41

Re: dozare fertilizanti

allexya A scris:

Pelly, toate rudele mele din partea mamei sunt din Rm Valcea, poate ma mut acolo sa iti fac concurenta cu prezenta mea lol

poate ne gasim naiba si rude!....inseamna ca ai o mama grozava!

42

Re: dozare fertilizanti

Paul lasa-ma in amaru meu ca deja imi vine sa dau cu acvariu pe geam...nu mai poate omu sa tina o planta si un peste ca deja i trebe CO2,fertilizanti,scheme de fertilizare,lumina klumea si cate si mai cate.....eu zic ca prea ne complicam si aducem totul la un FOARTE ARTIFICIAL!

43 Editat de allexya (2010-05-05 15:23)

Re: dozare fertilizanti

bogdivaio A scris:

Paul lasa-ma in amaru meu ca deja imi vine sa dau cu acvariu pe geam...nu mai poate omu sa tina o planta si un peste ca deja i trebe CO2,fertilizanti,scheme de fertilizare,lumina klumea si cate si mai cate.....eu zic ca prea ne complicam si aducem totul la un FOARTE ARTIFICIAL!

jos palaria, nu o data, de 3 ori !!!!!!
dar nu este artificial, se aduce tot la nivel de arta smile nu tii o planta si un peste cat sa ii omori in 2 luni, vrei sa creasca, sa se inmulteasca si sa incante ochiul. vrei o planta si un peste te duci pe lac smile

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

44

Re: dozare fertilizanti

pelly67 A scris:
allexya A scris:

Pelly, toate rudele mele din partea mamei sunt din Rm Valcea, poate ma mut acolo sa iti fac concurenta cu prezenta mea lol

poate ne gasim naiba si rude!....inseamna ca ai o mama grozava!

e cea mai tare big_smile nu m-ar suprinde sa gasim vreo veriga comuna, am 9 unchi, 10 matusi si nu mai stiu cati veri lol

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

45

Re: dozare fertilizanti

bogdivaio A scris:

Paul lasa-ma in amaru meu ca deja imi vine sa dau cu acvariu pe geam...nu mai poate omu sa tina o planta si un peste ca deja i trebe CO2,fertilizanti,scheme de fertilizare,lumina klumea si cate si mai cate.....eu zic ca prea ne complicam si aducem totul la un FOARTE ARTIFICIAL!

ce vrei frate, vrei sa fi cool...bagi CO2,fertilizare,neoane si alte basini din astea! daca zic ca sunt natural instantaneu esti desfiintat!
cei drept daca vrei acvarii de vis trebuie sacrificiu si bagate toate cele de sus! dac nu ramai la stadiul de borcan paros!

46

Re: dozare fertilizanti

allexya A scris:
pelly67 A scris:
allexya A scris:

Pelly, toate rudele mele din partea mamei sunt din Rm Valcea, poate ma mut acolo sa iti fac concurenta cu prezenta mea lol

poate ne gasim naiba si rude!....inseamna ca ai o mama grozava!

e cea mai tare big_smile nu m-ar suprinde sa gasim vreo veriga comuna, am 9 unchi, 10 matusi si nu mai stiu cati veri lol

mama doamne..... parca sunteti din stapanul inelelor!

47

Re: dozare fertilizanti

mie imi spui??? nici nu stiu numele tuturor! cand ma duc in vizita zici ca am o mica insulita doar a mea lol

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

48

Re: dozare fertilizanti

lol Bogdane,daca recitesti  ai sa vezi gresala,anume,pelly spune ca poate renunta la Ferro 24 dac dozeaza zilnic,tu infirmi ,eu confirm! De aici nu reiese ca Ferro 24 nu e bun,adica e foarte bun daca faci aditie SAPTAMANALA de Feropoll,in situatia asta de e indicat suplimentarea fierului zilnic cu ferro 24,asta pentru a te asigura ca toate plantele au ceva fier zilnic.Daca faci dozare cu Ferropol zilnic atunci plantele asimileaza oarecum in egala masura evident dupa nivelul de dezvoltare al fiecareia,reciteste te rog poasturile cu pricina si ai sa vezi ca esti baiat istet,se vede asta!
Apropos cand vedem si noi un acvariu de la tine?  lol
Allexya ,chestia cu "apa chioara" a fost o figura de stil,adica in sticluta Ferro 24 se gaseste Fe2 in amestec cu apa distilata si atat! In Ferropollul saptamanal se gaseste pe langa Fe2 si toti micronutrientii necesari dezvoltarii plantelor,evident toate in amestc cu apa distilata.Tu ori cum alegi varianta care o crezi tu mai buna

49

Re: dozare fertilizanti

iar incepe circu' lol:lol::lol:

50

Re: dozare fertilizanti

eu voi merge pe varianta pe care o folosesc de la inceput: ferropol saptamanal (5ml corespondent 20l schimbati saptamanal) si 2 picaturi ferropol 24 zilnic. de ce sa ma leg la cap daca nu ma doare? tongue

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

51

Re: dozare fertilizanti

eu una deschid casa de pariuri, mai fac si eu un ban ca am nevoie pentru co2 lol deci, let's get ready to rumble !! big_smile

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

52

Re: dozare fertilizanti

Narci asa o fi,la faza ca sunt istet nu te contrazic lol:lol::lol::lol::lol:...cred ca am cam bulversat-o pe saraca fata lol
In legatura cu pozele acvariului...nu am apucat sa pun mana pe un aparat klumea,cand am avut aparatu nu am avut baterii la el si invers,acum eu sunt intr-o parte si aparatul in lata,cand ne vom intalni am sa trag un shooting de numa numa lol:lol::lol:

53

Re: dozare fertilizanti

allexya A scris:

eu voi merge pe varianta pe care o folosesc de la inceput: ferropol saptamanal (5ml corespondent 20l schimbati saptamanal) si 2 picaturi ferropol 24 zilnic. de ce sa ma leg la cap daca nu ma doare? tongue

ATAT!!!! lol:lol::lol:..asa te vreu..cam dozajele astea le folosesc si eu si nu am patit nimic rau..deci baga mare si orientteaza-te dupa plante ca ele sunt cel mai bun indicator

54 Editat de narcis.b (2010-05-06 00:08)

Re: dozare fertilizanti

Pa e ziua Barbatilor,nu? trebuie sa ne distram un pic,ce zici pelly se cade? lol  lol
Pai Bogdane era vorba sa pateasca ceva bun,nu sa nu pateasca ceva rau lol lol

55

Re: dozare fertilizanti

narcis.b A scris:

Pa e ziua Barbatilor,nu? trebuie sa ne distram un pic,ce zici pelly se cade? lol lol
Pai Bogdane era vorba sa pateasca ceva bun,nu sa nu pateasca ceva rau lol lol

imi pare rau ca am ratat momentul! insa plecasem la meci....in sfarsit fraiericii aia de stelisti au batut!