21

Re: neon osram

narcis.b A scris:

lol Da Fluora e un tub horticol deci un tub bun pentru plante,probabil 8000-8500K, cu lumenii sta mai prost si un alt punct in minus are o durata de viata scurta dar buna!Amplifica putin culorile cele rosii cu precadere

Nu vreau sa vrb. aiurea dar Floura nu are in jur de 3.000K???

22

Re: neon osram

N-are cum,e prea rece culoarea,chiar daca "rosul din el te face sa crezi ca nu ...
Producatorul nu da date despre tub nici in catalog nici pe site

23

Re: neon osram

sile A scris:

nu vad nici un fel de cod al culorii. scrie doar neon t8 fluora iar la informatii nu scrie nimic.in fine...o sa vad cind imi aduce tuburile ce e cu ele,si cum sunt.trebe sa fie scris ceva pe ele si atunci o sa compar cu altcineva care are si osa vad daca sunt tuburile bune sau nu...

de ce te complici cu coduri?...prietenul care iti aduce tuburile nu stie sa citeasca ce scrie pe ele? ce ai vazut in acel link asa este si in realitate!

24

Re: neon osram

narcis.b A scris:

N-are cum,e prea rece culoarea,chiar daca "rosul din el te face sa crezi ca nu ...
Producatorul nu da date despre tub nici in catalog nici pe site

Da ai dreptate, am aprins un 830 si nu are legatura....

25

Re: neon osram

Corect ,e bine de stiut nu? Este un tub bun pacat de randamentul scazut...

26

Re: neon osram

narcis.b A scris:

Corect ,e bine de stiut nu? Este un tub bun pacat de randamentul scazut...

mai fratilor...este ceva pe taramul asta pe care sa nu il stiti? mai pune-ti mana si voi pe un hustler, VHM,etc...las-o naibii de treaba.

27

Re: neon osram

pelly67 A scris:

mai fratilor...este ceva pe taramul asta pe care sa nu il stiti? mai pune-ti mana si voi pe un hustler, VHM,etc...las-o naibii de treaba.

Adica sa subliniez apogeul "crizei varstei"? lol No way! Pe langa asta ,odata cu hobiul ,firesc ar fi sa cautam ...sirene!

28

Re: neon osram

narcis.b A scris:
pelly67 A scris:

mai fratilor...este ceva pe taramul asta pe care sa nu il stiti? mai pune-ti mana si voi pe un hustler, VHM,etc...las-o naibii de treaba.

Adica sa subliniez apogeul "crizei varstei"? lol No way! Pe langa asta ,odata cu hobiul ,firesc ar fi sa cautam ...sirene!

Narcis fiindca imi esti tare drag pentru tine am sa-ti fac rost de o sirena. este zilnic in spatele blocului o duba de la jandarmi! ai vreo preferinta?

29

Re: neon osram

lol lol lol Da sa fie fara duba te rog mult,altfel n-am preferinte! lol