub da nu era nimeni cu tub acolo. Ca si daca se spargea apa curgea la vale ca e in aer liber.

aia este alta poveste, in aer liber! in sala maro este totul izolat...unda de viitura poate ajunge si la 2m! daca a zis Dan ca a vazut un scafandru in geam poate asa este!

27

Re: Rubrica Acvarii Sparte

eXotic A scris:

Din pacate Mie mi sa spart fundul acvariului astazi.Cauza nu o stiu.

In general o astfel de catastrofa este exclus sa fie din cauza fabricantului. De aceea sint aproape sigur ca vina iti apartine, asumati-o si... invata! Oricum imi pare tare rau!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

28

Re: Rubrica Acvarii Sparte

bradraqua A scris:
eXotic A scris:

Din pacate Mie mi sa spart fundul acvariului astazi.Cauza nu o stiu.

In general o astfel de catastrofa este exclus sa fie din cauza fabricantului. De aceea sint aproape sigur ca vina iti apartine, asumati-o si... invata! Oricum imi pare tare rau!

Radule ne-ai readus cu picioarele pe pamant! smile

29 Editat de Cezara (2010-04-13 01:03)

Re: Rubrica Acvarii Sparte

Mi se pare extraordinar ca exista si o rubrica cu acvarii sparte...senzational...e ceva gen rip, cum e cel cu pestii?! Foarte tare...serios...

Etiamsi omnes, sed non ego.

30

Re: Rubrica Acvarii Sparte

mie nu mi se pare extraordinar un acvariu spart:D

31

Re: Rubrica Acvarii Sparte

Cred ca e cosmarul oricarui acvarist, mai ales daca ai tras tare la acvariul tau, ai reusit sa iti faci un gazon mult dorit in cateva luni si apoi sa te trezesti ca s-a spart acvariul, Doamne nu !!!
Recunosc ca m-am gandit la asta de cateva ori...

32

Re: Rubrica Acvarii Sparte

bogdan666 A scris:

mie nu mi se pare extraordinar un acvariu spart:D

Mie mi se pare extraordinar ca exista un topic despre asa ceva:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

33

Re: Rubrica Acvarii Sparte

exotic.. in hornbach au si materiale ce se pun sub acvariu, de dimensiunile alea.. exact pt a preveni asa ceva.. sunt undeva langa filtrele externe..
ai putea sa il desfaci, si sa il lipesti din nou, cu fund dublu sau sticla mai groasa.. dar pune si ceva dedesubt..

34

Re: Rubrica Acvarii Sparte

e o idee. dar nmu cred ca doar fundul contribuie la spargerea unui bazin.