Subiect: Salut tuturor

Numele meu este Adrian si sunt din Bucuresti
detin 3 acvari dupa cum urmeaza :
-unul de 60l in care am 6 Neolamprologus similis(2 sunt puiuti propi )
-60l in care am 6 dwarf puffer si un filter shrimp.
si un acvariu de 160l in care am 1m+1f labidochromis caeruleus,1m+1fkingsize care is la prima generatie de pui ,1m+2f yellow tail si cam 20 de puii de caeruleus.
Acvarii am de cel putin 20 de ani prin care sau preaumblat diverse speci de pesti incepand cu gupy moly ,gurami scalari,etc pana am ajuns la configuratia actuala pe care o am de un an .
Cam atat momentan .
Sa auzim numa de bine.

2

Re: Salut tuturor

bine ai sosit la noi si sper sa ne ajuti si sa ne sfatuim intre cele sfinte . si te rog si ceva poze ca toti suntem curiosi. ape limpezi.

3

Re: Salut tuturor

Bine ai venit! poze sa ne bucuram si noi! wink

Re: Salut tuturor

Bine ai venit!Ceva poze daca se poate.

5 Editat de her vanpy (2010-05-12 22:40)

Re: Salut tuturor

el e similica si un puiut
http://img189.imageshack.us/img189/2662/sdc17646.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/5635/sdc17648.jpg
momentan astea is singurele trebuie sa treaca un amic cu camera si voi veni cu ceva poze noi

6 Editat de Lucia (2010-05-13 14:49)

Re: Salut tuturor

Bine ai venit! smile

Sunt tare draguti... acum astept sa vad si "casuta" lor...

Multa sanatate si bucurii! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

7

Re: Salut tuturor

Bine ai venit!

Ma bucur de fiecare data pentru toti noii veniti si in deosebi pentru cei din Bucuresti cu atat mai mult cand au si ceva experienta in spate din care sa impartaseasca. Astept ceva poze si pana atunci ape cat mai limpezi.


PS: nu uita sa-ti completezi la locatie si unde anume in Bucuresti

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

8

Re: Salut tuturor

Andi66 A scris:

Bine ai venit!

Ma bucur de fiecare data pentru toti noii veniti si in deosebi pentru cei din Bucuresti cu atat mai mult cand au si ceva experienta in spate din care sa impartaseasca. Astept ceva poze si pana atunci ape cat mai limpezi.


PS: nu uita sa-ti completezi la locatie si unde anume in Bucuresti

Domnul Andy, devii geografic-subiectiv lol Adica de ce te bucuri pentru cei din Bucuresti? lol Cred eu, ca "noile aparitii" din Constanta ti-au trezit spiritul de competitie! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

9

Re: Salut tuturor

bradraqua A scris:
Andi66 A scris:

Bine ai venit!

Ma bucur de fiecare data pentru toti noii veniti si in deosebi pentru cei din Bucuresti cu atat mai mult cand au si ceva experienta in spate din care sa impartaseasca. Astept ceva poze si pana atunci ape cat mai limpezi.


PS: nu uita sa-ti completezi la locatie si unde anume in Bucuresti

Domnul Andy, devii geografic-subiectiv lol Adica de ce te bucuri pentru cei din Bucuresti? lol Cred eu, ca "noile aparitii" din Constanta ti-au trezit spiritul de competitie! lol

Doar geografic nu si subiectiv. Manifestarea mea de bucurie era strict legata de faptul ca distantele sunt mai mici si mai la indemana in Bucuresti in comparatie cu Cluj, Constanta etc.
Cat despre competitie...de ce nu.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

10

Re: Salut tuturor

Andi66 A scris:
bradraqua A scris:
Andi66 A scris:

Bine ai venit!

Ma bucur de fiecare data pentru toti noii veniti si in deosebi pentru cei din Bucuresti cu atat mai mult cand au si ceva experienta in spate din care sa impartaseasca. Astept ceva poze si pana atunci ape cat mai limpezi.


PS: nu uita sa-ti completezi la locatie si unde anume in Bucuresti

Domnul Andy, devii geografic-subiectiv lol Adica de ce te bucuri pentru cei din Bucuresti? lol Cred eu, ca "noile aparitii" din Constanta ti-au trezit spiritul de competitie! lol

Doar geografic nu si subiectiv. Manifestarea mea de bucurie era strict legata de faptul ca distantele sunt mai mici si mai la indemana in Bucuresti in comparatie cu Cluj, Constanta etc.
Cat despre competitie...de ce nu.

Fie ca tine! lol Iti apreciez diplomatia! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

11

Re: Salut tuturor

bradraqua A scris:

Fie ca tine! lol Iti apreciez diplomatia! lol

Cat despre "new entry" din Constanta am recunoscut in general si daca nu am facut-o anterior o s-o fac acum, sunt foarte tari si pe "dulce" si pe "sarata", asata nu inseamna ca Clujul trebuie sa se supere si ma refer la Cluj pentru ca acolo este o gasca destul de mare (mai sunt in ardeal si altii).

Uite cum incet alunec din nou in diplomatie...mi-am gresit cariera lol:lol::lol::lol::lol:

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

12

Re: Salut tuturor

Un mic filmulet big_smile

http://img218.imageshack.us/i/lowe.mp4/

vin si pozele sper maine , cu telefonul sau mp4 sad nu reusesc sa scot nimic

13

Re: Salut tuturor

http://img43.imageshack.us/img43/1711/ak000001.jpg
http://img268.imageshack.us/img268/8269/ak000002.jpg
Ceva poze slabute ,de fara aparat sad
dupa cum o sa observati simplitatea e cuvantul de baza
vor aparea modificari gen decor si pietre, da asta in doua luni cel devreme.
Vreau sa fac totul din spuma ca nu asi exagera la mai mult de 300 kg/m2( nici nu e indicat big_smile) si un acvariu mai maricel gen 250 l big_smile sper sa reusc cat mai curand
Planul e facut dinainte de craciun ,dar evident ca au intervenit n chesti si sad
Voi reveni car de curand cu ceva poze mai bune.