41 Editat de ciclidfan (2010-04-17 09:45)

Re: malawi blizz

mda asta este ce vrei fiecare cu parerea lui asta este si eu sunt de acord cu tine Merlin este in primele 3

42

Re: malawi blizz

va multumesc mult pentru aprecieri si drept rasplata mai pun niste poze cu evolutia am si niste juvenili de Acei Musli frumusei foc

natura un rau necesar smile

43

Re: malawi blizz

Pseudotropheus acei musli

natura un rau necesar smile

44

Re: malawi blizz

cool

natura un rau necesar smile

45

Re: malawi blizz

superbi. abia astept sa intru pe salariu. o sa imi innebunesc viitoarea nevasta

46

Re: malawi blizz

Felicitari marian75 ai un acvariu demn de invidiat! cool

47

Re: malawi blizz

Frumos, se vede diferenta. O duc bine pestisorii tai, se vede pe ei. Bravo

Etiamsi omnes, sed non ego.

48

Re: malawi blizz

Foarte frumos. Felicitari! Da bine cu lumina albastra. De unde ti-ai luat acei, ca nu am vazut pe nicaieri?

49 Editat de Andi66 (2010-04-18 00:26)

Re: malawi blizz

No comment...:o
adica ce s-ar mai puitea spune ?

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

50

Re: malawi blizz

Poate il ajuti si pe "dorul" din Bucuresti cu un sfat, el se chinuie sa-si procure mai ieftin s-au sa-si confectioneze un decor 3D...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

51

Re: malawi blizz

bondo A scris:

Foarte frumos. Felicitari! Da bine cu lumina albastra. De unde ti-ai luat acei, ca nu am vazut pe nicaieri?

Multumesc mult . Lumina este intradevar albastra pe fata data de un tub MarineGlo Hagen gasit cu greu si indelungi cautari pe spate este un AquaGlo tot Hagen in legatura cu Acei nici nu o sa gasesti la Constanta cel putin deocamdata cei pe care ii am au batut drum lung tocmai din Ungaria sunt adusi au fost 6 mai am 3 in mod sigur ar fi 4 pentru ca unul mai naravas cand sa ii pun in cutia aceea cu multe gaurele a sarit in acvariu si nu stiu daca o sa supravietuiasca probabil ca nu sa vedem iar ceilalti 2 nu au rezistat  pe perioada drumului imi pare rau asta este

natura un rau necesar smile

52

Re: malawi blizz

Andi66 A scris:

Poate il ajuti si pe "dorul" din Bucuresti cu un sfat, el se chinuie sa-si procure mai ieftin s-au sa-si confectioneze un decor 3D...

mai ieftin ar fi un background simplu negru lipit pe spate f.bine si creata o constructie din pietre cam in genul cum o am eu facuta in partea dreapta aproape pana de luciul apei sau cealalta varianta care costa asta este ori confectionat ori cumparat el stie cel mai bine ce isi doreste

natura un rau necesar smile

53

Re: malawi blizz

Bravo Mariane frumos foc se vede ai mana de ciclidar asta bat pariu caci live arata cu mult mai bine smile

54

Re: malawi blizz

miruna A scris:

pentru nisip cu granulatia mai mare dute pe plaja de la corbu sau plaja de la vadu si acolo gasesti si piatra pentru asezat si nisip de care doresti. daca esti interesat ma anunti si te trimit exact unde gasesti si nisip deschis la culoare si mai colorat si dupa pietre sa ai cu ce cara cate sunt acolo toate marimile si bine finisate si gaurite exact ce la plac lor


Salut/Buna
Poti sa-mi spui si mie te rog locatia de unde sa iau nisip alb si pietre calcaroase pentru ciclide africane ?
Multumesc

PS: Nu am uitat de cuvantul de inceput, o sa o fac in curand dar vreau sa bag si niste poze cu acvariile mele  si atunci o sa fac si prezentarea

55

Re: malawi blizz

Nisip alb, frumos si la pret ok gasesti in Brick la magazinul de langa cel din colt. Deci nu cel mare mare, nici cel cu chinezarii multe, cel dintre ele. Pietre calcaroase super gasesti pe plaja de la tuzla sau de la 23 august. Se merita sa bati un drum, ca sunt gratis :sbr  :sbr

Etiamsi omnes, sed non ego.

56

Re: malawi blizz

la inplinirea unui an de la inceputul proiectului pun niste poze noi asa de La multi ani  smile

natura un rau necesar smile

57

Re: malawi blizz

sall all.Marian daca ai putea sa-mi dai un numar de telefon ceva?pentru ca sunt nou in domeniul ciclidelor,si am citit tot ce e de citit,dar as vrea parerea unui expert(pentru ca e alceva cand vorbesti cu cineva,decat daca citesti),si am foarte multe intrebari,mai ales despre imultire,am de gand sa pun in jur de 2 acvarii de cel putin 300l dar inainte am nevoie de sfaturi:D,si eventual as vrea sa si cumpar de la tine daca vinzi,dar e cam urat pentru ca eu sunt din bucuresti.Astept raspuns

0732628893

58

Re: malawi blizz

Foarte frumos,bravo Marian!

59

Re: malawi blizz

Sdanut A scris:

sall all.Marian daca ai putea sa-mi dai un numar de telefon ceva?pentru ca sunt nou in domeniul ciclidelor,si am citit tot ce e de citit,dar as vrea parerea unui expert(pentru ca e alceva cand vorbesti cu cineva,decat daca citesti),si am foarte multe intrebari,mai ales despre imultire,am de gand sa pun in jur de 2 acvarii de cel putin 300l dar inainte am nevoie de sfaturi:D,si eventual as vrea sa si cumpar de la tine daca vinzi,dar e cam urat pentru ca eu sunt din bucuresti.Astept raspuns

de vandut nu vand nimic imi pare rau dar cu sfaturi te pot ajuta si eu am fost ajutat totul este sa decizi ce vrei pt a inmulti si vinde ciclide va trebui sa faci un bazin steril cu putine roci sau decoruri pt a putea prinde femelele cu gusa si asa o sa cam ai de alergat dupa ele daca ai roci nu vei reusi iar cand va da drumu puilor din gusa vor fi devorati de restul colocatarilor in plus banuesc ca stii secretul inmultiri ciclidelor filtrare biologica extrema multa apa f bine filtrata

pt. Narcis  te stiam crescator de discusi si acv. plantate dar e bine daca poti aprecia si acvarii de  ciclide africane mai putin cotate de obicei mersi frumos pentru aprecieri

natura un rau necesar smile

60 Editat de marian75 (2012-01-13 18:52)

Re: malawi blizz

salutari tuturor acvaristilor si un an nou cu inpliniri in ale acvaristici

tocmai mi-am facut un cadou biotopului meu de africani cu ocazia inpliniri a 2 ani de viata un update sa zic asa am renuntat la serviciile a doua JBL E 1500 si am pus la treaba un Fluval FX 5 de care pana acum sunt foarte multumit se vede ca e treaba serioasa il recomand la toti cei cu ciclide caci ar fi nevoie de mai bine numai bine si sa ne reintalnim cu bine

natura un rau necesar smile